Термін

Визначення

Requirement

Вимога — це одинична задокументована потреба у тому, що конкретний продукт чи послуга повинні бути або виконувати. Найчастіше використовується формально при побудові систем чи розробці програмного забезпечення.

Являє собою твердження, яке ідентифікує певний необхідний атрибут, можливість, характеристику або властивість системи потрібну для того, щоб система мала цінність і корисність для користувача.

SRS/System Requirement Specification

Специфікація системних вимог — документ, що містить структуровані, правильно оформлені і максимально уточнені вимоги.

Процес розробки програмного забезпечення повинен починатися з договору виконавця і клієнта про те, які цілі завершене програмне забезпечення повинно задовільняти. Ця угода, в формі SRS, це спільна робота замовника та виконавця. Це важливо, оскільки, як правило, ні замовник, ні виконавець не можуть написати хороший SRS поодинці.

Типові причини створення неякісних вимог:

а) Клієнти, як правило, не розуміють процес проектування і розробки програмного забезпечення досить добре, щоб написати якісні вимоги до продукту.
б) Виконавці зазвичай не розуміють проблем клієнта і поле його діяльності достатньо добре, щоб визначити вимоги для задовільної системи.