Співбесіда з роботодавцем

Побутує думка про те, що ходити на співбесіду з потенційним роботодавцем потрібно так часто, як тільки видається можливим. І це насправді так.

Навіть працюючи на роботі, яка Вас влаштовує — варто час від часу ходити на співбесіди, хоча б для того щоб розуміти свою вартість на ринку, та не відставати від нових вимог, які ставляться перед кандидатами на рівнозначні та вищі позиції. Розуміти свою цінність і щоразу підвищувати свою кваліфікацію.

Добре йти на співбесіду ще тоді, коли Ви маєте роботу, але готові розглядати інші пропозиції, гірше — коли на кожну з співбесід з роботодавцем Ви покладаєте великі надії.

В даному контексті співбесіди можна порівняти з походом в магазин, коли ми вже ДУЖЕ голодні то готові купити будь-що, за будь-яку ціну, лише б втамувати голод, а коли ми ситі, то здатні аналізувати, порівнювати і вибирати краще з кращого.

Не менш важливу роль для успішного проходження співбесіди відіграє наш настрій. Надмірне хвилювання, надмірне бажання потрапити на цю роботу тільки все псують.

Значно краще якщо Ви спокійні та в гарному гуморі, це додає впевненості, а впевнена в собі людина завжди створює краще враження про себе, ніж схвильована і налякана.

Часто ходити на співбесіди з роботодавцем рекомендується ще й для того, щоб позбутись страху і навчитись відповідати на всі найпоширеніші запитання, які можуть задавати рекрутери та технічні спеціалісти.

Отже, які повинні бути Ваші подальші дії, якщо Вас запросили на співбесіду з роботодавцем в компанію, на посаду, де перед Вами відкриваються нові та цікаві перспективи:

Якщо Вам зателефонували та запросили на співбесіду — постарайтесь запам’ятати ім’я свого співрозмовника та відразу після завершення розмови записати його в блокнот, також чітко запишіть назву компанії, адресу розташування офісу та годину на яку Вас запросили на співбесіду.

Знайдіть сайт компанії та дізнайтесь чим компанія займається, скільки налічує працівників, над якими проектами працює та хто її замовники. Дізнайтесь також про найбільші досягнення цієї компанії.

У підготовці до співбесіди з роботодавцем Вам у пригоді стане список найпоширеніших запитань, які рекрутери можуть задавати на співбесідах:

Співбесіда з роботодавцем у ІТ

Cписок найпоширеніших запитань і відповідей на співбесіді:

1. Розкажіть будь-ласка про себе?

Відповідь на це запитання має зайняти близько 30 секунд та містити інформацію про те де Ви навчались, де працювали і чому Вас зацікавила дана вакансія.

2. Назвіть свої негативні та позитивні сторони?

Відповідаючи на це запитання особи, яка Вас співбесідує, ПАМ’ЯТАЙТЕ, Ваші негативні сторони мають бути негативними виключно для Вас, Вашої сім’ї чи Ваших друзів, але позитивними для Вашого майбутнього роботодавця. Вони мають випливати з позитивних, але гіперболізованих якостей, які у Вас є насправді. Добре коли названі Вами позитивні сторони є корисними для Вас як для майбутнього працівника.

3. Які Ваші найбільші досягнення, про які Ви б хотіли розповісти?

Тут слід зауважити, що величина досягнень визначається індивідуально кожною людиною, і для когось перемога на шкільній олімпіаді два роки тому може бути значною, а для когось не вартою уваги. Тому обирайте найбільше досягнення саме для нас, але пам’ятайте, що цим запитанням Ваш майбутній роботодавець хоче дізнатись про те, які Ваші цінності. Шукаючи відповідь на це запитання краще аналізувати свої досягнення в сфері роботи та навчання. Не варто казати, що досягнення у Вас відсутні.

4. Ким Ви бачите себе через 3-5 років?

Задаючи дане запитання роботодавець має на меті зрозуміти Ваші прагнення, він зацікавлений взяти на роботу особу, яка і через кілька років працюватиме в цій самій компанії, але здобуде більше навиків та приноситиме більшу користь розвитку компанії.

Спілкуючись з своїм потенційним керівником, не кажіть, що хочете через 3-5 років зайняти його посаду.

5. Чому Ви вирішили змінити роботу?

Тут відповіді можуть бути різними, однак не надто добре, коли основною і головною мотивацією буде рівень оплати праці. Адже втримати на роботі працівника, який мотивований виключно заробітком досить складно.

6. Опишіть свого керівника на попередній роботі?

Навіть, якщо почувши це запитання Вам дуже захочеться розповісти про свого попереднього керівника все що «накипіло», не варто цього робити. Згадайте та опишіть лише позитивні його сторони.

7. Опишіть конфліктну ситуацію в яку Ви потрапляли…

Дане запитання покликане з’ясувати: “Чи Ви конфліктна особа?”, тому варто про це пам’ятати розповідаючи свою історію.

8. Чим Ви займаєтесь у вільний час?

Відповідайте щиро але цікаво. Якщо Ви скажете, що любите читати, будьте готові відповісти на запитання, яку книжку прочитали останнім часом, те саме стосується й інших Ваших інтересів. Тому розповідайте лише про те, чим справді цікавитесь. Якщо немає інтересів, значить саме час їх завести.

9. Якщо б Вам не потрібно було працювати, чим би Ви займались?

В даному випадку найкраще було б відповісти, що Ви б все одно працювали, адже мрія кожного роботодавця це невтомний працівник. Однак, якщо у Вас є інша відповідь на це запитання можете озвучити і її.

10. Що Вас мотивує в роботі?

Добре коли Вас справді мотивує сама робота, цікаві проекти, розвиток в даному напрямку, здобуття нових кваліфікацій та навиків в даній сфері.

11. Яким на Вашу думку має бути хороший керівник?

Хороший керівник це той, який вміє чітко формулювати завдання, який знає яким чином вони мають бути виконані, чітко знає обов’язки кожного з своїх працівників, їхні навики та вміння, а розприділяючи завдання враховує завантаженість кожного. Хороший керівник вміє брати відповідальність на себе та вести за собою команду.

12. Чи Ви командний гравець?

Якщо посада на яку Ви претендуєте передбачає командну роботу то очевидно, Ваш роботодавець шукає хорошого командного гравця, якщо ж частину роботи, чи всю роботу Вам потрібно буде виконувати самостійно — корисними будуть і навики самостійної роботи.

13. На яку заробітну плату Ви претендуєте?

Проаналізуйте середню заробітну плату на ринку, визначіть її нижню та верхню межу, а також порахуйте свій бюджет на місяць, якщо Ви орендуєте квартиру врахуйте це також. Якщо сума, яка Вам необхідна є дещо вищою від середньої ціни на ринку, яку готові платити спеціалісту Вашого рівня, будьте готові обґрунтувати свої зарплатні очікування. У будь якому випадку залишайтесь гнучкими, будьте готові, що на випробувальний термін Вам можуть запропонувати нижчу заробітну плату, з умовою її підняття після успішного його проходження.

14. Чому ми маємо надати перевагу саме Вам? Чим Ви кращі від інших кандидатів?

Не бійтесь себе похвалити, згадайте свої сильні сторони, які будуть вигідними під час виконання обов’язків на даній посаді.

15. Який графік роботи Вам найбільше підходить?

Дуже добре, якщо Ви готові працювати за будь-яким графіком роботи, затримуватись при необхідності та виходити в вихідні дні. Однак пам’ятайте, що все добре в міру. Не зайвим буде проаналізувати чи Ви справді зможете працювати за таким графіком.

16. Чи є у Вас запитання до представника компанії?

Це хороша можливість більше дізнатись про компанію, про свої обов’язки, у випадку, якщо Вам запропонують дану посаду, також Ви можете запитати про проект на якому працюватимете та про кількість людей у Вашій команді. Тому варто підготувати запитання заздалегідь.

Потрібно бути готовим відповідати на ці запитання англійською (чи іншою іноземною) мовою, якщо дана вакансія передбачає хороший рівень володіння даною мовою і під час роботи робочою мовою буде іноземна мова.

Наступний етап підготовки – це підготовка до технічної співбесіди, звісно за умови, що це вакансія технічного спеціаліста.

Готуючись до цього етапу співбесіди варто проглянути конспекти, котрі у Вас збереглись та скориставшись допомогою Google, продивитись найбільш поширені запитання технічного характеру, які задають спеціалістам Вашого рівня.

Збираючись на співбесіду з роботодавцем не забувайте, Ваш зовнішній вигляд має бути акуратним та стриманим! Дізнайтесь чи є в компанії куди Вас запросили дрес-код. Не намагайтесь одягнути на співбесіду діловий костюм, якщо Ви не звикли його носити і цього не вимагає специфіка діяльності компанії, виберіть той одяг в якому Ви почуватиметесь зручно. Найкраще це можуть бути штани або спідниця і сорочка/блуза.

Відмовтесь цього разу від улюблених затишних светрів та рваних джинсів, в подальшому, якщо це буде допустимо внутрішньою культурою компанії Ви зможете собі дозволити їх одягнути, але не в день співбесіди.

ПАМ’ЯТАЙТЕ, як тільки Ви переступите поріг компанії, Ви відразу потрапите в поле уваги і жоден Ваш крок, жест чи висловлювання не будуть залишені поза увагою, тому контролюйте себе і свою поведінку.

Намагайтесь бути впевненими, тримати рівно спину, привітно посміхатись, на запитання відповідати чітко й лаконічно. Звісно ж прийти в офіс вчасно, в жодному разі не спізнюватись і не приходити занадто рано. Також не варто розповідати про те, як Вам важко було знайти офіс, або як складно було добратись, це «гратиме» не на Вашу користь.

Якщо Вам запропонують випити чаю або кави, не відмовляйтесь, це допоможе Вам розслабитись і створить приємну та невимушену атмосферу для розмови.

Відповідаючи на запитання намагайтесь бути конкретними та чесними.

Хвилюючись можна розповісти забагато зайвого, тому контролюйте себе!

Намагайтесь дивитись в очі співрозмовника. Для комфортності можна спрямовувати погляд в район очей та верхню частину носа. Уникайте погляду в вікно, якщо воно знаходиться за спиною в інтерв’юера.

Після завершення співбесіди обов’язково поцікавтесь: “Коли можна чекати результатів, і яким чином Вам їх повідомлять?”

Повернувшись до дому, занотуйте собі імена та посади осіб, які з Вами спілкувались та запитання, які були Вам поставлені, проаналізуйте як Ви на них відповіли та спробуйте знайти кращі відповіді та теж їх запишіть! Це допоможе Вам під час підготовки до наступної співбесіди.

P.S. Компаній багато і якщо не ця — буде наступна!

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.