Юля розповідає про свій досвід навчання на курсі «Тестування Програмного Забезпечення» у Quality Assurance Group

Yulia Mokina

Юлія Мокіна—  QA Engineer в QArtrock, випускниця курсу «Тестування ПЗ» QAGroup

Спеціалізація: Manual Testing ( Requirements, Prototype, Functional, Smoke, Re-testingRegression, Usability, Security)

 

З чого почалося зацікавлення сферою тестування ПЗ?

Складне питання! Після закінчення навчання на кафедрі Автоматики Національного Університету «Львівська Політехніка» я розпочала свій кар’єрний шлях у державних структурах. Частково моя робота була пов’язана з Security. Зацікавлення сферою тестування програмного забезпечення прийшло згодом, у декреті. 😊

Після народження двох діток і п’яти(!) років декретної відпустки, я зрозуміла, що хочу, щоб моя робота була цікавою та тісно пов’язана з безпосереднім розвитком та самовдосконаленням, бо перспективи та можливостей в державних структурах я не бачила.

Хто тебе «надихнув» спробувати себе у тестуванні програмного забезпечення?

Я багато читала та цікавилась сферою тестування, спілкувалась зі знайомими, які вже працювали на той час тест-інженерами, перебуваючи ще у декретній відпустці. Спочатку я вирішила пройти онлайн курси тест-інженерів, щоб краще зрозуміти: що таке тестування програмного забезпечення, чи цікаво мені буде працювати у цій сфері та чи достатньо мені необхідних власних особистих якостей, щоб працювати тест-інженером.

Після закінчення онлайн курсів я вирішила продовжити навчання і піти на курси, щоб опанувати професію тест-інженера. На той момент часу я відвідувала різноманітні заходи, події та презентації і за порадою знайомого я обрала курс «Тестування Програмного Забезпечення» у Quality Assurance Group.

Чи складно було навчатись?

Будь-яка ціль передбачає масштабну роботу над собою. Мені доводилось дуже багато вчитися, не лише на курсі, але й вдома, самостійно. Дуже багато людей помилково недооцінюють важливість постійного самостійного навчання, яке передбачено в програмі будь-якого курсу.

У мене була величезна кількість практичних занять протягом трьох місяців, на яких я опрацьовувала різні інструменти тестування на різних системах. Я пригадую, як ще навчаючись ми з дівчатами зустрічалися в кафе, пили каву і йшли «тестити», «тестити» і ще раз «тестити» 😊.

Вже після закінчення, насправді приходить розуміння, що вся навчальна програма сформована так, щоб дбати про якість розробки програмного забезпечення належним чином.

Навчання «тестуванню» – це не швидко і просто, хоча звичайно ж залежить від конкретної людини, але з власного досвіду знаю, що основний критерій успішного навчання, а згодом і працевлаштування – це робота над собою, свої розвитком та навичками. 

Як відбувалась твоя підготовка до співбесід?

Я зачитувалась конспектами, щоб нічого не забути і дуже напружено готувалась. Потім я зрозуміла, що потрібно трошки розслабитись, бо це напруження відчувається,😊 і це заважає мені проявити себе. Ще навчаючись на курсі «Тестування Програмного Забезпечення» зі мною проводили індивідуальну підготовку: як поводити себе на співбесіді, як скласти конкурентоздатне резюме, як професійно заповнити профіль в LinkedIn.Також, у мене були  навчальні співбесіди, які дозволили мені підготуватися технічно та психологічно.

У мене були різні типи співбесід, але загалом їх можна поділити на два типи:

  • співбесіди на яких ставили суто «технічні» запитання і до яких простіше готуватись, оскільки ще навчаючись нас готували до таких співбесід;
  • співбесіди для визначення рівня розвитку «м’яких навичок», коли ставили різні «підступні» запитання.

Наскільки важливо розвивати мякі навички тест-інженерам?

Робота тест-інженера передбачає велику кількість комунікації з різними людьми в колективі, а тест-інженеру важливо вміти спілкуватися результативно, вирішувати розбіжності інтересів та думок та правильно координувати свою роботу з колегами або клієнтами.

Пригадую, що ще під час навчання на курсі у нас були практичні заняття із розвитку “Soft Skills”, на яких ми вчилися комунікувати, чути та розуміти запити та вимоги один одного, а також взаємодіяти в проектах. За іронією долі, саме на цих заняттях я познайомилась з більшістю своїх майбутніх колег з QArtrock.

На твою думку, чи можливо опанувати професію тест-інженера самостійно?

На мою думку, самостійно опанувати професію неможливо! Навіть якщо теорію людина сама зможе знайти та прочитати,хоча маю в цьому сумніви, то практичний досвід можна отримати лише під керівництвом практиків. З кожним днем з’являються технології, підходи та практики до тестування програмного забезпечення і потрібно навчатися у досвідчених фахівців.

Як змінилась Юлія Мокіна коли стала тест-інженером?

Я помітила, що я стала уважніша та терплячіша 😊. А ще змінились підходи до організації інформації, планування поточної діяльності над проектами та організації свого повсякденного життя загалом.

Related posts

Командний рядок

Що таке командна стрічка, кілька прикладів як із нею працювати

Сьогодні я розповідатиму про один із най-най-най необхідних інструментів для будь-якого тестувальника, та й не тільки тестувальника. Інструменту без якого фактично не можливо повноцінно...

Читати більше
Кращі книги для QA

5+2 топ книг для тестувальників початківців

Публікуємо до Вашої уваги підбірку 5+2 ТОП найкращих книг для QA Test Engineer. Всі ці IT книги перевірені часом. Книги по Тестуванню Програмного Забезпечення,...

Читати більше

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.