Визначень (Quality Assurance -QA) & (Quality Control -QC) у інтернеті — надзвичайно багато. Особливо із поясненням різниці між ними. Але я хочу щоби Ви ясно розуміли для чого воно все необхідно конкретно Вам? Кожному власнику бізнесу! Кожній звичайній людині!

Сьогодні у мене є натхнення трішечки проекспериментувати із Вашою уявою та намалювати яскраву картину на цю тему… Нехай буде так:

QArtRock Quality Assurance
— Я є щасливий Рокер. Самий справжнісінький! Від думок мізків до костей.

— Природно мені подобаються гарненькі дівчата. Ні, я люблю привабливих жінок. Так, так…обожнюю!

Quality Assurance rocker woman
Думаю, жінки найкращі у світі знавці Quality Assurance. А ще маркетологи, бізнес аналітики, бухгалтери, фінансисти та проектні менеджери — різноманітні управлінці. Знаєте чому? Для наглядності наведу простий перелік:

  • Аби бути найгарнішою, досконально пізнається ринок. Читається маса новин моди, порад і публікацій з експертними оцінками fashion індустрії — з офіційних та неофіційних джерел. Вивчаються наймодніші тренди, Look -и у цьому сезоні/році. На предмет: силуетів, фасонів, крою суконь, підошов взуття, ширини штанців, форм сумок. Акценти-аксесуари: пояски, годинники, біжутерія, ювелірні прикраси. Довершуватиме образ кольорова гамма макіяжу в тон та зачіска. Ага, забули про форму, розмір і колір гель-манікюру! Ну, хіба не схожий процес на UX дизайн? 100% Уявіть! Для просунутих модниць навіть створені спеціальні сервіси, які підтягують фото із гардеробу, інтернет магазинів, Pinterest, і вони Drag and Drop можуть створювати образи, поєднувати комбінації одиниць. Програма підраховує навіть загальну вартість. З розуму зійти ?!
  • Наступний крок — це крок реалізації до життя продуманих образів. Вздовж та впоперек досліджуються на наявність необхідного більшість найближчих шопінг-молів та торгових центрів, бутіків, інтернет-магазинів, та торгових інтернет-майданчиків.
  • Жінка не була би чаклункою, якби не отримала максимум за свій бюджет! Хіба не справжній по природі Product manager чи Business Analist?
  • Догляд (maintainability) для жінок теж має неабияке значення. Кожна прагне зберегти свою красу та молодість якомога на довше. У салонах краси — завше це вартісні маніпуляції. Існують також індивіди кардинальних реконструкцій: інєкцій речовин, імплантації, пластичних операцій тощо.
  • Штудіюється уся косметика, парфумерія, побутові засоби на вміст шкідливих хімічних сполук, абразивних речовин, канцерогенів. Так само лопатиться море відгуків у інтернеті на відповідність якості. Зважуються позитивні/негативні відгуки. Розглядаються суб’єктивні фактори смаку.
  • Ретельно перебирається їжа. Так — корисній їжі. Ні — не корисній їжі. Надлишку — жиру, солі, цукру, гостренькому! Все що перевищує певний рівень калорій без вагань летить в смітник! І навпаки, огидне, те що стерпіти ледь, несмачне — закриваються очі, вмикається сила волі і проковтується… таким чином натреновуються лідерські якості та Hard Skills.
  • Для підтримання гарної фізичної форми пропонується на вибір фітнес, танці, йога, їзда на велосипедах, їзда верхи, прогулянки з підвищеними фізичними навантаженнями.
  • Наступний пункт у нашому переліку — лікування та профілактика вітамінами, біодобавками, коктейлями активних речовин для підвищення імунітету, кому треба — бавиться снодійним, антидепресантами. Ледь не забули, голівудська посмішка завше у моді. Рівненькі, біленькі, здоровенькі відшліфовані і відполіровані зубчики.
  • Для особистісного зростання, бо не дай Боже хтось ляпне: “От, дурепа!” Навчання іноземних мов, он-лайн та оф-лайн курси ораторського мистецтва, різноманітні психологічні тренінги по новітніх методиках, семінари. Купівля спеціалізованих книг. Перегляд відео. Прослуховування підкастів.
  • І довершує ідеальну картину образу гарнюще фото для друзів у соцмережах чи селфі на яхті….на екзотичних островах? Ну, чистісінький Брендинг, Marketing і Просування. Не, так?

Стосовно сучасних чоловіків, вони лише незначно відстають від жінок у своїх прагненнях виглядати оточуючим ідеальними. Бути симпатичнішими за мавп. Хіпстери, Гіки, метросексуали, ботани — трендові напрями. Хіба мужчини більше уваги звертають на гаджети, новинки відеоігр, більше цікавляться фільмами. І фото у них більше екстремальніші… І автомобілі великі обов’язково.

Отже, підсумок по темі Забезпечення Якості у нас доволі простий:

Якщо сучасні люди наскільки прискіпливо ставляться до свого зовнішнього вигляду. Слава набирає обертів бізнесу. Бізнес віддзеркалює людей. Люди особисто представляють у мережі свій бізнес: блоги, персональні сторінки, лендінг пейдж, бізнес сторінки. Цей бізнес робить людей особливими. А інші люди виступають частиною різноманітних бізнесів із споживчої клієнтської сторони: читачі, фолловери, покупці інтернет-магазинів, клієнти віртуальних агенцій та агенств, банків, користувачі сайтів агрегаторів і акумуляторів, порталів, відео каналів, ігрових платформ багато іншого.

Значить, пора задуматися над впровадженням ідей Quality Assurance кожному для свого бізнесу, якщо він у нього є або планується. І слід вибудовувати Quality Assuranceякість власного веб-проекту: досконалий зовнішній вигляд(інтерфейс), зручність використання(юзабіліті), справне технічне функціонування від самого початку. Значить приділити увагу Software Quality Assurance.

Що це таке Software Quality Assurance?

Цитуємо визначення:

Забезпечення якості (Quality Assurance – QA) — це сукупність заходів, що охоплюють всі технологічні етапи розробки, випуску та експлуатації програмного забезпечення (ПЗ) на різних стадіях життєвого циклу ПЗ, для забезпечення необхідного рівня якості продукту, що випускається.

А не намагатися латати бізнес коли вже, як кажуть “хата горить” у процесі, опісля тестування на клієнтах, коли це вже є і технічно, і фінансово НАБАГАТО складніше.

Непродумане, поламане, з багами програмне забезпечення відлякує потенційних клієнтів. І негативно впливає на репутацію бізнесу його власника. Не доотримується прибуток.

Тестування програмного забезпечення (Software Testing) — це одна з технік контролю якості, що включає в себе активності з планування робіт (Test Management), проектування тестів (Test Design), виконання тестування (Test Execution) і аналізу отриманих результатів (Test Analysis).

Контроль якості (Quality Control – QC) — це сукупність дій, що проводяться над продуктом в процесі розробки, для отримання інформації по його актуальному стані в розрізах: “готовність продукту до випуску”, “відповідність зафіксованим вимогам”, “відповідність заявленому рівню якості продукту”.

Happy End. Це коли усі задоволені 🙂 Іншими словами, тестування програмного забезпечення — це процес верифікації та валідації.

Верифікація (verification) — це процес оцінки системи або її компонентів з метою визначення чи задовольняють результати поточного етапу розробки умовам, сформованим на початку цього етапу. Тобто чи виконуються наші цілі, терміни, завдання по розробці проекту, визначені на початку поточної фази.

Валідація (validation) — це визначення відповідності програмного забезпечення (ПЗ), що розробляється, очікуванням і потребам користувача, а також вимогам до системи.

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.