У процесі тестування зазвичай потрібно заповнювати різноманітною інформацією, в нашому випадку, це тестовими даними… поля, комірки форм підписки, базу даних… А звідки брати тестові дані для перевірок якщо наявних тестових даних не має або вони є конфіденційними (наприклад, емейли, телефони, номери кредитних карт, імена, тексти, картинки тощо), окрім як вважати головним невичерпним джерелом генерації тестових даних свою фантазію?

Багато хто з тестувальників «про всяк випадок» притримує у себе на комп’ютері робочі файли с такими даними. Але, але, але…

  • По-перше тестові дані потрібно створити та наповнити згідно з типом тестування, White Box Testing і Black Box Testing потребують різних даних, буває потрібно перевірити надзвичайні випадки, зробити стрес-тест. Для Security Testing клієнтські дані потрібно маскувати і шифрувати.
  • По-друге банально вручну копіпастом можна не встигнути скопіювати тонну тестових даних.
  • По-третє «свої заготовочки» не завжди зручно використовувати в плані “залити-витягнути”. Дані з файлів буває складно коригувати, управляти, тобто давати раду з ними.
  • По-четверте, якщо тестові дані довго використовувати, їх може спіткати ефект пестициду — нагадаємо, це коли баги звикають до Ваших тестів, і тести вже не знаходять баг.

Навіть, краще сказати тестові дані повинні володіти певними характеристиками:

Тестові дані характеристики
Характеристики тестових даних

Коли вже доколупуватися, то справжні тестові дані звісно є кращими за рахунок їх реальності. Проте їх мінуси, вони громіздкі й мінливі як правило.

Варіант полегшити собі життя, використовувати спеціалізовані інструменти, які автоматично генерують тестові дані. Щоб синтетичні дані були не гіршими реальних гарна практика по можливості їх не генерувати з нуля, а генерувати на основі реальних тестових даних.

Проста формула: беремо 5% реальних тестових даних + 95% синтетичних даних згенерованих на основі реальних тестових даних

Окрім того, ЗВЕРНІТЬ УВАГУ фейкові дані це зовсім інше поняття аніж просто підбір random -них даних. Розгорнуто на прикладі генерації тестових даних банківських карткових кахунків описано у цій статті за посиланням: How our test data generator makes fake data look real

Правильна автоматична генерація тестових даних допоможе справитися із поставленими задачами, дані немає необхідності вводити вручну і вони будуть спрямовані покращити тестове покриття.

Тож, беріть собі списочок нище до заміток!

Text генератори

Офтоп ))) Знаю тестувальника, який завжди намагається увіпхати роман «Війну і Мир» у якості тестової перевірки у більше поле контактної форми.

generatedata.com

Онлайн сервіс generatedata — здатен генерувати імена, адреси, емейли, назви, карткові рахунки, пін-коди та ін. Тестові дані, які потребуємо обираємо у відповідному віконечку. Генеруємо обираючи потрібні параметри. Див. на скріншот сервісу генерації тестових даних:

 УВАГА! Прикольно, що завантажити згенеровані тестові дані можемо у форматах: csv, json, xls, xml, html, SQL.

lipsum.com

Онлайн генератор текстів

Цей текстовий генератор тестових даних використовує словник з більш ніж 200 -от латинських слів. Слова поєднані декількома типовими структурами речень заради створення тексту на зразок Lorem Ipsum без повторень, який навіть на перший погляд виглядає розумним. Тільки згенерований текст завжди вільний від гумору, зворотів, ідіом або нехарактерних слів тощо.

online-generators.ru

Російськомовний сервіс, створює текст без певного сенсу. Представлений онлайн генератор тестових даних вміє генерувати латиницею тільки Lorem ipsum. Зате перевага — сервіс може генерувати гумор, жарти, цитати, паролі, ніки і QR -коди. Для створення тексту автоматично потрібно лише вказати число абзаців і кількість слів у абзаці, все інше сервіс зробить сам. Див. на скріншот цього генератора тестових даних:

Сервіс онлайн генератор текстів
Онлайн сервіс генератор текстів і тестових даних

www.unit-conversion.info

Unit-conversion.info cхожий з попередніми сервісами принципом генератора рядків. Можна задати кількість і довжину рядків, а також прописати дозволені символи для генерації тестових даних. Від попереднього сервісу відрізняється тим, що онлайн сервіс генерує рандомний набір символів, створені дані дозволено компресувати (стискати), видаляти пробіли, можна вести статистику символів, формувати різноманітні метрики з тестових даних й інші класні фічі. Скажімо конвертація з UTF-8 у ASCII. Див. скріншот якими інструментами володіє unit-conversion.info генератор тестових даних.

генератор тестових даних онлайн

Підійде не тільки для тестувальників, яким необхідно перевірити поля введення, але і веб-дизайнерам з верстальниками для генерації “риби”, копірайтерам для порівняння 2-ох текстів.

Генератори зображень

Іноді буває, що Вам не текстова інформація потрібна, а потрібні картинки. Можна погуглити, пошукати, завантажити що-небудь, потім спробувати відібрати, що з обраного являється правильного розміру. Проте ми уже разом трішки просвітленіші, ми знаємо вже про спеціальні сервіси тулзи полегшення життя тестувальника.

lorempixel.com

Дозволяє генерувати картинки: можна задати розмір картинки, колір (налаштовуєте бігунки) і навіть тематику: котик, місто, їжа, транспорт і т.д. (погляньте на скріншот, там видно вибір потрібної категорії):

Сервіс генерації картинок

picsum.photos

Не менш цікавий аналог попереднього сервісу, «братик» lipsum.com згадували вище коли обговорювали генерацію текстів.

placeimg.com

Присутня можливість генерувати тестові зображення до 1000 px в ширину і висоту.

онлайн сервіс генерації картинок тестеру

При необхідності можна вибрати категорію зображення, наприклад “тварини” або “люди”, і встановити фільтр. Дивіться на скріншоті характеристики сервісу генерації тестових даних. Ось, при мому виборі параметрів тестових даних, згенерувало наступну картинку.

приклад згенерованої картинки

Рlaceimg — стане в нагоді для перевірки завантаження аватарки або фото певного розміру.

Генератори тимчасових поштових скриньок

10minutemail.net

Все зрозуміло з назви Сервіс 10-хвилинок, де генеруються тимчасові одноразові поштові скриньки, які можна використовувати при перевірці реєстрації на різних сайтах. Звичайно, написати з такої скриньки лист Ви не зможете, а ось отримати вхідне повідомлення — запросто. У цього онлайн сервісу присутній інтерфейс рідною українською! Сорі, скріншоту не надаємо, бо там море реклами )))

temp-mail.org

У цьому онлайнсервісі присутня певна особливість, пошта не видаляється після використання і залишається доступ до листів попередніх користувачів, тому після використання натисніть кнопку їх “Видалити”.

Перераховані сервіси генерації тестових даних емейлів зручно використовувати, коли необхідно перевірити масові розсилки і зареєструвати велику кількість користувачів з підтвердженням реєстрації на поштову адресу.

Генератор реквізитів юридичних та фізичних осіб

mellarius.ru

Ще один російський сервіс, проте може стати в нагоді коли доведеться тестувати аплікацію, де необхідно буде вводити реквізити фізичних або юридичних осіб. Звісно більше можливостей передбачено для сусідньої країни, але цим сервісом генерації тестових даних можна перевірити валідність згенерованого ІПН, створення юридичної особи, наприклад для перевірки банківського ПЗ.

Генератор особистості

www.fakenamegenerator.com

Цей сервіс схожий на попередній, його можна використовувати для створення контрагентів під час тестування ПЗ страхової компанії, аплікації, де потрібно вводити соціальні дані. Задаєте країну, національність, стать і вік й на виході виходить “особистість” з усіма необхідними даними: ІПН(ідентифікаційний), телефон, дата народження, email, номер банківської карти.

Генератор даних для Бази Даних

mockaroo.com

Дозволяє Вам не просто підібрати якісь дані, наприклад, номери карток або user name. Він вміє також генерувати SQL-запити, наприклад, Ви вказуєте ім’я бази, в яку хочете увійти, а також які там параметри, і він створює з цього insert.

Генерація тестових даних DB

bugmagnet.org

Це плагін до Chrome і Firefox з заздалегідь збереженим набором тестових даних. Коли у Вас є якесь текстове поле на екрані, Ви просто натискаєте на нього правою кнопкою мишки і в меню вибираєте плагін bugmagnet, а всередині Вас вже чекає купа всіляких встановлених, заданних тестових даних, розбитих по групах: по довжині, за форматом, за мовою, навіть найпростіші скрипти для тестування XSS. Ну, незамінний продукт для exploratory-тестуванням. Навіть якщо є поле з e-mail, і Ви забули, який e-mail валідний, а який – ні, Gojko Adzic , автор цього інструменту все передбачив, необхідно просто знайти потрібний елемент у списку. Що важливо плагін bugmagnet  ще й кастомізується, тобто легко можна додати свої розділи в меню.

Десктопні програми генерації тестових даних SQL, а раптом теж стануть в нагоді:

Цікавий сервіс Data Factory Azure Microsoft

(клікайте переходьте за посиланнями і пробуйте тестувати Бази Даних на здоров’ячко)

Генератор UUID

uuidgenerator.net

Сервіс призначений для генерування значення унікального ідентифікатора GUID (UUID).

GUID (Globally Unique Identifier) ​​або UUID (Universally Unique Identifier) ​​—  це унікальний ідентифікатор, який необхідний для забезпечення унікальності створюваних додатків, бібліотек, об’єктів, компонентів і сервісів.

GUID записується у вигляді рядка, розбитою на групи дефісами, і являє собою 128-бітове число.

Наприклад, використовується для генерації унікальних ID для даних БД.

Плагін Chrome Form Filler

Form Filler —  корисний плагін для QA тестувальника для заповнення форм. Form Filler додає маленьку кнопочку поруч з адресною строкою, при натисканні на яку форма магічно перетворюється в заповнену форму. В поле e-mail дійсно вводяться дані у форматі e-mail, а там, де телефон, введений формат телефону, в меню випадайку вибирається одне з даних списку. Плагін Form Filler зберігає купу часу. Звертаю Вашу увагу, що в цьому плагіні також все можна донастроювати, тобто додавати свої власні маски, свої дані.

Pairwise Testing Tools

Онлайн-інструмент Pairwiser — інструмент із розряду тулзів тест-дизайну, для техніки попарного перебору. Коли є багато параметрів за допомогою цього інструменту можна заощадити багато часу скоротивши кількість тестів і майже не втратити в покритті, якщо перебирати пари значень.

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.