Юля розповідає про свій досвід навчання на курсі «Тестування Програмного Забезпечення» у Quality Assurance Group
Юлія Мокіна— QA Engineer в QArtrock, випускниця курсу «Тестування ПЗ» QAGroup
Спеціалізація: Manual Testing ( Requirements, Prototype, Functional, Smoke, Re-testing, Regression, Usability, Security)
З чого почалося зацікавлення сферою тестування ПЗ?
Складне питання! Після закінчення навчання на кафедрі Автоматики Національного Університету «Львівська Політехніка» я розпочала свій кар’єрний шлях у державних структурах. Частково моя робота була пов’язана з Security. Зацікавлення сферою тестування програмного забезпечення прийшло згодом, у декреті. 😊
Після народження двох діток і п’яти(!) років декретної відпустки, я зрозуміла, що хочу, щоб моя робота була цікавою та тісно пов’язана з безпосереднім розвитком та самовдосконаленням, бо перспективи та можливостей в державних структурах я не бачила.
Хто тебе «надихнув» спробувати себе у тестуванні програмного забезпечення?
Я багато читала та цікавилась сферою тестування, спілкувалась зі знайомими, які вже працювали на той час тест-інженерами, перебуваючи ще у декретній відпустці. Спочатку я вирішила пройти онлайн курси тест-інженерів, щоб краще зрозуміти: що таке тестування програмного забезпечення, чи цікаво мені буде працювати у цій сфері та чи достатньо мені необхідних власних особистих якостей, щоб працювати тест-інженером.
Після закінчення онлайн курсів я вирішила продовжити навчання і піти на курси, щоб опанувати професію тест-інженера. На той момент часу я відвідувала різноманітні заходи, події та презентації і за порадою знайомого я обрала курс «Тестування Програмного Забезпечення» у Quality Assurance Group.
Чи складно було навчатись?
Будь-яка ціль передбачає масштабну роботу над собою. Мені доводилось дуже багато вчитися, не лише на курсі, але й вдома, самостійно. Дуже багато людей помилково недооцінюють важливість постійного самостійного навчання, яке передбачено в програмі будь-якого курсу.
У мене була величезна кількість практичних занять протягом трьох місяців, на яких я опрацьовувала різні інструменти тестування на різних системах. Я пригадую, як ще навчаючись ми з дівчатами зустрічалися в кафе, пили каву і йшли «тестити», «тестити» і ще раз «тестити» 😊.
Вже після закінчення, насправді приходить розуміння, що вся навчальна програма сформована так, щоб дбати про якість розробки програмного забезпечення належним чином.
Навчання «тестуванню» – це не швидко і просто, хоча звичайно ж залежить від конкретної людини, але з власного досвіду знаю, що основний критерій успішного навчання, а згодом і працевлаштування – це робота над собою, свої розвитком та навичками.
Як відбувалась твоя підготовка до співбесід?
Я зачитувалась конспектами, щоб нічого не забути і дуже напружено готувалась. Потім я зрозуміла, що потрібно трошки розслабитись, бо це напруження відчувається,😊 і це заважає мені проявити себе. Ще навчаючись на курсі «Тестування Програмного Забезпечення» зі мною проводили індивідуальну підготовку: як поводити себе на співбесіді, як скласти конкурентоздатне резюме, як професійно заповнити профіль в LinkedIn.Також, у мене були навчальні співбесіди, які дозволили мені підготуватися технічно та психологічно.
У мене були різні типи співбесід, але загалом їх можна поділити на два типи:
- співбесіди на яких ставили суто «технічні» запитання і до яких простіше готуватись, оскільки ще навчаючись нас готували до таких співбесід;
- співбесіди для визначення рівня розвитку «м’яких навичок», коли ставили різні «підступні» запитання.
Наскільки важливо розвивати м’які навички тест-інженерам?
Робота тест-інженера передбачає велику кількість комунікації з різними людьми в колективі, а тест-інженеру важливо вміти спілкуватися результативно, вирішувати розбіжності інтересів та думок та правильно координувати свою роботу з колегами або клієнтами.
Пригадую, що ще під час навчання на курсі у нас були практичні заняття із розвитку “Soft Skills”, на яких ми вчилися комунікувати, чути та розуміти запити та вимоги один одного, а також взаємодіяти в проектах. За іронією долі, саме на цих заняттях я познайомилась з більшістю своїх майбутніх колег з QArtrock.
На твою думку, чи можливо опанувати професію тест-інженера самостійно?
На мою думку, самостійно опанувати професію неможливо! Навіть якщо теорію людина сама зможе знайти та прочитати,хоча маю в цьому сумніви, то практичний досвід можна отримати лише під керівництвом практиків. З кожним днем з’являються технології, підходи та практики до тестування програмного забезпечення і потрібно навчатися у досвідчених фахівців.
Як змінилась Юлія Мокіна коли стала тест-інженером?
Я помітила, що я стала уважніша та терплячіша 😊. А ще змінились підходи до організації інформації, планування поточної діяльності над проектами та організації свого повсякденного життя загалом.