Вдала співбесіда англійською мовою виглядає ось так.

— Ви не проти, якщо співбесіда буде англійською? Таке питання може багатьох із нас загнати у глухий кут і стати причиною затяжної мовчанки…

Що робити, щоб твоя співбесіда англійською мовою була вдалою? Щоб це справді була жива 2-х стороння бесіда, а не дивний монолог з боку інтерв’юера, похитування головою від тебе і різними звуками: Угу, Мугу, YES, Yes, of course й усе 😳

Декілька пунктів на які варто звернути увагу, готуючись до співбесіди англійською мовою:

Вдала співбесіда англійською мовою виглядає ось так.

Підготовка

Є шість рівнів володіння іноземною мовою. Англійською вони розумно називаються beginner, elementary, pre-intermediate, intermediate, upper-intermediate, advanced, and proficiency. Це початковий, середній, просунутий та перехідні між ними рівні. Власний рівень знання англійської можна легко перевірити за допомогою численних тестів онлайн. Тим не менше, рівень хвилювань не залежить від того новачок ти чи експерт в англійській.

З хвилюванням допоможе впоратись невелика підготовка. Насамперед, слід підготуватись морально! Співбесіда англійською мовою вже призначена. Отже, інтерв’юер вважає тебе достойним кандидатом на посаду/можливість/стажування й таке інше. Навіть більше, ця людина вже прочитала твоє резюме і приблизно орієнтується яких знань очікувати.

Специфіка мови

Наступним важливим кроком є призвичаєння до звучання англійської мови. Як не дивно, але навіть у професійних перекладачів бувають моменти, коли вони не встигають зорієнтуватись і налаштуватись на робочий лад. Тоді іноземна мова звучить для них просто незрозумілим потоком відомих слів. Таке буває, коли йдеш вулицею і раптом чуєш, як іноземець питає дорогу кудись. І ти ніби й знаєш англійську на відмінно, але раптово не можеш зрозуміти ані слова, бо мозок не встигає перемкнутись на нову мову.

Що ж робити, щоб хоч на краплинку відчути себе нащадком королеви Єлизавети? Перед співбесідою можна послухати англомовну музику, подивитись відео на YouTube, улюблений серіал, інтерв’ю з людьми, що надихають. Так вдасться і настрій покращити, і на мову налаштуватись. Крім того, можна переглянути свої старі записи зі школи, університету чи курсів англійської. Раніше завчені слова та тексти зараз заграють по-новому, підштовхнувши мозок до спогадів і налаштувавши на англійський лад.

Страх

Позбутись страху це вже 50% успіху. Респондент може ідеально володіти англійською. Але страх неправильно зрозуміти питання, чогось не почути сковуватиме його. Бідолаха значно програватиме у порівнянні з людиною, яка знає англійську гірше, але є впевненою у собі.

Якщо якась фраза прозвучала нечітко, або якщо важко уловити її суть, не соромтеся перепитати, що саме інтерв’юер мав на увазі. Іноді навіть незначне перефразування повністю змінить ситуацію, дозволивши кандидату зітхнути з полегшенням.

Вдала співбесіда англійською мовою виглядає ось так.

Типові помилки на співбесіді англійською мовою

Як популярні серіали зображають слов’ян? Зазвичай їх легко впізнати за кострубатою вимовою і фразами, повними граматичних і лексичних помилок. Можна з цього посміятись. Можна образитись. А можна взяти ці упередження до уваги й забрати зі свого життя типові помилки.

Нагадай собі про закінчення іменників у множині, ступені порівняння прикметників, допоміжні дієслова у питаннях. Пам’ятай про фальшивих друзів перекладача. Адже intelligent — зовсім не інтелігент, а “розумний”. А occupation — професія, а не “окупація”, як у славнозвісному жарті про термінал аеропорту.

Ну, й звісно забудь про типову для багатьох зовсім не британську або ж американську вимову. Пам’ятай, що закінчення -ing не вимовляються чітко “інг”. А ще не забувай правильно висувати язик між зуби у словах з –th. Та й взагалі, просто увімкни трейлери до фільмів про Гаррі Поттера і спробуй скопіювати вимову персонажів. Fake it till you make it!

Не мудруй з часами. Розповідаючи про себе зараз, використовуй Present Simple (My name is ___. I love programming. My hobby is diving. Для минулого підійде Past SimpleI finished school in 2010. А якщо говоритимеш про дію, що має зв’язок з теперішнім, на допомогу прийде Present Perfect. I have studied English for 5 years. I have always loved IT.

Вдала співбесіда англійською мовою виглядає ось так.

Корисні фрази

Окрім усіх вищезгаданих порад є ще один лайфхак для тих, хто дуже хоче, аби співбесіда англійською мовою пройшла на відмінно. Все просто! Вивчіть декілька фраз, які можуть стати у пригоді. Або запам’ятайте де їх побачили, та інколи до нас повертайтеся повторити ці фрази 🙂

 1. Thank you for taking the time to meet with me today. Дякую, що приділили час, щоб зустрітись зі мною сьогодні.
 2. I really appreciate being considered for this role. Ціную, що є кандидатом на цю посаду.
 3. I’ve done a lot of research already and I’m excited to learn more about your company from you. Я багато читав/читала про цю компанію і радий/рада дізнатись від вас більше.
 4. In previous roles, here’s what I’ve done ___ and this is how I will add value to your company. Ось чим я займався/займалась на попередній посаді ___ і ось як ці вміння знадобляться Вашій компанії.
 5. I’m always looking to build my skills and I’ve recently ___ (taken a course, read a book, studied a subject, etc.) which I think has really sharpened my edge in this field. Я завжди працюю над удосконаленням власних умінь. Недавно я ___ (проходження курсу, прочитання книги, детальніше вивчення предмету). Думаю, це значно покращило мої знання у цій сфері.
 6. The position sounds like a great fit. I’m ready for next steps, so please let me know if you need anything else from me. Ця посада дуже мені підходить. Готовий/готова до наступних кроків. Будь ласка, дайте мені знати що ще від мене потрібно.
 7. I’m sorry. Could you please repeat your question? Перепрошую, Ви могли б повторити питання?
 8. I major in ___. Моя спеціальність це ___.
 9. I graduated from ___ university (college) in ___. Я закінчив/закінчила ___ університет у ___.
 10. I perform well under pressure. Я ефективно працюю у стресових ситуаціях.
 11. I’m a team player. Я командний гравець.
 12. I’m good at planning out. Я добре планую час.
 13. I’ve got ___ years of experience in this field. У мене ___ років досвіду роботи у цій сфері.
 14. I handle stress easily. Я легко можу впоратись зі стресом.
 15. I am good at multitasking. Я можу добре впоратись з кількома завданнями водночас.
 16. I should be hired because I’m ___. Мене варто найняти на цю посаду, бо я ___.
 17. I’m a perfect candidate for this job because ___. Я ідеальний кандидат на цю посаду, бо ___.
 18. I’m excited about this opportunity. Дуже щасливий/щаслива цій можливості.
 19. I’ve got good English skills — both verbally and in writing. У мене хороші навички письмової та розмовної англійської.
 20. I’m ready to travel a lot. — Я готовий/готова багато подорожувати.
 21. I’m confident that I’ll be able to use my experience in ___. Я впевнений/впевнена, що використаю свій досвід у ___.
 22. I’m convinced that ___. Впевнений/впевнена, що ___.
 23. A good example that comes to mind ___. Ось хороший приклад на цю тему ___.
 24. When do you want me to start? Коли я можу починати?
 25. I have five years’ experience as a ___. Я працював/працювала ___ 5 років.
 26. I was promoted to ___ in my second year. Мене підвищили до ___ на другий рік роботи.
 27. I worked for ___ as a ____. Я працював/працювала на ___ (певну компанію), як ____ (професія).
 28. I’m looking to further my skills as a ___ in ___. Я збираюсь покращити свої навички ___ у ___ (сфера).
 29. I feel my skills set is a perfect fit for your team. Думаю, мої навички ідеально підходять для роботи у вашій команді.
 30. Thanks again for taking the time to chat today! Have a great rest of your day. Ще раз дякую, що приділили мені час сьогодні. Хорошого дня!

джерело фото: pexels

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.