Здобуття професії QA engineer

Складний доволі вік біля 30 -ти й за 30 -ть у багатьох — зважаючи на постійну українську нестабільність. У планах теоретично повинно встигнути здобути всі матеріальні блага, а за іронією 😆 по грошах — практично, як «на старті» в 20 -ть. І виникають масово думки: “А чи не Війти в IT?” Коли? Якщо не зараз наважитися?

Отже, Ви вирішили кардинально змінити своє життя? Обрали для себе нову професію QA engineer фахівця із тестування.

Виникла маса запитань… тестувальник з чого почати?

 • Яким чином краще навчатися?
 • Як не зійти зі шляху?
 • Як набути впевненості в правильності своїх дій?
 • Коли вдасться побачити світло в кінці тунелю? Тобто успішно працевлаштуватися і розпочати заробляти великі гроші.

Паралельно не полишає сумнів в правильності вибору на користь професії тестувальника:

 • Як зрозуміти що ти зможеш працювати тестувальником?
 • Спробував і не сподобалося — подальші дії…

100% Мінімум раз на день!!! Багатьох відвідують думки все кинути, повернутися назад у зону комфорту. Це цілком нормально!!! Для людини яка знаходиться на старті чогось незвіданого для неї, гіпотетично лише приреченого на успіх.

З цього приводу у нас 2 новини: хороша та погана

1. Хороша — Ви перебуваєте на порозі чогось дуже амбітного і попереду у будь-якому випадку Вас чекає цікавий досвід!

2. Погана — ніхто, рівним рахунком ніхто, не дасть Вам гарантій професійного злету, якщо у Вас відсутнє бажання самовдосконалюватися до свого МАХ.

І в продовження коротка інструкція для початківців у тестуванні

По дружньому, радимо узяти її до уваги для успішного старту #Кар’єри QA engineer. Дана інструкція допоможе не тільки не зійти з обраного шляху, але неабияк додасть впевненості в опануванні науки Тестування Програмного Забезпечення.

Перший крок: “Пам’ятайте сходини майстерності”це соціальна теорія навчання сформована американським психологом, українського походження Альбертом Бандурою. Працюючи над своєю теорією, він визначив 4 ступені майстерності, через які неминуче проходить кожен, хто розпочинає щось нове:

 1. Неусвідомлена некомпетентність — на цьому етапі людина не вміє як слід робити роботу, і навіть не усвідомлює цього. Думає: “Я все зможу. Це легко. Без проблем!” без знання будь-яких особливих технологій, підручників і вчителів хаотично виконуються якісь дії;
 2. Усвідомлена некомпетентність “Упс!” У цей період приходить усвідомлення того, що попередні дії робилися без належної компетенції. Відчувається знань і навичок недостатньо. Формується потреба в навчанні;
 3. Усвідомлена компетентність фахівець вже розуміє як слід виконувати роботу й намагається діяти в межах правил. Він бачить свої дрібні недоліки, але розуміє, що необхідно трохи допрацювати та все вийде добре;
 4. Неусвідомлена компетентність — виробляється наполегливими тривалими тренуваннями і стараннями, коли якісний продукт виходить вже на автоматі. Людина тоді не замислюється над певними процесами, операціями, вона просто послідовно виконує все потрібне і результат виходить відмінний.

Пройти ці ступені майстерності часом непросто. Перехід від однієї стадії до іншої супроводжується сум’яттям і сумнівами. Тільки на останньому переході від 3 до 4 стадії насправді відчувається радість та моральне вдоволення від вкладеної праці.

Як зрозуміли, ця теоретична база надається для того, щоб Ви знали, що відчувати фрустрацію на початку шляху, й, мабуть, навіть в середині — повторюю, цілком НОРМАЛЬНО. Швидше за все, БОЛИТЬ, Вам важко саме тому, що Ви професійно ростете! Ви поступово піднімаєтеся по сходах майстерності. Нікому, повірте, цей підйом не дається легко.

підйом у кар'єрі тестувальника

Другий крок: “Робіть паузи” — в освоєнні Тестування Програмного Забезпечення, як, по суті, будь-якої іншої нової професії, необхідно періодично робити паузи. Стан «ведмежої сплячки» за навчанням, а згодом за роботою за компом відбувається часом не лише із Вами. Працюєш-працюєш над якимось проектом, сидиш кілька годин за комп’ютером, але щось не виходить …і час спливає із неймовірною швидкістю.

Вирішуєш в якись момент відпочити, випити чаю чи кави “Опа!” — порухався-розрухався, приходить несподіване осяяння! Ти розумієш як вирішити проблему, довести проект до ідеалу.

Будь-яка людина відчуває на собі вплив ритмів, і просто потрібно вміти виробити свій ритм роботи. Без перерви займатись одним й тим же завданням всім тяжко вдається.

Також набагато дієвіше спочатку сконцентруватися на одній справі деякий час, зробити перерву, а потім переходити до виконання іншої. Тим більше, коли йдеться про освоєння технічного матеріалу, коли обсяг нової інформації просто зашкалює і часом здається незбагненним.

Отож, планування та помірні паузи в навчанні «переварити інфу. та повкладати все правильно в голові по поличках» — життєво необхідне.

Третій крок: мотивація тут все просто. Коли здається, що енергія закінчується і вже не має колишнього бажання вставати вранці, щоб займатися тією справою, яка ще півроку тому шалено надихала, рекомендуємо зробити щось з переліченого:

 • знайти тих, хто досяг вражаючого успіху в цій же справі, читати про їхні успіхи, та невдачі, котрі траплялися на їхньому шляху. Така асоціація з успішною людиною, додасть Вам упевненості в успіху та згладить відчай від якихось власних невдач;
 • читати мотивуючі книги, та навіть, не смійтеся, дивитися мотивуючі та автобіографічні фільми, ролити на YouTube;
 • підглядати за конкурентами, познайомитися із ментором — ну чому б не знайти того, хто на Вашу думку, профі в Тестуванні Програмного Забезпечення і надихатися його розвитком, його успіхами, його новими розробками одночасно навчаючись та переймаючи досвід?!;
 • хороший варіант придумати мотиваційний виверт — це може бути придбання коштовної речі, або поїздка на відпочинок чи ще кудись, як заохочення себе самого за умови досягнення початкової мети або певної проміжної цілі. Іншими словами ввідзначайте маленькі перемоги. Це така доволі цікава техніка, що допоможе подовжити вмотивованість новою професією. Звичайно, велика ціль має бути в будь-якій справі. Задля неї Ви саме і працюєте. Та досягнення кінцевої мети може зайняти декілька років, і таке довге очікування може притупити бажання працювати на неї. Натомість потрібно планувати ще маленькі кроки, які саме і будуть давати Вам швидкі маленькі успіхи. Кожен такий успіх потрібно святкувати. Звісно, річ не йде про масштабну вечірку для всіх знайомих. Проте порадувати себе маленьким подарунком — саме те, що треба для відчуття перемоги. Так ви зможете поступово бачити, що Ваші цілі досягаються, а там вже недалеко й подолання її — величезної мети освоєння Тестування Програмного Забезпечення працевлаштування QA engineer.

ЗАУВАЖЕННЯ: ДУЖЕ важливо тільки не обманюватися своїм прогресом, бо це може призвести до зупинки власного розвитку. Різноманітні наукові експерименти не раз показали, будь-яка ступінь незадоволення власними результатами сприяє розвитку й прогресу і навпаки проміжні успіхи частіше стимулюють людей до саботажу.

У одному дослідженні вчені з Чиказького університету говорили людям на дієті зі схуднення, що вони вже близькі до своєї ідеальної ваги. А потім пропонували їм вибрати для себе винагороду: яблуко або шоколадний батончик. І 85% тріумфаторів вибирали шоколадку, у відмінності від 58% скромних товстунів, яким не нагадали про їх прогрес.

Тому до своїх результатів потрібно зберігати здорове відношення. Ні в якому разі не забувати про велику мету — саме те, задля чого Ви все це розпочали. Адже вона є, хіба не так? Ви ж вирішили змінити теперішню професію на професію QA engineer, тестувальника ПЗ аби досягти успіху, заробляти по 2 тис доларів щомісяця, то ж наважуйтесь!

Четвертий крок: Логічне продовження вищесказаного — вироблення режиму. Так-так, всім знайоме зі шкільної лави поняття режиму, воно як ніколи актуальне! Так само як лінь та шкодування себе, тим більше, на початковій стадії, де багато чого здається важким і непідйомним. ПОРАДА: зробіть так, щоб навчання і виконання завдань увійшло в звичку. Як ми вже знаємо початкова мотивація доволі швидко затухає. Навіть постійне підживлення її не допомагає в тривалих проектах. Тому, коли починаєш освоєння нової професії, зокрема й професії тестувальника важливо розробити власну систему регулярних звичкок. Тоді вже не буде залежності від швидкоплинної мотивації, а щоденна звичка буде ефективно працювати на Вас.

Перформанс: “Доки Ви не досягли майстерності — по акторському удавайте.” Ця техніка неабияк допомагає підвищити впевненість. Як казав психотерапевт Мілтон Еріксон: “Ви можете прикинутися майстром якої завгодно справи — і кінці-кінців впоратися з цією справою”.

Заплющіть очі та уявіть себе справжнім професіоналом, наприклад Senior QA engineer, уявіть як Ви «розрулюєте» складний програмний проект, керуєте процесом роботи. Вам важливо відчути професійну впевненість, налаштуватися на хвилю, довіритися собі, бути вищими над своїми сумнівами і страхами, щоб справитися з ціллю. І знаєте, важливо, дивним чином — оточення відчуває Ваш настрій! Техніка працює.

На завершення:

Не прогадайте з вибором справи свого життя — професією QA engineer!

З достоїнством пройти складний шлях зможе тільки по-справжньому захоплений і закоханий у свою справу новачок. Не кидайте все на півдороги тільки тому, що Вам складно. Головне на шляху не втрачати віри, шукати мотивацію, не розчаровуватися через певні проблеми, вчасно робити паузи та адаптуватися до ситуації, будь-яка діяльність вимагає зусиль і дисципліни, навіть улюблена!

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.