Баннер до Статті про С. Макконелла

За своє життя мені довелося познайомитися із 2-ма ВЕЛИКИМИ американцями Макконнеллами. Спочатку Кембеллом Р. Макконелом, оскільки моя основна освіта економічна… і на початкових курсах універу нашими базовими підручниками були пристосовані переклади підручника ЕКОНОМІКС у його співавторстві, постулати котрого нас настановляли зазубрювати, як “Отче наш”. На сьогодні ця книга за 40 років перевидана вже в 14-те. Висвітлює економічні концепції та проблеми сучасної економіки: макро- (на рівні держави) та мікроекономіці (на рівні підприємства), в зайнятості, податковій політиці; пояснює механізми формування національного багатства, функціювання світового господарства, суть грошей і кредитно-фінансової сфери, інфляції та багато ін. Узагалі книга буде цікава всім-всім-всім, хто хоче розумітися у першопричинах глобальних криз та національних ринкових економік.

Але сьогодні, я хочу Вас познайомити більше зі Стівом Макконнелломамериканським, у нашому розумінні програмістом, але насправді експертом у галузі розробки ПЗ та проектного менеджменту, автором багатьох ІТ книг, і зазначу, не менш культових й хрестоматійних.

Згідно Вікіпедії, Журнал «Software Development» двічі винагороджував роботи Стіва Макконнелла щорічною премією Jolt Excellence. У 1998 році читачі цього журналу, навіть визнали Стіва одним із трьох найвпливовіших людей у сфері розробки програмного забезпечення, поставивши його в один ряд із Білом Гейтсом й Лінусом Торвальдсом.

І цей факт ще дужче змушує познайомитись із Стівом Макконнеллом поближче. А пізнавати у доробку справді є що. Книги Стіва Макконнелла всі в один голос радять читати обов’язково і в першу чергу. Пояснюючи, що вони мають неабияке значення для усіх, хто крутиться у галузі ІТ-технологій. Його висловлені думки вважаються ВЕЛИКИМИ. Ще в жарт ці ІТ книги називають із «Золотого фонду програмістської думки».

Отже, кожен поважаючий себе програміст, незалежно від мови програмування, чи тестер, має ознайомитись як мінімум з найповажнішим бестселером, у російському переклад він звучить: «Совершенный код». Дана ІТ книга звісно присутня тут у нашій імпровізованій бібліотеці із IT книг для QA.

Книга Совершенный код Стива Макконела

Книга «Совершенный код» початково написана у 1993 році, згодом книга неодноразово перевидавалася, враховуючи останні тенденціі та технології. Книга «Совершенный код» написана у сухому інформаційному стилі. Автор, опираючись на безліч академічних досліджень та практичний досвід комерційних розробок ПЗ, пропагандує у ній виключно грамотні принципи розробки програмного забезпечення. Жарт одначе: Індійського коду це не стосується 🙂 Сторінки книги охоплюють практично усі аспекти розробки ПО: від рецептів написання високоякісного коду, механізми тестування та від лагодження, до стратегій оптимізації коду та психологічних факторів, що впливають на розробку. Є бажання дізнатися більше про книгу «Совершенный код» або хочеться її прочитати? Натискайте на обкладинку книги, та переходьте до підбірки книг для QA.

Самі ліниві можуть послухати/подивитися книгу та роз’яснення по IT телебаченню. Хі-хі-хі виявляється в Україні і така фігня є!!! Книзі «Совершенный код» присв’ячено 54 ролики. Телерепортаж веде Олександр Шевчук – сертифікований спеціаліст Microsoft, досвідчений розробник, експерт у галузі бізнес-розвитку та управління IT-проектами.

Легшою для прочитання не «технарям» є книга Стіва Макконелла під назвою «Профессиональная разработка программного обеспечения».

Профессиональная разработка программного обеспечения

У ній автор Стів Макконелл ділиться власними спостереженнями та ретельно описує корпоративні методики, покликані підвищити кількість реалізованих проектів, а також кроки, які має здійснити кожен, хто бажає піднятися на декілька сходинок у галузі розробки програмного забезпечення чи проектного менеджменту.

Книга «Сколько стоит програмный проект»

обкладинка книги IT Сколько стоит програмный проект

Книга «Сколько стоит програмный проект» — це цінна скарбничка емпіричних правил, методів, процедур, математичних формул, Ба!!! навіть політичні поради щодо проведення переговорів, коротше… у ній є все для того, аби отримати хоч і не вичерпну, але дуже ясне розуміння процесу оцінки проекту проектним менеджером. Клікайте по обкладинці книги, вона теж є у нас серед книг для QA.

Книга «Остаться в живых. Руководство для менеджера программных проектов»

Обкладинка книги «Остаться в живых. Руководство для менеджера программных проектов»

Книга «Остаться в живых. Руководство для менеджера программных проектов» рідкісна у мережі до безкоштовного поширення, у нас не має на неї безкоштовного посилання аби завантажити, тому пропонуємо відео із переказом:

Окрім книг ІТ Стів також є автором багатьох вебінарів. Один із них ДУЖЕ цікавий «Десять смертних гріхів в оцінці трудовитрат у розробці програмного забезпечення» на Хабрі у перекладі на російську опубліковані тези. Можете теж ознайомитися.

Кого цікавлять оригінали вебінарів Стіва Макконелла, знайдуть їх нижче:

  1. Managing Technical Debt (управління технічним боргом).
  2. Measuring Software Productivity (вимірювання продуктивності ПЗ).

А ось одне із інтерв’ю з самим Стівом Макконеллом, якраз для тих хто хоче потренувати свою IT англійську:

Ще більше цікавинок про видатного програміста можна знайти на його офіційному сайті. Раніше він викладав там навіть фотки свого домашнього кінотеатру, але зараз їх вже немає, зате є цікавий блог, записи підкастів, перелік усіх книг автора. Тому, мерщій до нових знань! 😉

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.