Вірите, не повірите, особисто, у мене ніколи не було цілі і бажання розвиватися у напрямку QA (Quality Assurance) перевіряти на вимоги, тестувати програмне забезпечення на якість. Мені завжди хотілося більше творити програмний продукт. Але вийшло певне, як воно мало бути у житті. Правда інколи прокручуєш у думках минулі події…

Одного разу… темного, теплого, літнього вечора довелося досить довго очікувати на зупинці. Було вже пізно, не пам’ятаю яке сполучення у місті було перекрите, громадський транспорт майже не їздив. До нас з дитиною підійшла дівчинка-студенточка, розпитати яким чином їй краще дістатися гуртожитків Політехніки? Звісно я їй відповіла, а коли приїхав тролейбус, то ми вже сиділи поряд і про щось там спілкувалися. Нова знайома щебетала: “У мене є одна подруга brow майстер — малює брови, нарощує вії. Вона рекламувалася по fb, і за рік у неї стільки клієнтів, що вона вже стабільно заробляє у місяць 1000 доларів з MIN знаннями та капіталовкладеннями. Друга подруга закінчила курси тестування QA, працює тестувальником і заробляє майже ті ж самі гроші. Ось і я думаю чим мені займатися краще: манікюром — в перспективі відкрити власну Nail студію, чи обрати шлях чогось фахового? Гроші в результаті виходять однакові!”

За цим посиланням дійсно хороша стаття, яка аргументує настільки перспективно бути майстром манікюру. Але хіба усі так можуть? Бо то явно не інтелектуальне заняття!

Хлопці Ви вже, мабуть зрозуміли :mrgreen: Тема більше жіноча й мало цікава для Вас — тому => на ВИХІД. Тим не менш актуальна, бо як робить припущення спільнота Рагу.лі доказує своїм багаторічним існуванням сайт Йобаноє ІТ — ми живемо у світі з викривленим світосприйняттям, де багато цінностей вкрай спотворенні.

Думаю, найкращу відповідь на користь інтелектуальної праці спробує надати моя подружка Іринка, Іринка із Донецька. Іринці відносно нещодавно довелося покидати домівку, усе починати фактично з 0.

Іринка, роздуми про вибір нової ІТ професії:

Розумієш тим хто вирішив не залишатися у Донецьку, на виїзд був даний один вечір. Ти кидав все нажите майно, інколи непосильною працею! Було невідомо чи в майбутньому ти за чимось повернешся? Рюкзак з самим цінним на плечі, діти за руки, і вперед світ за очі! Почуваєшся неначе вирвана трава. На новому місці, треба думати як стартувати заново. Зазначу, не всі люди в минулому були ІТ -шниками або схожим родом занять із зарплатнею у валюті — відноситься до мене. Хочуть/можуть ними одразу стати. Або із професійними навиками, котрі з достойною оплатою знадобляться у іншому світі. В таких реаліях, як ніколи, зіштовхуєшся з вибором, з тим фактом, що некваліфікованою роботою, де треба мало думати — можна непогано швидко заробляти. Попервах мало перебирала з роботою. Повторювала тихенько без упину: “Потрібно з чогось починати” А чому повторювала цю мантру?

Вчися, а то будеш двори мести”, — постійно казала мама. Це вона натякала мені, що в разі поганого закінчення школи та невступу до університету, мені нічого не залишиться, як заробляти на життя фізичною (читай: низькооплачуваною, непрестижною) працею. Мабуть, так хотіли мотивували до навчання своїх дітей більшість батьків. Нам ставили в противагу директорів, успішних бізнесменів та прибиральниць. Так виник стереотип у суспільстві: розумова робота гарантує добробут в майбутньому, користується особливою повагою та пошаною, чистенька праця в офісі, є тією ознакою освіченості, щасливого майбутнього і запорукою успішного життя. Майже до теми, по схожому сценарію сьогодні мами пропонують своїм чадам іти в програмісти!

Цьому є пояснення. По–перше, фізична праця не вимагає отримання освіти. Деколи вона взагалі не потребує навичок і вмінь, навіть жодних професійних курсів. Навпаки інтелектуальна робота вимагає вивчення основ професії, вивчення певних процесів, увімкнення абстрактного мислення як підлаштуватися, грамотності, постійне читання нової інформації й навчання новому і т. п. Потрібно здобути деякий інтелектуальний капітал, який потребує серйозних вкладень грошей і часу. Саме цей капітал збільшує конкуренцію фахівця при працевлаштуванні. ВАЖЛИВЕ ЗАУВАЖЕННЯ: як не крути, чи призведе до реалізації успіху цей інтелектуальний капітал — виключно особиста справа кожного!

Я багато розмірковувала над питанням протистояння інтелектуальної праці та вибором некваліфікованої професії заради швидких грошей — у середині самої себе. Чи насправді багато з нас, інтелектуалів погодилися б змінити роботу? Ми часто жаліємося на те як важко тримати в голові стільки інформації, як багато потрібно сидіти за комп’ютером, як ми втомлюємося, як нещадно працює мозок, настільки, що навіть вкладаючись спати ще довго переслідують думки-розрахунки-рішення проблем. Приходиш додому виснажена, хочеш спати, а заснути не можеш. Частіше за все втомлена настільки, що не хочеться навіть у свій вільний від роботи час розважатися, хочеться лише одного – відпочити. В той час як фізично втомлена людина «без проблем» засинає швидко, спить міцно і краще висипається. Це не означає, що робота не тяжка. Навіть занадто важка фізично. Але залишаючи місце роботи, людина й думки про неї залишає десь там.

Представляю невеличке одноденне опитування на популярному форумі, на жаль розрив голосів не значний.

Справа не лише в вихованні, ставленні до успіху в українців, тому ж таки стереотипі про високу освіченість і гарне життя. І порівняння заробленого в результаті… Кожному хочеться стати професіоналом своєї справи, щоб це відбивалося на заробітках, тоді це буде ще більшою винагородою за витрачені зусилля, більшим стимулом до розвитку.

Як на мене працівники інтелектуальної сфери мають амбіції, прагнуть саморозвитку, яких все ж таки у більшості випадків позбавлені люди механічної праці. Переконана будь-яка «розумна людина» завжди прагнутиме такого заняття собі, де відчуватимуться всі барви життя по повній.

По-друге — це загальновідома корисність інтелектуальної праці для людини. Користь розумової праці полягає в тому, що людина постійно стимулює свій мозок, «прокачує» його можливості: пам’ять, логічне мислення, фантазію і т.д. Постійне стимулювання мислення, пошук нової інформації, виробляє нові навички та вміння — це все відбувається під час виконання тільки різних завдань, постійному удосконаленні, бо отриманих колись… ген-ген… знань стає недостатньо.

По-третє: Світ постійно розвивається, науково-технічний прогрес вимагає все більших умінь, тому й людина має відповідати постійному руху всесвіту вперед. Люди інтелектуали вершать прогрес, стоять в основі розвитку світу, здатні робити відкриття. Фізична праця ніколи не подарує цих відчуттів і вмінь. Так, можна робити фізично не можливі речі, можливо, і заробляти непогано, стати гарним фахівцем в своїй сфері, проте це лише вміння робити щось руками, без самовдосконалення та особистого росту.

Зрештою фізична праця вимагає великих фізичних навантажень. З часом це відбивається на самопочутті, здоров’ї, зовнішньому вигляді людини. Проходять «кращі роки життя» і стається найстрашніше: робота заради роботи, робота заради грошей.

По-четверте: Інтелектуальна праця — то БЛАГОРОДНО!

Таким чином, очевидний вибір між фізичною та розумовою працею, чи не так? Всі ми однаково прагнемо кращого життя. Постійний мозковий розвиток неодмінно покращить вміння і здібності, перш за все він є для себе, для своєї духовності.

Інтелектуальна праця — це можливість якраз постійно відкривати в собі все більші та більші можливості, розвивати ділові якості — вміння орієнтуватися в важкій ситуації, це оперативність прийому рішень й ефективна комунікація. А там дивись не за горами й вищі заробітки, кожен на які заслуговує. Це поєднання повинне бути головною рушійною силою під час вибору професії.

Сфера IT — це однозначно шлях до успіху. Зокрема тестування програмного забезпечення QA (Quality Assurance) хто обрав собі цей шлях. Лише необхідно спланувати режим роботи і чітко йому слідувати. ЧИТАЙТЕ ще один допис від Іринки: Тестувальнику початківцю: як не зійти зі шляху, змінюючи професію

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.