Основні рекомендації від QA Lead компанії QArtrockОксани Троян

Доповідь QA engineer Оксани Троян
Фото заходу QA Meeting: Самоменеджмент та самомотивація

Сьогодні в мережі інтернет дуже багато інформації як бути організованим, зібраним та продуктивним. З думкою, що управління своїм життям та своїм часом — правильно, погодиться кожна розумна людина. Проте, на практиці іноді дуже важко знайти внутрішню мотивацію перепрограмувати своє життя!

САМОМЕНЕДЖМЕНТ — щоденне самостійне управління власною діяльністю, власним життям, набутих знань для здобуття “кар’єрних вершин” та гармонічного розвитку людини.

Процес самоменеджменту в аспекті послідовності виконання конкретних функцій можна охаректиризувати за таким принципом:

постановка цілі — аналіз і формування особистих цілей;

постановка плану — розробка планів і альтернативних варіантів своєї діяльності;

прийняття рішень по конкретних справах;

організація і реалізація — складання розпорядку дня й організація особистого трудового процесу з метою реалізації поставлених задач;

контроль — самоконтроль і контроль підсумків (у разі потреби – коректування цілей);

А ось Вам 3 основні рекомендації по самоменеджменту від практика з досвідом:

Поставлена цільдосягнута ціль!

Де знайти мотивацію? Та як встигати 100500 справ за один день?

Знайти мотивацію та встигати все зробити за один день допоможе гарно розпланований день/тиждень, розтавити пріоритети по задачах, розуміння скільки Ви можете зробити за цей день і не заплановувати більше ніж у ваших силах. Коли починаєте планувати дуже важливо бути в хорошому настрої, нікуди не спішити, і прописувати цілі, які Вам дійсно важливі.

Для початку потрібно скласти список щоденних справ і проаналізувати, що Ви зробили за минулий тиждень, на що витрачаєте свій час кожного дня. Тоді важливо написати план на наступний тиждень, де важливо включити всі Ваші дії, які Ви робите протягом дня від того моменту як прокинулись до того коли закінчується Ваш день (прописати всі активності: робочі, домашні, відпочинок, кава з колегами, прогулянки з друзями і т.д.). Наступним кроком буде прописати всі Ваші цілі та мрії.

Цілі бувають двох типів: короткострокові та довгострокові. Якщо Ви ніколи не планували, то вам вартує почати з короткострокових цілей. Наприклад: «Хочу вивчити іноземну мову — французьку». Ви повинні запланувати, що за 3 місяці Ви здасте тест рівня А1 (Beginner), а це означає що у своєму графіку ви повинні виділити час 2-3 рази на тиждень на навчання і здати тест на 85 балів, щоб отримати сертифікат А1. Вивчити французьку до рівня С1 (Advanced) рівня — буде довгострокова ціль і Ви можете запланувати її на 2 роки, де кожних 3 місяці будете здавати тест і слідкувати чи Ви досягаєте цілі.

Для досягнення цілі дуже важливо, щоб це була Ваша ціль, а не нав’язана батьками, суспільством чи модними тенденціями. Наприклад, Ви вирішили стати QA тестувальником, а батьки бачать вас юристом чи бухгалтером. Йдіть до тієї цілі, яка є Вашою, тоді вона принесе Вам задоволення.

Програмуйте себе на розвиток власних цілей і у Вас обов’язково все вийде! А ще Ви отримаєте супер емоції та задовелення, коли Ваші мрії реалізуються та матеріалізується!

Що нас мотивує і як не зупинитись лише на розробленому плані!

Самоменеджмент — це навик, котрий вимагає практики. Процес змін звичного способу життя може відбуватися з перепонами. Не будьте самі на цьому шляху! Долучіть друзів чи близьких Вам людей до процесу метаморфоз Вашого життя. З Вашого плану на місяць можна обирати 1 ціль і ділитись нею у соц. мережах. Це дуже мотивує, адже кількість зібраних лайків надасть Вам крила і Ви відчуєте, що обраний шлях планування і досягнення цілей приносить Вам задоволення. А ще зібрані фото щомісяця можна буде об’єднати у колаж успіху за рік і потім провести аналіз скільки всього Ви досягли за цей період і скільки всього змінилось у Вашому житті.

Як не з’їхати з глузду в сучасному світі?” або неправильний графік зробить нас менш ефективними!

Дуже важливо розділяти роботу та відпочинок, коли людина не відпочиває, а працює по 12-16 годин, за декілька тижнів ефективність падає. А це говорить про те, що планувати Ви не вмієте або берете на себе забагато процесів різної діяльності.

Сон у 8 годинце основний чинник Вашої продуктивності та Вашого успіху. Якщо Ви не висипаєтесь, розумово працюєте по 8-10 год і ще по 2 години займаєтесь фізичною працею, то Ваш організм за 12 місяці влаштує Вам «перезагрузку». Зазвичай такі перезавантаження відбуваються за рахунок хвороби, організм розуміє, що по іншому Ви не відпочиваєте, не робите паузи і не маєте часу відновитись.

Процес вдосконалення будь чого починається з аналізу існуючої ситуації. Вам потрібно виявити «крадіїв часу», щоб цей час спрямувати на реалізацію своїх цілей. Буває так, що важливих справ насправді дуже багато, намагайтесь переплановувати або делегувати. Тому дуже важливо розділяти Ваші робочі години та час для відпочинку. До робочих годин належать не тільки 8 робочих годин, це також 2 години на курси підвищення кваліфікації чи тренінги; це робота по домузготувати, прибрати, завести дітей в школу, прибити дверцятка в тумбочці, завезти машину на сервіс, та ін.

Відпочинокце час приділений тільки собі, коли Ви гуляєте на свіжому повітрі, коли читаєте художню літературу, коли малюєте, вишиваєте, насолоджуєтесь фільмом або проводите час з друзями. І такий відпочинок має займати у Вас в середньому 2 години на день. Якщо у Вас ДУЖЕ насичений графік і ну ніяк не виходить відпочивати у будні дні, то на вихідних Ви маєте виділити цілий день, а ще краще 2 дні для відпочинку, без розумового й фізичного навантаженнятак би мовити відпочити тілом та розумом від усіх повсякденних турбот. Відсутність відпочинку і надмірна робота призводить до «вигорання» і потрібно буде багато часу на відновлення своїх сил.

Переплановуйте і пріоритизуйте Ваші почочні справи, старайтесь делегувати завдання, якщо бачите що не вкладаєтесь в запланований час. Не потрібно “ВСЕ ВСТИГНУТИ”.

ВАЖЛИВО:

  • Жити збалансовано;
  • Вміти мріяти та ставити цілі;
  • Отримувати насолоду від життя!!!!

P.S.

Знаю, що найкраще буде зроблене тільки так як Ви це зробите! Але коли правильно подавати інформацію, Ваші колеги або близькі люди зможуть допомогти Вам у справах і результат вийде в результаті приголомшливим!

З любовю! #with_love Oksi Troyan 🙂

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.