Даний допис, це корисна інформація, як для новачків у тестуванні, так і початківців у програмуванні. Ресурс stackoverflow мені був невідомим, доки мене з ним не познайомили на Софтсерві, майже десяток років тому. І тепер я так само РАДЖУ Вам запам’ятати адресу сайту stackoverflow і узяти собі його на замітку.

Stack Overflow — це англомовна система запитань та відповідей для IT-шників, на будь-яку тему, заснована у 2008 році. Відтоді Stack Overflow перетворився у найпопулярніший сервіс подібного формату. Та на 2017-й рік займає 53 місце у рейтингу Alexa.

Як працює система Stack Overflow?

З моменту заснування формат сайту залишається незмінним — усі бажаючі задають питання, а більш кваліфіковані спеціалісти на них відповідають.

Запитати можна взагалі все, що Вас цікавить по темі роботи QA, але щоб не дублювати питання, в першу чергу бажано перевірити, чи не відповідали на них раніше. На щастя, це зручно робиться через пошук по сайту.

Це ДУЖЕ просто! Перш ніж приставати із питаннями(тим більше, котрі можуть виявитися дріб’язковими) до друзів, колег, наставників. Завжди перед пошуками у Google слід спочатку пошукати потрібної інфи на stackoverflow Навіть, якщо Ви не знайдете правильної відповіді, інформація із якою ознайомитеся може підкинути Вам нові ідеї для вирішення проблеми, що виникла.

Протягом декількох років stackoverflow підтримував тільки англійську мову спілкування, але з плином часу сервіс запрацював на іспанській, російській, японській та португальській.

Користуйте версію Stack Overflow English

Обов’язково, бо найбільша кількість питань та відповідей зосереджена на англомовному stackoverflow. Щодня там задається близько 8000 питань.

stack overflow

Ще один доказ Чому саме англійська на Stack Overflow?

Якщо Вам недостатньо того, що на англійському форумі тестувальників та програмістів, зосереджена найбільша кількість, зверніть увагу на ще один момент — кількість корисної інформації.

На англомовному stackoverflow при запиті по найпопулярнішим тегам для QA відображається наступна кількість гілок:


Російськомовний ресурс по тим же тегам видає такі результати 37 проти 11,087 тис. результатів, див. вище:

stack overflow QA знімок результатів

Різниця ДУЖЕ показова й свідчить про низьку зацікавленість до подібних ресурсів на російській мові. А для нас означає, більшість вітчизняних тестувальників «сидить» на англомовному stackoverflow і не бачить сенсу «загальмовувати» ріст своєї карми та переходити на російський аналог сервісу.

Що таке карма і як нараховується рейтинг на Stack Overflow:

Для багатьох роботодавців може виступати значним плюсом+ Ваша карма професіонала, яку Ви здобули на stackoverflow.

Вони вважають, якщо у Вас велика кількість запитань та відповідей по декільком темам. До прикладу: по тестуванню ПЗ, мовах програмування Java, Python, які зачіпили автоматизоване тестування — значить, Ви добре володієте матеріалом раз допомагаєте іншим. А також володієте потенціалом менторити новачків junior -ів тестувальників, скажімо, у своїй компанії.

Ці фактори неабияк підвищують шанси на здобуття омріяної вакансії. Як і участь у open source проектах. Саме через це багато тестувальників та розробників піклується про свій рейтинг та постійно відвідує гілки по темах, які їх цікавлять на англомовному stackoverflow, бо як уже згадували попередньо, там більш розвинута аудиторія. Але це ще не все…

Секрети Stack Overflow

Як Ви вже зрозуміли, високий рейтинг stackoverflow, має велике значення для тест-інженерів QA -спеціалістів, бажаючих володіти гарною репутацію при пошуку роботи. Тому поділимося декількома додатковими хитрощами цієї системи:

  1. На репутацію у stackoverflow, впливають не тільки відповіді, але й лаконічно оформлені та цікаві запитання.
  2. Відповіді на прості запитання не завжди варті уваги та приносять невеликий зріст карми.
  3. Продивляйтесь найпопулярніші питання по Вашій спеціалізації. Таким чином можна навіть підготуватися до співбесіди.
  4. Шукайте інформацію не тільки по тегам, а ще й по профайлам людей. Знаходьте рейтингових користувачів та цікавтесь їх профілем на GitHub, їх блогами. Інколи так, не виключено, можна налагодити корисні зв’язки.

На stackoverflow також є ще одна цікава фішка — bounty (винагорода), працює наступним чином: якщо на якесь питання не було надано бажаної відповіді, то користувач може прикріпити до свого запитання винагороду у якості балів, відірваних від власного рейтингу. Таким чином до цього питання можна привернути більше уваги, оскільки той, хто дасть правильну відповідь, забере bounty собі. Багато користувачів stackoverflow набиває собі репутацію якраз за рахунок таких винагород.

Хто за ширмою Stack Overflow

У витоків усієї цієї історії, співзасновником площадки являється програміст Джоел Спольськи, який побував й у ролі письменника, є автором книг «Джоэл о программировании» та продовження цього рукопису «Джоэл и снова о программировании». Ці книги ІТ вказуємо тут російською мовою, мовою якою ці ІТ книги завантажити безкоштовно й читати доступні у нашій бібліотеці IT книг для QA.

Джоел о програмировании

И снова о програмировании

В обидві книги увійшли найпопулярніші публікації з персонального блогу Спольськи, котрий він веде з 2000-го року. А також розповідається, як йому спало на думку створити stackoverflow. Отже, клікайте на обкладинки книг, переходьте по посиланнях та ЧИТАЙТЕ цікавеньке…

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.