online UML editor

Одного разу… мені на очі попався чудовий PIN по UML на Pinterest, і у мене виникло бажання навчити Вас вправно малювати такі самі UML діаграми. Показати, як з одного боку — спосіб спростити Вам життя, а з іншого продемонструвати оточуючим, який Ви гарний фахівець із тестування QA Engineer і вникаєте у поняття QA Менеджменту!

Побудова UML-діаграм — це «муторна» задача, якщо відмальовувати кожен елемент UML діаграми в графічних редакторах у ручну. Ось, тому краще використовувати сервіси онлайн UML, які максимально автоматизують цей процес.

Ми разом розглянемо безкоштовні й найбільш актуальні UML онлайн редактори, UML diagram tool, UML maker — як їх ще називають, котрі користуються найбільшою популярністю серед досвідчених QA менеджерів тестувальників та Dev розробників.

Більшість з них містять шаблони стандартних UML діаграм. Деякі онлайн-дизайнери UML також підтримують роботу в режимі реального часу створення UML діаграм у групі з колегами.

#1 Draw.io

Draw.io — вважається одним з найзручніших та найпрактичніших UML diagram tool. Як ми того бажали початково, розробка UML діаграм в Draw.io відбувається в онлайн-режимі. Немає необхідності що-небудь завантажувати на свій комп’ютер. І цей редактор UML безкоштовний. Більш того, для користування ним навіть реєструватися не обов’язково. Лише у випадку зберігання діаграми на гугл диску потрібно на ньому авторизуватися, назвати файл і вибрати папочку, де міститиметься UML діаграма. Окрім гугл диску підтримується ще DropBox. Ось, і при авторизації видно, які узагалі види моделюючих схем, графіків та діаграм можна створювати у Draw.io.

UML-diagrams Draw.io

Всі необхідні символи UML діаграм компактно знаходяться на панелі інструментів збоку. Класифікуються вони за типами UML діаграм. Переміщаються зрозуміло drug-n-drop. Ви можете налаштовувати зовнішній вигляд діаграм на панелі “Формат”. Є варіанти зміни стилю фігури та стилю тексту. Перемикайте панель «Формат» у меню «Вид» зверху, а потім налаштовуйте властивості форматування вибраних фігур. Нарешті, коли всі компоненти UML-діаграми розміщені у правильному місці і Ви їх правильно відформатували, Ви можете завантажити UML-діаграму у форматах JPG, PNG, SVG та ін. на вибір.

Інші достоїнства сервісу Draw. io:

 • велика кількість шаблонів дає можливість швидко створити потрібну діаграму без особливих зусиль;
 • Draw. io має простий інтуїтивний інтерфейс. Розібратися в ньому — справа декількох хвилин;
 • завершений проект можна завантажити на комп’ютер без яких-небудь обмежень і логотипів;

Draw.io_UML diagram

Ви можете використовувати наступні UML-діаграми на Draw.io:

 • Class (діаграми класів)
 • Object (діаграми об’єктів)
 • Activity (діаграма активності)
 • State (діаграми станів)
 • DFD Data Flow Diagram ( діаграма потоків даних)
 • Collaboration (діаграми кооперації)
 • Use Case (Юз-кейз діаграми, діаграми варіантів використання, сценаріїв, діаграма прецендентів)
 • Deployment (діаграми розгортання)

Draw. io підходить як для використання в навчанні, так і для професійних цілей.

#2 Gliffy

Сервіс відрізняється красивим дизайном та широким функціоналом.

uml online free

Нові користувачі отримують на 30 днів про-акаунт. По завершенні цього строку можна або придбати повноцінний «Pro», або ж продовжити користування Gliffy в звичайному режимі. При цьому список доступних функцій зменшиться, але для середньостатистичного користувача їх все одно буде достатньо.

Роботу можна почати як з нуля, так і з використання шаблону. Їх достатньо багато — вибрати є з чого. Завершені проекти можна зберігати на сервері Gliffy і переглядати за згенерованим посиланням.

UML diagram online

Щоб обійти це обмеження завжди є можливість просто зробити скріншот готової діаграми.

Gliffy Diagrams Chrome plugin

Як бачите по фото Gliffy також існує у формі плагіна розширення браузера.

#3 LucidChart

lucidchart uml diagram online

Інтерфейс онлайн-редактора UML-дизайну LucidChart показаний на знімку екрана вище. Всі символи UML діаграм присутні в панелі інструментів ліворуч. Всі символи поділяються на різні UML-діаграми. Ви можете перетягувати ці UML-діаграми з панелі інструментів на полотно. Після цього Ви можете підключити та вирівняти їх для розробки UML-діаграми. Кількість шаблонів влаштує навіть найбільш вибагливого користувача. Готові проекти можна зберігати в форматах PDF, JPG, PNG і так далі.

Цінова політика LucidChart: користувач може вибрати між платною та безкоштовною версією. Якщо Ви теж не бажаєте платити, Ви зможете зберігати не більше трьох активних діаграм. Однак навіть в цьому випадку у Вас буде можливість взаємодіяти в режимі реального часу з іншими розробниками проекту.

Нижче наведені діаграми, які підтримуються Lucidchart:

  • ERD & Data Flow (діаграми зв’язків та потоків даних)
  • Activity (діаграми активності)
  • Sequence (діаграми послідовності)
  • Component (діаграми компонентів)
  • Class diagram (діаграми класів)
  • Use Case (Юз-кейз діаграми, діаграми варіантів використання, сценаріїв, діаграма прецендентів)
 • State Diagram (діаграми станів)

За словами розробників сервісу, ним користується вже більше ніж 11 мільйонів людей по всьому світу. Зовсім нещодавно було зібрано 36 мільйонів доларів на вдосконалення Lucidchart. Таким чином, найближчим часом користувачі можуть чекати хороших новин про улюблений сервіс. На YouTube є гарний туторіал з відеоуроками, який неодмінно знадобиться QA, як малювати UML діаграми у LucidChart.

#4 Cacoo

УВАГА! Цей сервіс має безкоштовну версію. Вона дозволяє одночасно розроблювати до 6 схем і взаємодіяти з 15 особами в режимі реального часу. В Cacoo можна зберігати декілька версій однієї і тієї ж схеми UML діаграми, а також залишати коментарі. Варто відзначити ще відмінні параметри експорту проектів у різних форматах.

Для того, щоб розпочати роботу в Cacoo, потрібно пройти нескладну процедуру реєстрації. Далі користувачеві система пропонує корисні підказки, які допомагають швидше освоїтись.

Створювати у Cacoo дозволено наступні види UML діаграм:

#5 Creately

Самий прикольний графічний онлайн редактор! Малює не тільки UML діаграми, а майже все на світі 😳 Наприклад, можна моделювати разом з ним Бази Даних, малювати Mind Map. Як і всі UML tool у цьому списку, Creately дозволяє розробляти найрізноманітніші діаграми, які пізніше можна додати в SDD і SRS. Безкоштовна версія тут скромніша, ніж у Cacoo. Користуючись нею, Ви зможете одночасно працювати над 5 діаграмами і кооперуватися з 3 партнерами.

Сервіс має красивий інтерфейс, який плавно реагує на кожну дію користувача. Елементи, які можна використовувати в діаграмах, поділені на категорії. Знайти потрібний — не проблема. Якщо ж якогось елемента немає, ви можете додати його вручну.

Створену діаграму можна експортувати в декілька кліків. Файл матиме формат PDF, PNG або JPG.

А завантажені UML діаграми будуть марковані логотипом Creately. Але знову ж таки ніхто не забороняє зробити скріншота з готовою UML.

Згідно меню у Creately підтримуються наступні UML diagrams online:

 • Class (діаграми класів)
 • Object (діаграми об’єктів)
 • Activity (діаграми активності)
 • State (діаграми станів)
 • Sequence (діаграми послідовності)
 • Component (діаграми компонентів)
 • Deployment (діаграми розгортання)
 • Communications (діаграми взаємодії)

#6 GenMyModel

Також безкоштовний сервіс для створення UML-діаграм. Причому є абсолютно БЕЗКОШТОВНИЙ тариф!

Хоча Ви можете користуватися цим інструментом UML безкоштовно, в цьому режимі зіштовхнетеся з важливим обмеженням — юмл діаграма може складатися лише з 60 символів. Такий ліміт робить неможливим створення складних проектів. Проте, якщо Ви маєте справу з простими проектами, цей варіант є одним з найкращих. Він лімітує кількість символів, натомість не обмежує в кількості створюваних проектів.

GenMyModel — гнучкий сервіс. Він дозволяє детально налаштувати стиль та форматування. Таким чином, надаються можливості самостійно вибрати, як буде виглядати інтерфейс.

UML online tool GenMyModel

GenMyModel дозволяє малювати UML діаграми типів:

 • Class (діаграми класів)
 • Object (діаграми об’єктів)
 • Sequence (діаграми послідовності)
 • Deployment (діаграми розгортання)
 • State (діаграми станів)
 • Activity (діаграми активності)

Готовий проект можна експортувати і як зображення, і як файл в форматі XML.

#7 Microsoft Visio

Microsoft Visio — векторний графічний редактор, редактор діаграм і блок-схем для Windows. Випускається в трьох редакціях: Standard, Professional і Pro for Office 365. В стандартний набір MS Office входить тільки переглядач для друку юмл діаграм.

#8 Diagramo

UML editor Diagramo — підходить більше для нескладних робіт. Diagramo при бажанні також можна завантажити і встановити на свій комп’ютер, якщо є така необхідність.

Diagramo не має функції спільного використання, проекти зберігає виключно в форматі зображень.

#9 Visual Paradigm

Visual Paradigm досить цікава UML tool -за теж. Функціонал у неї навіть на безкоштовній версії широкий. Але я зупинюся на одній платній можливості, котра може стати в нагоді! Класно підходить для проектних менеджерів та бізнес аналітиків. Це cпільна робота користувачів над одним проектом. При цьому використовуються різні «гілки», зміни в яких згодом об’єднуються в головній «гілки». Члени команди можуть працювати над однією діаграмою і порівнювати зміни, внесені на різних етапах проекту. При виявленні конфлікту (наприклад, якщо два користувачі зроблять зміни в одній і тій же діаграмі, які будуть конфліктувати між собою) програма покаже відповідне повідомлення і не дасть внести зміни до тих пір, доки конфлікт не буде узгоджений.

Передбачено визначення різних ролей на проекті і їх прав доступу до проекту. Також можна обмежити доступ до певних діаграм шляхом завдання пароля. Класно! Чи не так?

У free UML версії редактору, можна будувати та моделювати наступні UML діаграми:

#10 Umbrello

Umbrello — не онлайн UML editor, це ціле складне середовище UML-моделювання. Umbrello UML Modeller є вільним програмним забезпеченням, користувацький інтерфейс програми простий та функціональний. Обов’язково перейдіть за активним посиланням у заголовку. По ньому в бонус від Umbrello гарний туторіал-підручник по UML-моделюванню українською мовою, який багато корисного Вас навчить.

umbrello uml

Підсумок:

Вибираючи для себе програму для UML моделювання варто перш за все орієнтуватися на ті редактори UML з якими вже працюють Ваші колеги, цілі, які будуть досягатися за допомогою обраного інструменту, а в 3-є вже слід враховувати власні особисті вподобання. Як би там не склалися зірки, вище перераховані сервіси сучасні, безпечні та високофункціональні. Вдалої роботи тестери!

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.