Віртуалізація — це сучасна технологія надання моделі ресурсу, власне замість самого фізичного ресурсу.

Сучасні концепції віртуалізації надають можливість віртуалізувати будь-яке робоче середовище й надіслати його куди завгодно: настільні комп’ютери, ноутбуки, планшети, мобільні, сервери в дата центрах тощо. Сказати 2-ма словами, розмножити й емулювати.

Що таке Virtual desktop infrastructure (VDI) ?

Virtual desktop infrastructure (VDI) — одна з найсучасніших технологій віртуалізації персональних десктопів. VDI — це розробка компанії VMware, і термін VDI теж був введений компанією VMware, який згодом став абревіатурою цілої технології.

Слід відзначити, що у більшості комерційних випадків віртуалізація персонального комп’ютера — це не що інше, як віртуалізація Windows. Звісно можна робити і Linux і MacOS віртуальними, проте такі варіанти зустрічаються значно рідше. Про це ми поговоримо трішки згодом, коли розбиратимемо для чого потрібно володіти технологією VDI QA тестувальникам.

Отже,

На ринку VDI є три ключові гравці: Citrix, Microsoft та VMware

Citrix

  • Independent Computing Architecture (ICA)
  • Enlightened Data Transport (EDT)

VMware

  • Blast Extreme
  • PC over IP (PCoIP)

Microsoft

  • Remote Desktop Protocol (RDP)

З вказаного переліку продукт VDI Citrix, Citrix Desktops (раніше XenDesktop) займає найбільшу частку ринку, далі VMware Horizon і згодом Microsoft Remote Desktop Services (RDS).

Citrix та Microsoft спочатку вийшли на ринок з віртуалізованими програмами та спільними персональними комп’ютерами на основі серверних технологій, а потім запропонували VDI на основі Операційних Систем робочої станції, тоді як VMware спочатку запустила VDI, а потім вже запропонувала віртуалізовані програми.

Як VDI працює ?

Все супер просто. Замість встановлення кожному користувачеві ПЗ на комп’ютері => для кожного користувача адміністратором створюється автоматично із шаблону його віртуальна машина, у вигляді образу робочого столу.

Віртуальні комп’ютери, нічим не відрізняються від звичайних. Інша тільки схема роботи. Ось трішки застаріла ілюстрація, проте вона гарно відображає суть яким чином поширюються віртуальні десктопи на робочі місця.


У VDI всі персональні комп’ютери консолідовані у віртуальному середовищі, частіше всього сервері. Доставляється по мережі на пристрій кінцевої точки де працює персонаж. Кінцевою точкою може бути традиційний ПК, планшет або мобільний пристрій. Віртуальний комп’ютер дозволяє користувачеві взаємодіяти з операційною системою та її програмами так, ніби користувач працює локально за власним девайсом. Протоколи підключення дозволяють працювати навіть з «тяжкими» графічними додатками без видимих затримок.

Те, як користувач отримує доступ до VDI, залежить від адміністративної конфігурації:

Наприклад, від автоматичного представлення віртуалізованого робочого столу при вході в систему. Або скажімо з вимогою від користувача вибору віртуалізованого робочого столу та його запуску.

Після доступу до віртуалізованого робочого столу він займає основне вікно на ПК. Користувач вибирає собі потрібні програми та може виконувати необхідні робочі дії.

Базуватися VDI може на Операційній Системі робочої станції і Протоколах сессій (Session protocols)

Операційній Системі робочої станції

Там, де операційна система сервера є платформою для VDI, увімкнено робочий стіл для того, щоб більш імітувати операційну систему робочої станції для користувачів.

Session protocols

На кожному пристрої кінцевої точки (endpoint device) повинен бути встановлений клієнт відповідне ПЗ або запущений сеанс на сервері, який викликає відповідний протокол сеансу. Кожна платформа постачальника послуг базується на протоколі який здійснює сесію між клієнтом та ресурсом.

Протокол сеансу контролює можливості відображення та мультимедійних можливостей користувача, а особливості та функціональність кожного протоколу відрізняються.

Перелічені вище протоколи сеансів мінімізують та стискають дані, які передаються на та з користувальницького пристрою, щоб забезпечити найкращий користувацький досвід. Наприклад, якщо користувач працює над електронною таблицею в межах сеансу VDI, користувач передає рухи миші та натискання клавіш на віртуальний сервер або робочу станцію, а бітові карти передаються назад на пристрій користувача.

Back-end ресурси та технології

VDI вимагає декількох різних технологій, що повинні працювати в унісон для того щоби успішно представити віртуальний робочий стіл користувачам. Перш за все, користувачеві необхідно представити обчислювальний ресурс. Хоча технічно цей обчислювальний ресурс може бути їх десктопом.

Для локальних деплойментів використовується гіпервізор для розміщення віртуальних машин, які будуть розгорнуті як VDI.

Ресурси зберігання можуть бути вагомими і можуть являти собою найдорожчий аспект VDI, особливо коли кожному віртуальному апарату приділяється значний розмір диску. Може бути обраний тип резервування, який змушує віртуальну машину використовувати мінімальну кількість дискового простору, а потім розширювати по мірі необхідності. Однак необхідний ретельний моніторинг фактичних вимог для зберігання, аби розширення пам’яті щоб не перевищувало фактичного простору. Для боротьби з цією можливістю може бути обрано ПЗ, яке спричиняє виділення максимальної кількості місця.

Оскільки дані підприємства проходять через мережу для VDI-комунікацій, необхідно забезпечити комунікацію користувачів через SSL / TLS 1.2. Наприклад, Citrix настійно рекомендує використовувати свій продукт Gateway (раніше NetScaler), щоб переконатися, що весь трафік надійно проходить через мережу.

Можливість зберігати внесені зміни на робочому столі

Або постійно встановлювати додатки залежить від того, розгорнуто постійну VDI або непостійну VDI, а також від кількості додаткових шарів (layers).

Постійний VDI означає користувач отримує постійно зарезервований ресурс VDI при кожному вході, тоді як непостійний VDI створює щоразу нове зображення VDI для кожного користувача. Там, де розгорнуто непостійний образ VDI , механізм додавання профілю користувача, додатків та інших даних може бути шаруватий при запуску. Таким чином, користувачеві представлено базове непостійне зображення VDI з унікальними налаштуваннями.

Постійні VDI легше обслуговувати, але його дорожче підтримувати через вимоги до зберігання даних. Вони мають мінімальну кількість головних зображень для підтримки та захисту, що набагато простіше, аніж управління повноцінним віртуальним робочим столом для кожного користувача. Як результат, найчастіше розгортаються непостійні образи VDI.

Схема представлення робочих столів може базуватися на моделі 1:1 або співвідношенні 1: багато. Наприклад, коли одному віртуальному десктопу призначений один користувач, це вважатиметься 1: 1, але там, де численні віртуальні настільні комп’ютери спільно використовуються в одній операційній системі, це модель 1: багато.

Вигода від використання VDI

VDI — це потужне бізнес-рішення перш за все для корпоративних клієнтів.

Стандартизація. VDI забезпечує централізований, стандартизований робочий стіл працівникам, і користувачі звикають до послідовної робочої області. Незважаючи на те, що користувач отримує доступ до VDI з ноутбука, планшета, робочої станції або мобільного пристрою, користувальницький досвід точно такий самий, без необхідності акліматизуватись на будь-якій фізичній платформі.

Мобільність. Працівникові завжди доступне його звичне робоче місце, повноцінне, абсолютно таке ж, як в офісі без наявності робочого ноутбука. Можливість працювати зі зручностями там, де ми зараз опинилися, і тоді, коли захотілося чи виникла така необхідність.

Масштабованість. Середовище VDI можна швидко розширити, якщо організація тимчасово розширюється, наприклад, наймає сезонні підрядників. Дозволяючи цим працівникам отримати доступ до робочого віртуального робочого столу підприємства та відповідних додатків. Ці підрядники можуть бути повністю функціонально підключені до робочого середовища протягом декількох хвилин, порівняно з днями або тижнями для придбання пристроїв кінцевих точок та їх налаштування.

Легша підтримка віддалених та мобільних працівників. Мобільні працівники складають значний відсоток робочої сили, а віддалені працівники стають все більш поширеними. Незалежно від того, чи є ці інженери на місцях, торгові представники, проектні команди або керівники, всі вони потребують доступу до своїх додатків під час подорожі. Представляючи віртуальний робочий стіл цим віддаленим користувачам, вони можуть працювати так само ефективно, як ніби в офісі.

Забезпечити користувача спеціальними корпоративними додатками. Коли людина працює в корпоративному середовищі виникає необхідність отримання доступу до ресурсів в цьому середовищі. VDI з легкістю забезпечує доступ до отримання інформації через локальну корпоративну мережу. Корпоративна пошта? Будь ласка. Загальні диски, загальні файли, дозволив доступ кому треба, заборонив кому не треба! Що там на сьогодні заплановано мною і які плани у колег – ось загальний календар. Ну, і так далі без додаткової конфігурації.

Економія на ліцензуванні ПЗ, бо не потрібно платити як за кожного користувача.

Безпечно. Оскільки всі дані живуть у центрі обробки даних, а не в кінцевій точці, існують значні переваги VDI для безпеки. Злодій, який викрадає ноутбук у користувача VDI, не може забрати будь-які дані з пристрою кінцевої точки, оскільки на ньому немає даних.

Спосіб подарувати друге життя застарілим комп’ютерам продовжити їх термін експлуатації. Оскільки в кінцевій точці відбувається мало фактичних обчислень, ІТ-відділи можуть такі ПК, зробити кінцевими точками VDI. Плюс коли настає час придбання нових пристроїв, організації можуть придбати менш потужні обчислювальні пристрої для кінцевих користувачів.

А чим корисне застосування VDI для тестувальників?

Використання віртуальних машин у віртуальній лабораторії тестування стає все більш популярною практикою тестування ПЗ.

Наприклад, QA та програмісти можуть використовувати робочі станції VDI для перевірки функціональності кінцевої точки. А у разі якщо щось трапилося швидко зарадити агентам служби підтримки. Їм потрібен тільки логін дізнатися що трапилося і допомогти.

З іншого боку VDI дозволяє командам QA заощаджувати кошти, запускаючи ряд віртуальних машин на меншій кількості фізичних комп’ютерів.

Програми, що працюють на віртуальній машині, поводять себе начебто вони працювали у власній фізичній системі. Це дуже корисно для тестування програм і дозволяє тестерам протестувати ПЗ на різних платформах за допомогою одного комп’ютера.

Наприклад, використовуючи віртуальні машини можна імітувати різні комп’ютери з різними ОС на одному фізичному комп’ютері або створити цілу віртуальну лабораторію з декількома різними конфігурованими віртуальними машинами. Причому ці віртуальні комп’ютери працюватимуть незалежно один від одного. Таким чином можна запустити дві або більше віртуальних платформи одночасно на одному комп’ютері, заощаджуючи витрати на придбання більшої кількості апаратних засобів лише для запуску Ваших тестів якості.

Можна одночасно протестувати веб-додаток у декількох браузерах, які працюють незалежно один від одного під різними віртуальними машинами, знову ж таки, без витрат на придбання більшої кількості обладнання для потреб тестування.

Дозволяє тестерам тестувати різні білди додатків на постійній конфігурації системи. Тестувати різні збірки додатків на різних операційних системах з різною конфігурацією.

Віртуальні машини можуть працювати незалежно одна від одної на одному фізичному комп’ютері, створюючи віртуальну лабораторію тестування навіть на одному комп’ютері. Це величезна перевага, яка часто використовується при тестуванні якості.

Наприклад, Ви можете використовувати один комп’ютер для тестування програми у Windows 10 та Windows 7. У віртуальних лабораторіях не потрібно щоб три комп’ютери одночасно виконувати тести; просто слід послідовно запустити тести на одному комп’ютері з трьома різними віртуальними конфігураціями. Однак врахуйте може знадобитися більш потужний комп’ютер для запуску декількох віртуальних машин на одному комп’ютері одночасно, але це часто дешевше, аніж купувати три фізичні комп’ютери.

Обмеження віртуальної машини:

Коли VDI вперше вийшов на ринок приблизно 10 років тому, деякі підприємства впроваджували VDI без надійного, виправданого Business Go. Як результат, багато проектів провалилися просто через несподівані технічні складності, а також робочу силу, яка не повністю сприйняла VDI як робочу платформу для кінцевих користувачів.

Є кілька очевидних недоліків і в тестуванні програм на віртуальних платформах; Віртуальна операційна система може працювати повільніше за реальний комп’ютер, але це залежить від ситуації: технології віртуалізації, обладнання, кількості одночасно запущених віртуальних платформ ін.

Окрім обмежень швидкості, деякі функціональні можливості апаратних засобів можуть використовуватись лише вродженими операційними системами, безпосередньо працюючими на фізичному комп’ютері.

Отже, слід враховувати перераховані недоліки у віртуальній платформі, особливо якщо Ви тестуєте конкретні апаратні функції, багатопроцесорні системи. Звичайно, ці обмеження залежать від конкретного програмного забезпечення та обладнання VM, і потрібно спочатку перевірити їх документацію, перш ніж проводити таке тестування

Що далі для VDI: Cloud та DaaS

Багато організацій вирушають у хмару, це архітектури вимога нового покоління. VMware, Citrix та Microsoft звертаються до інфраструктурних компонентів. Хмарні рішення постійно розвиваються, і додаткові можливості надалі будуть додаватися.Переосмислення стратегій, а також перегляд хмарних пропозицій серед CRM призведе до більшої їх надійності.

Робочий стіл як послуга (DaaS) — це підхід наступного покоління, в якому постачальник послуг приймає та управляє навантаженнями VDI для підприємства. Найчастіше сюди входить не тільки віртуальний робочий стіл, але й додатки та підтримка. Джерело

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.