Традиційно вже тестерам на замітку! Я вибрала 10 безкоштовних програм для складання Mind map, інтелектуальних карт, або ще як їх звуть ментальних карт чи карт розуму.

Детальніше: “Що це таке Mind map?”, “Для чого потрібне?”, правила створення — ЧИТАЙТЕ у дописі: Mind Map, як інструмент тестування

А тут у підбірці розглянемо популярні сервіси для їх малювання і деякі… маловідомі. Між собою вони відрізняються дизайном, можливостями експорту, простотою управління. Одні програми більше підійдуть для особистого використання, інші відмінно допоможуть ефективно спланувати роботу або навчання. Також я старалася перелічити якомога більше безкоштовних додатків і програм, показати де є пробні демо версії.

Отже, ЧИТАЙТЕ далі огляд, вибирайте найкращий для себе варіант, який на всі 100% розкриє Вас, Ваш світогляд => крізь призму думок і технологію Mind-mapping.

1. Freemind

Freemind скріншот з Mind map
Приклад Mind map

Програма Freemind — open source проект, тому додаток є абсолютно безкоштовним. Працює на будь-якій платформі, що підтримує Java. В цілому програма має весь необхідний набір функцій для створення якісних mind maps. Єдині 2 «жирні мінуси» програми Freemind — несучасний дизайн інтелект карт і те що програма десктопна й її потрібно завантажувати, інсталювати т.д.

2. Сoogle — www.coggle.it

Coggle — це онлайн додаток для створення Mind map у якому передбачено безкоштовний тарифний план.

Із суттєвих «плюшок»:

 • Нічого не потрібно скачувати, встановлювати, сервіс працює у браузері.
 • У цій програмі Ви доволі легко з першого разу зможете розробляти зручні красиві ментальні карти.
 • Програма підтримує використання зображень, індивідуальні колірні схеми й можливість перегляду історії документа.
 • Зберігання історії змін дозволяє повернутися до попередніх версій створеної інтелект-карти, якщо в поточній версії Ви зайшли у глухий кут.
 • Mind-map, створені в програмі Coggle, можуть експортуватися в форматі PNG або PDF.
 • Coggle підтримує спільну роботу разом із командою над проектами. Ділитися створеними coggles (картами) з будь-якою кількістю колег і друзів. Причому всі зміни, які Ви зробите, миттєво відобразяться у інших в браузері, де б вони не знаходилися.

Інтерфейс програми доволі простий, підказки поруч, тому в управлінні розібратися не дуже складно. Але у той же час даний сервіс онлайн

Mind map має безліч функцій, які перетворюють процес створення інтелект карт у неймовірно захоплююче дійство. Лінії, блоки продумувати, створювати комфортно без спотикань. Усе як на відео.

З безкоштовною підпискою Ви отримаєте 3 приватні діаграми та нескінченну кількість публічних діаграм, близько 1600 іконок, необмежену кількість картинок для завантаження, Авто-розстановку гілок, загальні папки, вбудовувані діаграми. Щоправда для синхронізації з Google Диск, потрібно аккаунт. Взагалом цінова політика на платну підписку та розширені можливості досить демократична, дивіться самі.

3. Xmind — www.xmind.net

XMind — чи не найпопулярніша крос-платформенна програма для складання ментальних карт, працює на платформах Windows / Mac / Linux. У програми є кілька версій: безкоштовна з урізаними можливостями і платна з розширеним функціоналом (пакети доволі дорогі 79$-99$ напроти тарифів Coggle).

Перевагами програми XMind є:

 • Стильний дизайн, яскраве оформлення — фон на всю карту або окремі кілька на блоки, великий вибір стилів, ліній, кольорів, піктограм та форм.
 • Велика кількість шаблонів, фішбоун, бізнес-плани, SWOT-аналіз тощо.
 • Підтримка і сумісність з пакетом Microsoft Office та інші корисні речі;
 • Приємне доповненням — можливість програми працювати з діаграмами Ганта. Проведення мозкового штурму (BrainStorming) — у Pro версії ;

Мої суб’єктивні враження:

Використовувати XMind однозначно варто. Мені XMind подобається дизайном і простотою створення малюнків-карт. Програма більше підходить для професійної командної роботи. Можливостей безкоштовної версії вистачає з головою — все одно, що їздити на Ferrari замість велика.

4. MindMeister — www.mindmeister.com

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Присутній хороший сапорт програми FAQ, відео туторіалом та блогом.

Програма MindMeister варта уваги, для тих у кого невеликі дизайнерські запити естета. Хоча, не виключено, комусь здасться MindMeister навіть у безкоштовній версії володіє досить широким функціоналом: різні стилі і кольори блоків, зміна кольору тексту і його накреслення.

Додаток має зручний інтерфейс і весь необхідний набір функцій, що дозволяє зрозуміти всю простоту і зручність технології інтелект карт. Справа з’являється невелике меню з кнопками перемикання, де міняється режим оформлення. Зручно, компактно, просто.

Інтелектуальні карти малювати легко: виділіть блок, від якого повинні піти наступні промінчики, і натисніть на плюсик. Хочете розфарбувати блоки і додати іконок, смайликів, відмежувати гілочки, прикріплення заміток — теж вийде. MindMeister — передбачає кілька варіантів абонентської плати, а також надає можливість, як уже говорилося, безкоштовного використання програми Mind map.

 1. У безкоштовній версії цієї Mind map програми можна побудувати 3 Mind-карти, експортувати карти дозволяється лише у вигляді тексту. Але передбачена фішка отримання по одній інтелект карті за кожного запрошеного друга.
 2. Тариф Особистий ($ 6) — необмежена кількість карт, можливість завантажувати свої картинки або фони, друк декількох сторінок, експорт в малюнок, PDF, пріоритетна підтримка.
 3. Тариф Pro ($ 10) — все, що в попередньому тарифі плюс інтегрується з Google-інструментами, а також Dropbox, Evernote, Twitter і т.д. Вхід в Google Apps for Domains, багато користувачів по ліцензії, експорт в .docx і .pptx, призначені для користувача теми карт для всієї команди, отримання статистики і звітів.
 4. Тариф Бізнес ($ 15) — все, що в попередньому тарифі плюс створення груп всередині програми, картою легко поділитися з колегами, давши вибіркове право редагувати карту, підтримка експорту і створення резервних копій, пріоритетна підтримка цілодобово. Синхронізація з MeisterTask — сервісом управління проектами за принципом «канбана» у якості інструмента для спільної роботи і управління завданнями в мережі.

5. BubblUs — www.bubbl.us

bubbl Mind Map

Bubble — відносно безкоштовний веб-додаток для складання інтелект карт в режимі онлайн. Додаток дозволяє скласти прості Mind-map і експортувати їх в форматі зображень. Функціонал програми в порівнянні з простими рішеннями, наприклад, Coggle здається трохи навороченим, навіть. Змінюється тільки загальна колірна схема, окремо змінювати шрифт, колір тексту або форму вузлів можна;

Тарифи:

Мої суб’єктивні враження:

Не дуже зручне управління, мені здалося важкуватим чи потрібно звикати до нього; Нічого особливого вцілому. Кому потрібен діловий стиль карти — WELCOME!

6. MindMup 2 — www.mindmup.com

MindMup 2 — присутні усі основні можливості для створення якісного дизайну, просте управління, безкоштовний експорт в PDF (посилання доступне протягом доби), карти синхронізуються, якщо на пристроях один аккаунт, імпорт картинок з диска або хмари у 2 кліка.

Програма MindMup ідеальна для новачків, тому що там немає ланцюжка складних дій. Вставити картинку або відредагувати напис можна двома кліками, створити нові блоки або видалити — одним кліком. При цьому карта виглядає естетично, вона зрозуміла й логічна. Її можна індивідуалізувати, додаючи фотографії. У момент їх додавання легко поміняти розмір зображення, розмістити під текстом або збоку.

Найголовніше — тарифи:

 1. Безкоштовний пакет — користувачі безкоштовної версії можуть створювати загальнодоступні карти до 100 Кб терміном на 6 місяців.
 2. Індивідуальний Gold ($ 2.99) — необмежена кількість карт, до 5 повідомлень у пошті, обсяг карт до 100 Мб, зберігання на Google Drive.
 3. Корпоративний Gold ($ 100) — необмежена кількість користувачів і створюваних ним карт, робота з Google / GAFE.

7. LOOPY — www.ncase.me/loopy/


Сервіс LOOPY дозволяє створювати «живі» схеми, в яких між блоками рухаються елементи. Це дозволяє проілюструвати якісь циклічні процеси. Сервіс безкоштовний, реєстрація не потрібна.

Мої враження:

Загалом у цієї Mind map програми дуже маленькі можливості по оформленню карт. Головне – карти виходять «живі», з їх допомогою зручно зображувати динамічні процеси. Отриману схему можна вставити на сайт як інтерактивний елемент.

8. WiseMapping — www.wisemapping.com

Програма WiseMapping є безкоштовним онлайн-додатком для створення інтелект карт, що працює на відкритому коді HTML5. Подякувати за допомогу можна чарівною кнопочкою DONATE. Програмою можна користуватися прямо на сайті розробників, а можна скачати відкритий код програми і встановити її на власний веб-сервер.

WiseMapping має весь набір функцій для роботи з технологією інтелект-карт:

 • Проста в управлінні, але виникають складнощі з малюванням додаткових вузлів.
 • Експорт в JPEG, PNG, PDF, SVG, Freemind, MindJet, формат тексту або Exсel.
 • Можна додавати користувачів для спільної роботи над картою.

Враження:

Програма з класичним зображенням ментальних карт. Невеликі можливості оформлення: мало іконок, шаблонів, стилів. Невелика колірна палітра, але якщо вам важливіше зміст, ніж зовнішній вигляд, то Wisemapping Вам припаде до душі!

9. Mind42 — www.mind42.com

Безкоштовна On-line програма (Beta). Є також платний доступ

Особливості:

 • Кілька людей можуть одночасно працювати над картою.
 • Можливо імпортувати карти з інших розширень: Mind42.com (* .m42), Freemind (* .mm), MindManager (* .mmap; * .xml).
 • Інтегрований пошук по картинкам Googl, Yahoo, Flickr, він можливий доступний, якщо натиснути на іконку для додавання картинки.
 • Потрібна реєстрація перед доступом до ресурсу.
 • Неможливо додавати картинки з файлів, тільки у вигляді посилання.

10. iMindMap — www.imindmap.com

На завершення Mind map програма iMindMap — сервіс від самого славнозвісного Тоні Бьюзена, родоначальника, автора методики побудови ментальних карт.

І однозначно iMindMap — це шик серед усього різноманіття сервісів Mind map, яскравий, органічний стиль сприяє креативності та мозковому штурму. Доступний режими інтелект-карт, фіксації та мозкового штурму для цього. Одну й ту ж карту можна відобразити різними способами. iMindMap дозволяє перетворити карту в проект – розбити завдання по термінах і виконавцям (режим «карта часу») і в структурований список з підпунктами (режим «текст»). Також з інтелект-карти можна зробити анімовану тривимірну презентацію, яка тримає увагу слухачів на порядок краще стандартної.

Варіантів форм — величезна кількість. Всі гілки у програмі за замовчуванням відображаються різними кольорами. Зображення і блок-схеми можна розташувати в будь-якому місці, навіть передбачена функція накидати скетч «від руки».

Отже, загалом особливості iMindMap:

 • Програма пропонує 4 режими: фіксація ідей і думок, мозковий штурм, створення інтелект-карт, Конвертація даних в презентації 2D і 3D, ПДФ-файли, таблиці і інші формати.
 • Дуже яскраві анімаційні презентації.
 • Близько 130 видів стилів.
 • На початку роботи є підказки: натисніть на значок, використовуйте Tab і Enter.
 • Є перевірка правопису.
 • Можна робити нотатки до кожної гілки, використовувати значки з серій фінанси, транспорт, стріли, календар, комунікації, прапори, номера, люди і т.д.
 • Можна змінювати формати блок-схем, встановлювати терміни, пріоритети.
 • Додавати аудіофайли.
 • Карта часу.
 • Імпорт файлів у форматі IMX, Doc, Docx, IMM, MM, MMAP.
 • Експорт файлів у форматі PDF, SVG, 3D зображення, таблиця, веб-сторінка, проект, аудіо, DropTask, презентація Power Point, архівація в zip-файл.

Тарифи ДУЖЕ дорогі, тому програма, думаю… радше для бізнес використання:

 1. 30 днів БЕЗКОШТОВНОГО використання на пробу у форматі все включено.
 2. Для дому та навчання (80 €) — сюди включене створення та редагування карт, додавання зображень, створення мистецьких проектів, додавання посилань й приміток, 30 днів використання, одна ліцензія.
 3. Максимальний пакет (190 €) — додає до можливостей попереднього пакету ще мозковий штурм, створення презентацій, експорт відео з «YouTube», інтеграцію з DropTask, тривимірне зображення, конвертацію в різні формати, ліцензію на рік yf 2 комп’ютери.
 4. Максимальний Плюс (250 €) — додає до можливостей попереднього пакету книги і диски Тоні Бьюзена, засновника ментальних карт.

Related posts

3 коментарі

  • Узагалі після останніх оновлень протягом півроку десь….. у мене на Убунті проблеми установки зі всім, говорить блокує якись 13 рядок залежності, без права доступу бла-бла-бла. Скайп встановила зі 6 спроби, проект на Ангулярі ств. потратила пів дня, Хром досі не можу 🙁 Подумую зістрибнути на М’яту або Калі.

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.