Розвивайся — не зупиняйся! Стаття доповнення до першої частини — перелік, книги по проектному менеджменту, які також часто рекомендують у різноманітних джерелах: на спеціалізованих форумах тестувальників і не тільки, в чатах, дискусіях, постах у соціальних мережах. Дані ІТ Книги особливо зацікавлять QA, які прямують у менеджмент, ну або тільки планують туди.

Половину із анонсованих кних по проектному менеджменту Ви можете безкоштовно завантажити або читати онлайн із нашої міні бібліотеки ІТ Книг ТУТ на сайті. Інші ж звісно Ви можете придбати, або не хочете купувати спробувати віднайти самостійно на популярних торентах або ж в заблокованих ВК (контактах) — там є багато доволі усього.

Хрестоматійні книги управління ІТ проектами

Нище перелічені ІТ книги по проектному менеджменту, їх як не читати, то хоч назви у цьому блоці зобов’язані позапам’ятовувати. Інтелігентному ІТ -шнику — вони повинні бути знайоми-ми 😆

Том Демарко, Тімоті Лістер Вальсуючи з Медведями: управління ризиками в проектах по розробці програмного забезпечення

У книзі автори стверджують, що проектів без ризиків у сучасному світі практично не буває. Уникати ризиків на проектах і відповідальності — марна справа. А легкі проекти для PM — доля невдах. Книга розповідає, як вчасно ідентифікувати ризики на проектах, вміло управляти ними і отримувати достойну вигоду з ризиків. Посилання по якому можна перечитати книжку та завантажити у fb2 тут бачила і ділюся з Вами. Раджу завантажити собі, бо часто книги у зв’язку із зверненням правовласників видаляють із вільного доступу.

Том Демарко, Тімоті Лістер “Adrenaline Junkies and Template Zombies: Understanding Patterns of Project Behavior”

назву на українську цієї книги складно культурно перекласти…. Хіба “Ті що дуріють від адреналіну і зомбовані шаблонами. Паттерни поведінки проектних команд”

Ця книга по проектному менеджменту однозначно корисна буде усім учасникам проекту по розробці високотехнологічних продуктів — від керівників до рядових кодерів, а також тим, хто не прямо, а опосередковано взаємодіє з такими командами.

Автори цієї книги, керуючись колосальним управлінським і консалтинговим досвідом, проаналізували найбільш характерні риси, властиві поведінці проектних команд (як в успішних, так і в провальних проектах), і представили формулу із 86 паттернів поведінки. Яскравий, афористичний опис цих паттернів проектування дозволяє легко виявляти ранні тривожні симптоми в проекті. Багатьом розробникам, тестувальникам і менеджерам ІТ-проектів знайоме приховане, інколи явне відчуття того, що проект рухається до катастрофи. Тому автори закликають ділитися своїми спостереженнями з колегами, намагатися спільно знаходити способи подолання проблем.

Як бачите книга теж перекладена російською мовою. Звісно можна читати і на англійській. Проте пораджу щось подужати спочатку мовою котрою комфортніше читати, розслабленіше. Наприклад, я можу читати англійською мовою вільно, але я читаю в тонусі і з часом…. так відкладаю на пізніше…ну, думаю зрозуміли …

Скот Беркун Мистецтво управління IT -проектами”

Автор цієї ІТ книги — один з керівників відділу розробки браузера Internet Explorer. Йо-хо-хо…уявляєте? Здавалося б у людини великий досвід, але читачі у відгуках до книги стверджують, що вона Too Much переповнена термінологією, графіками, планами, документацією і т.д. Неначе наочна демонстрація незручності класичної моделі планування проекту відразу “від і до” з усіма нюансами. Проте, все одно в книзі багато хороших ідей та порад, списків issue, на котрі потрібно звертати увагу. Як от: Правило трьох частин: проектування, розробка, тестування. Базові показники довіри до розрахунків (40-70-90%) та багато чого іншого.

Ден Пілон, Расс МайлзУправління розробкою Програмного Забезпечення” (видавництво O’Reilly)

Чудова книга. У ній все розписано чітко та зрозуміло. Як і у всій серії книг “Head First” видавництва O’Reilly відзначається особливим, унікальним, інтерактивним способом подачі матеріалу.

Ден Пілон, Расс Майлз Управління розробкою Програмного Забезпечення

У книзі наголошується очевидне: “навіть досвідчені розробники програмного забезпечення постійно стикаються з труднощами при реалізації програмних проектів”. Наприклад, через зміну вимог замовника до ПЗ або нерозуміння кінцевими користувачами логіки роботи з новою програмою. На цю тему, якщо цікавить наша стаття: ТЕСТУВАННЯ ВИМОГ + ПО ДОКУМЕНТАЦІЇ — ВЕЛИКИЙ КОНСПЕКТ

Згідно рецензії до книги, прочитавши її Ви отримаєте усю необхідну інформацію про кожен етап життєвого циклу розробки програмного забезпечення: переговори з замовником і формалізацію клієнтських вимог, планування процесу розробки ПЗ, підготовку технічного завдання, постановку завдань програмістам, написання інструкцій, тестування ПЗ і усунення “багів”. Гарний огляд книги від ізраїльського розробника відео-ролик на YouTube

Отже, якщо ж Ви не збираєтеся натрапляти на каміння поширених проблем розробки ПЗ і управління IT -проектами, дізнайтеся у який спосіб здолати труднощі за допомогою методів і практик, напрацювань поданих в зазначеній книзі по управлінню проектами у ІТ.

Рассел Д. Арчибальд “Управління високотехнологічними програмами і проектами”

У цій книзі по управлінню it проектами розкривається більшість аспектів управління ІТ проектами, а саме: практичні методики та організаційні концепції, базові елементи планування проджект-менеджменту, схеми реалізації концепції управління портфелями проектів. Розглядаються питання по створенню проектних офісів. Велика частина книги, знову ж таки за відгуками читачів приділяється міжособистісним відносинам і поведінці. Матеріал буде корисним керівникам команд (Team Lead -ам) і проджект менеджерам різних категорій.

Едвард Йордан “Смертельний марш”

Дана книга є докладним електронним керівництвом для розробників ПЗ з виживання в/на безнадійних проектах. Які проекти, питаєте, мається на увазі безнадійні? Це безліч проектів, де доводиться взаємодіяти з людьми і командами, що не відрізняються в рішеннях ефективністю та раціональністю. Книга — однозначно, навчить Вас знаходити виходи з найскладніших ситуацій у сфері проджект-менеджменту.

Джеффрі Мур “Подолання прірви. Як вивести технологічний продукт на масовий ринок” (конспект)

Головну тему цієї бізнес книги цілком зрозуміло із заголовку — як вивести новий товар на масовий ринок. Тобто ця бізнес книга присвячена маркетингу технологічних товарів. Детальна покрокова методологія та десятки прикладів роблять її захоплюючою та корисною для читання керівникам ІТ команд, що прагнуть бути в лідерах на ринку інновацій. Уважне читання цієї бізнес книги гарантовано дозволить керівникам команд зекономити цінні ресурси, власникам компаній обрати правильний напрямок для вкладення інвестицій.

Рейнвотер Дж. Ханк Як пасти котів. Повчання для програмістів, які керують іншими програмістами”

ІТ книга для програмістів, які в один прекрасний день стали керівниками команди. Книга посвячує ІТ керівника в питання області лідерства і керівництва, про те як не просто вести за собою команду розробників і справитися з покладеною на тебе відповідальністю.

Олександр Остервальдер, Ів Піньє “Побудова бізнес моделей. Настільна книга стратега та новатора”

Книга пропонує оригінальну концепцію аналізу, побудови та вдосконалення бізнес-моделей, якою користуються найбільші компанії світу, включаючи Google, IBM, Ericsson

Світові Best Sellers по проектному менеджменту у формі більше філософських роздумів

Патрік Ленсіоні Три ознака понурої роботи. Істория зі змістом для менеджерів (і їх підданих)”

Книга Патріка Ленсіоні — чудовий твір для широкого кола читачів! Книга написана щиро і з любов’ю до людей. Ідеї автора про те, що люди приходять у світ, щоб допомагати один одному, і з уст автора це не видається наївним. У ній дійсно багато корисного і цікавого, а вдала форма притчі полегшує сприйняття.

Простому службовцю вона допоможе отримувати задоволення від роботи або, якщо це неможливо, переконає вчасно її змінити на ту, де буде задоволений собою і тим, чим займається. Проектним менеджерам вона допоможе згуртувати людей в одну команду, зробити їх роботу кращою, а життя відповідно усіх задіяних щасливішим. Книга буде, особливо актуальна, молоді, яка тільки починають свій трудовий шлях, вони знайдуть в ній багато корисних ідей. До речі різні книги Патріка Ленсіоні досить недорого видаються і продаються популярним книжковим клубом, знову ж таки кілька бізнес книг присутні у нас безкоштовно завантажити.

Гевін Кеннеді Домовитися можна про все”

Відмінна манера викладу у вигляді історій і маленьких тестів для читача (як би Ви вчинили) з аналізом обраного варіанту. Під час читання про себе можна багато чого дізнатися таким чином. Але щоб дісно чогось навчитися треба не тільки обміркувати все прочитане, а на додачу ще й тренуватися на реальних переговорах.

Стівен Кові 7 навиків високоефективних людей”

Книга по проектному менеджменту теж у форматі життєвих історій. Автор розмірковує про дуже важливі теми, які відносяться не стільки до роботи менеджера, а в цілому до життя і моральних цінностей. Книга в читанні йде повільно. В цілому книга відмінна і варта прочитання — бо дуже часто її цитують ІТ -шники.

Фергус О’Коннел Як успішно керувати проектами. Срібна пуля”

Вважалося, принципі і вважається досі, що проекти високих технологій, інформаційних технологій, розробка програмного забезпечення, включно складно планувати і виконувати. В доказ порівнюючи з промисловістю, нижщі показники успішності проектів.

Ця книга продемонструє протилежне, що є механізми керувати високим ступенем впевненості в успішному результаті. Навіть, можна сказати, що ця книга універсальна для менеджерів у ІТ. Принесе користь як тим, хто тільки починає займатися управлінням проектами, й тим, хто вже давнотам“. Написана живою мовою.

Книги Іцхака Адізеса, Хто цей видатний менеджер читаєте тут

 • Ідеальний керівник.
 • Управління життєвим циклом корпорації.
 • Управління в епоху кризи.
 • Стилі менеджменту.
 • Розвиток лідерів. Як зрозуміти свій стиль управління і ефективно спілкуватися з носіями інших стилів.
 • Керуючи змінами. Як ефективно управляти змінами в суспільстві, бізнесі та особистому житті.

Книги бестселери бізнес-романи Еліяху Голдратта “Ціль”, “Справа в невезінні” У них детально описаний управлінський інструментарій. До речі, книга Ціль є у нашій бібліотеці, заходьте читайте та завантажуйте безкоштовно.

Еліяху Голдраттміжнародно визнаний бізнеслідер, творець знаменитої управлінської методики «Теорії обмежень» (Theory of Constraints, TOC). Викладач, письменник, вчений і філософ, він закликав усіх шукати нестандартні підходи до вирішення проблем і не боятися мислити.

Такий собі набір: Книги про стартапи

Девід Хенсон, Джеймс Фрайд Rework: бізнес без забобонів” 🙂 🙂

Одразу після виходу ця книга стала бестселлером в Америці. Бо це книга, котра дісно надихає. У ній 2 автори підприємці фрілансери діляться власним досвідом, як невеликій команді, на момент написання книги 14 осіб вдалося створити корисний продукт яким, теж на той момент, користувалося більше 3 млн. людей по всьому світі. Зазначимо, автори книги засновники компанії 37signals, компанії, яка створила фреймворк Ruby on Rails, здійснила велику кількість сильних проектів, в своїх замовників мастодонтів IT -бізнесу — від Microsoft до IBM.

Книга буде корисна, як початківцям так і зрілим підприємцям.

Девід Хенсон, Джеймс Фрайд. Від творців Rework REMOTE: Офіс НЕ ОБОВ’ЯЗКОВИЙ”

Книга про те, як вибудувати культуру віддаленої роботи. У ній розглядаються наступні цікаві запитання:

 • Таланти не прив’язані до однієї точки світу, справжню команду професіоналів можна зібрати з усіх куточків світу.
 • Сучасні технології дозволяють бути постійно на зв’язку, а також у книзі надані поради щодо покращення комунікації в командах фрілансерів.
 • Побудова корпоративної культури без офісу. Як підтримувати дух у команді для просування вперед. Як не дати відчути кожному члену команди себе одиноким гвинтиком у великому механізмі.
 • Правила безпеки при роботі з віддаленими співробітниками.
 • Як вибирати хороших співробітників для команди, а також як приймати їх в колектив, вводити в курс справи.
 • Як правильно організувати графік для ефективної роботи.
 • Як потрібно поводитися при віддаленій роботі з клієнтами.
 • Як правильно розподілити рівень робочого навантаження для себе, а також для своїх співробітників.
 • Як вчасно зупинитися, знайти мотивацію до роботи і позбутися прокрастинації.
 • Яку зарплату платити співробітникам, чи варто економити на людях, які живуть в місцях з низькою вартістю життя.
 • Особисте спілкування не по роботі для віддалених співробітниківчи потрібно це?

Майк Михаловіц Стартап без бюджету”

Бізнес Книга з драйвом для тих, хто планує розпочинати свою власну справу і мучиться сумнівами. IT Книга для тих хто вже вирощує стартап з вкрай обмеженими ресурсами. Фрілансерів, кому першим офісом служить кав’ярня в центрі міста.

Якщо Ви вже прочитали Rework і Доставляючи щастя, то ця книга — наступна. Також радимо:

Стів Бланк “Чотири кроки до освоєння. Стратегії створення успішних стартапів” (конспект)

Бен Хоровіц “Легко не буде. Як побудувати бізнес, коли питань більше, ніж відповідей” (конспект)

Джеффрі Фокс “Як робити великі гроші в малому бізнесі” (конспект)

Згідно рецензії ця бізнес книга розрахована на широку аудиторію. Книга бізнес-консультанта та бізнес-тренера зі світовим ім’ям. Його рекомендації лаконічні і прості в реалізації і будуть корисні як досвідченому, так і підприємцю. Головна думка: “Розвиток бізнесу в першу чергу залежить від особистого потенціалу і матеріальних амбіцій кожного”. Тобто, книга допоможе Вам вийти на точки досягнення успіху в бізнесі і уникнути небезпечних підводних каменів.

Кріс Гільбо “Стартап за 100 $ Створи нове майбутнє, роблячи те, що ти любиш” (конспект)

Книга-роздум про роботу на фрілансі. Швидше книга-мотивація або книга-настрій, аніж книга-інструкція, одначе корисні моменти однозначно у ній є. Читається легко. Мені, ось наприклад, було приємно читати про однодумців, що потрібно зважати не на години загальної роботи, а результати роботи! Вас може зацікавити розділ Фріланс тестування

Нордстрем К., Риддерстрале Й. Бізнес в стилі фанк. Капітал танцює під дудку таланту” Funky Business : Talent Makes Capital Dance

Рон Рубін і Стюарт Евер Бізнес в стилі Дзен”

По-суті це не IT Книга, але в ній “ниточкою-думкою” розглядається вкрай важливе запитання: “Як буде виглядати успішне підприємство в XXI столітті?” Коли всі технологічні резерви зростання і можливості створення конкурентних переваг компанії вичерпані на економічному рівні. Вихід як завжди є виявляється — в запасі завжди залишається невичерпна енергія творчості і людського ентузіазму. Отже, людині підприємцю слід займатися тільки тим що їй подобається, своєю працею створювати власну справу і своє краще життя.

Майкл Гербер, “Малий бізнес: від ілюзій до успіху” — бізнес книга навчає будувати бізнес з 0. Правильно організовувати, розвивати і вдосконалювати свою справу, не змінюючи звичного способу життя. Також, розглядається варіант функціювання бізнесу вже без участі його засновника.

Книги по яких можна розпочати вивчати проектний менеджмент серйозніше

Деніс Локк Основи управління проектами”

Ця книга по управлінню проектамипрактичний посібник, який в повній мірі надасть можливість зрозуміти, що таке проджектменеджмент узагалі. Вона ідеально підійде в якості першої книги введення в дану тему. Книга розрахована якраз на початківців, за відгуками читачів вирізняється ретельно продуманим змістом і структурованістю.

Драган Мілошевич Набір інструментів для управління проектами”

Дана книга допоможе розібратися у всіх тонкощах управління проектами і осмислити цей процес на найглибшому рівні. В роботі присутня величезна кількість ретельно систематизованих інструментів по роботі з проектами і докладні інструкції щодо їх застосування. По суті, представлена книгаце справжній кейс проджект менеджера, який стане в нагоді новачкам і початківцям PM -ам (проектним менеджерам), а також професійним фахівцям.

Гарольд Керцнер Стратегічне планування для управління проектами з використанням моделі зрілості”

Ця книга по управлінню проектами являється більш складнішим посібником. Навчає як управління проектами перетворити в ефективний стратегічний інструмент по створенню та збереженню конкурентної переваги бізнесу. На книжкових сайтах із продажу книг стверджується, що матеріал буде корисним керівникам, менеджерам, інженерам різних галузей, консультантам і цілим командам, які займаються проектами, розробкою продуктів, реорганізацією та іншими формами вдосконалення бізнесу.

Кларк Кемпбелл “Управління проектом на одній сторінці”

В книзі автор наводить ефективні організаційні рекомендації, включаючи сфери відповідальності, терміни, цілі та інші аспекти. Розкриває секрети успішного проджектменеджменту за останні 10 років з власного досвіду.

Грей Кліффорд Ч., Ларсон Ерік “Управління проектами”

Найвідоміший американський підручник з управління проектами. Автори зосередили основну увагу на розробці концепцій, вдосконалення технічних прийомів і вирішенні виникаючих на проектах типових проблем.

Класика книг менеджменту і маркетингу

Ці книги вважалися The Best ot the Best ще коли я навчалася на економічному 10 років тому 🙂

Філіп Котлер “Маркетинг-менеджмент”

Друга книга Котлера Маркетинг від А до Я”

Книги про Ябко

Можна обійтися у цьому шматочку допису без описів. Усім відомо, що таке Apple і хто такий Стів Джобс. Тому із назв книг контекст цілком буде зрозумілий.

 • Джеффри Янг і Уїльям Саймон. “Ікона. Стів Джобс”
 • Кармін Галло. І Презентація. Уроки Переконання від Apple, Стіва Джобса”
 • Гай Кавасакі “Стартап 11 майстер-класів від екс-евангеліста Apple та найзухвалішого венчурного капіталіста Кремнієвої долини (конспект)

Корисні книги як втілити у реальність і продати мрії:

 • “Історія Старбакс” Говарда Шульца
 • “Феномен ZARA” Ковадонги О’Ши
 • “Взуття-буття” Філа Найта
 • “Планета Піксар” Лоуренса Леві
 • Блейк Майкоскі Залишити свій слід” засновник американської взуттєвої компанії ТOMS. Вона знаменита тим, що за кожну продану пару дорослого взуття, дарує пару дітям безкоштовно. При цьому TOMS – прибуткова компанія.

Книги від відомих людей або про відомих людей

Генрі Форд Моє життя, мої досягнення”

Річард Бренсон Екстравагантний і ексентричний підприємець сучасності, статки його компаній оцінюються в 5 млрд. дол. Під три чорти турботи!маніфест життя, дії, ризику. Кредо її авторабрати від життя все. Не боятися робити те, що хочеш. При цьому абсолютно неважливо, чи достатньо у тебе знань, досвіду чи освіти. Життя коротке, щоб витрачати його на речі, які не приносять задоволення. Якщо є голова на плечах і досить завзяття у серці, будьяка мета буде під силу. Якщо щось подобається — роби. Не подобається — кидай, не роздумуючи. Книга несе величезний заряд оптимізму, мудрості і віри в можливості кожної людини.

Річард Бренсон “Втрачаючи невинність: Автобіографія (англ.Losing My Virginity: The Autobiography)”книга теж варта уваги.

Ілон Маск: “Теsla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє” біографія Ілона Маска, написана Ешлі Венсом та видана у 2015 році. Книга описує життя Маска від його дитинства і аж до часу, що він провів у Zip2 та PayPal, а потім у SpaceX, Tesla та SolarCity.

Тім Ферріс “Як працювати по 4 години на тиждень і при цьому не стирчати в офісі від дзвінка до дзвінка, жити будь де й багатіти” бізнес книга конспект, з її назви усе зрозуміло.

Пітер Тіль, Блейк Мастерс “Від нуля до одиниці. Як створити стартап, який змінить майбутнє” (конспект бізнес книга 2 в1). На заміточку, Пітер Тіль заснував PayPal і був першим зовнішнім інвестором Facebook.

Стівен Спілберг МВА за 10 днів” Найважливіше з програм провідних бізнес-шкіл світу (конспект).

Формула успіху — 33 принципи успішного бізнесу від самого яскравого та екстравагантного підприємця сучасності та президента АмерикиДональда Трампа.

Пітер Діамандіс і Стівен Котлер Книга “Переможець” Як досягти колосального успіху і вплинути на світ» (конспект) «Переможець» — стратегічний план для людей, які вірять, що можуть змінити світ. Ця книга містить поради, які дають змогу об’єднати сили однодумців і технології заради досягнення мети», опираючись на досвід підприємців-мільярдерів Ларрі Пейджа, Ілона Маска, Річарда Бренсона та Джеффрі Безоса, досвід Білла Клінтона, 42-й президент США. Бізнес книга пропонує найкращі методи використання для отримання переваги сили натовпу. Автори навчають, як створювати та використовувати стимулюючу конкуренцію, організовувати краудфандинг, будувати спільноти.

Книги про феномен компанії Toyota — подарувала світові Kanban

Джефрі Лайкер:

 • Дао Toyota. 14 принципів керування провідною компанією світу
 • Корпоративна культура Toyota. Уроки для інших компаній
 • Талановиті співробітники. Навчання людей у дусі Toyota
 • Практика дао Toyota. Керівництво по впровадженню принципів управління Toyota
 • Система розробки продукції в Toyota. Люди, процеси, технологія

Майк Ротер “Тойота Ката. Лідерство, менеджмент та розвиток співробітників для досягнення видатних результатів компанії”

Відомі книги по управлінню людьми

Лі Якокка “Кар’єра менеджера”

Девід Аллен “Як привести справу в порядок. Мистецтво продуктивності без стресу”

Едвард Демінг “Вихід з кризи. Нова парадигма управління людьми, системами та процесами”

Девора Зак “Управління для тих, хто не любить керувати”

Террі Бекон “Елементи влади”

Брайян Трейсі “Особистість лідера”

Антоніо Менегетті “Психологія Лідера”

Інші корисні книги для проджект менеджера:

 • Лоуренс Ліч. Вчасно і в рамках бюджету. Управління проектами по методу критичної маржі.
 • У. Детмера. Теория ограничений Голдратта. Системний підхід до безперервного вдосконалення.
 • М. Портер Конкурентна стратегія.
 • М. Крогерус 50 моделей стратегічного мислення.
 • Стенлі Е. Портнов Управління проектами для чайників
 • Пол Слоан Мистецтво мислити нестандартно
 • Деніел Канеман Думай повільно … Вирішуй швидко
  Генрі Мінцберг. Зліт і падіння стратегічного планування
  Jeff Furman The Project Management Answer Book” –
 • Peter Taylor The Lazy Project Manager: How to Be Twice As Productive and Still Leave the Office Early
 • Successful Project Management Third Edition – Larry Richman Project management (Jokers Edition)

На завершення:

Ігорь Ашманов “Життя всередині бульбашки. Як менеджеру вижити в інвестиційному проекті”

Гарна російська ностальгічна книжечка баєчка, я її читала особисто про становлення Ру.нету і того усього що ми бачимо у вітчизняному інтернеті. В основі книги реальні події будні працівника в Рамблер. Як її читала, то постійно згадувалося о-о-о-о було-було таке модне у свій час кому в районі 30 -ти Мой Круг, Майл.ру блокануті, bigmir на піку.

Так, само коли читала цю книжечку про Лікукса, згадувала свої перші Нокії телефони 🙂 таку штуку як переписку СМС -ками та модний музичний канал VIVA… ах ностальгія…

Обкладинка книги Just for Fun

Якщо маєте ще що цікавеньке маєте порадити з літератури по проектному менеджменту нашим читачам, пишіть в коментарях, вони будуть вдячні Вам )))

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.