Бойовий досвід ще нікому не завадив на шляху до мрії — професії QA engineer. Фріланс тестування відмінно підходить для цього.

Мета даної статті не стільки інформаційна, як щире бажання нашої спільноти тестерів QualityAssuranceGroup спонувати Вас заробляти перші гроші на тестуванні ПЗ, нарощувати свої скіли, практикуватися в англійській, здобувати досвід. Навчитися самостійно шукати роботу, а когось додатковий заробіток. А ще бути підприємливим, ініціативним, сміливим, відповідальним, дисциплінованим… розвивати багато інших позитивних рис характеру — як то кажуть не очікуючи “манни небесної”.

У цій статті ми перераховуємо фріланс біржі, які РЕАЛЬНО допомагають знаходити роботу QA, по можливості з розгорнутим відгуком до кожної фріланс біржі.

Фріланс біржі поділяються:

 • вітчизняні фріланс майданчики заробітку в інтернеті;
 • закордонні фріланс біржі віддаленої роботи;

Або враховуючи специфіку спеціалізації тестування:

 • фріланс біржі, де робота надається для будь-яких фрілансерів, не має значення чи ти програміст, контентщик, дизайнер, фотограф, тестувальник — для кожного виду роботи відповідний розділ.
 • фріланс біржі СУТО для тестувальників.

Розпочинаємо огляд із вітчизняних фріланс бірж:

freelancehunt.com доволі перспективний український майданчик. Нещодавно ввів англомовну версію, що означає з часом на ньому неодмінно буде збільшуватися частка іноземних замовників. На фрілансханті роботи для тестувальників не так багато, проте й конкуренція не жорстка. Плюс, вважаємо на цьому майданчику Вам емоційно наважитися пофрілансити буде найлегше. Посилання на активні проекти по тестуванню ПЗ.

Для допомоги новачкам є база знань та розділ правил. Працювати можна «на пряму» у Приватні Повідомлення. А можна скористуватися сервісом Сейф для фінансової гарантії обидвом сторонам. Замовнику гарантується збереження його коштів, якщо виконавець не справиться з завданням, і навпаки виконавцю гарантована автоматична оплата після успішно виконаної роботи, додатково більший приріст рейтингу, арбітраж у разі виникнення непорозумінь. Звісно, відгуки усюди відіграють роль — тому їх попередньо вивчайте прискіпливо!

З власного досвіду цю фріланс біржу згадую з теплотою, у 2012 -му схопила там замовлення від агенства, що тісно співпрацювало з Mail.ru ін. його продуктами — робота була «не пильна», відмінно налагоджені процеси у замовника, одначе була рутина (через те й утекла звідти), оплата була ЧУДОВА висока.

FL.ru — російська фріланс біржа. Роботи більше => конкуренція вища. Процес отримання роботи зрозумілий. Найбільше мені тут не подобається нав’язлива вимога купити підписку. Без підписки біржа надає невелику кількість безкоштовних заявок. До того ж багато правил за якими можуть «забанити». Особливо, якщо «відкрито» намагатися надати особисті дані в обхід біржі.

Закордонна фріланс біржа Upwork

Мабуть уже не залишилося тих, хто не чув про Upwork.com Бо сьогодні Upwork — виходить найкрутіший міжнародний майданчик віддаленої роботи в інтернеті на цілий світ. Утворився після об’єднання фріланс бірж Odesk і Elance. Замовники Американці, Європейці, Австралійці, ОАЕ — коротше, багата частина світу. Різної роботи, для QA зокрема, тут ДУЖЕ багато, як і кваліфікованих конкурентів.

На платформі передбачена система тестів, щоби роботодавець міг оцінити кваліфікацію фрілансерів. Наприклад, тести на знання англійської, певної мови програмування, видів тестування і т.д. Вся робота, обговорення, процес подачі заявки й все інше проходить англійською мовою. Причому якщо Ви підходите замовнику, він цілком може зателефонувати по скайпу аби обговорити усі тонкощі співпраці з Вами і деталі проекту англійською. Для когось це може бути перешкодою, але на наш погляд це одне з найкращих місць для фріланс тестування.

Для успішного розвитку профілю на Upwork, його слід гарно заповнити, розлого про себе написати і свої професійні досягнення. Далі потрібно набратися сил щоби підняти свій рейтинг, виконати кілька робіт за невеличку суму, а вже тоді сміливо розраховувати на хороші й цікаві проекти з самих різних точок планети. Ну, чисто для інформації, не підтверджено друзями та знайомими — готові відповіді успішного проходження тестів на професійність можна віднайти в інтернеті, а перші відгуки купити 😆

Також Upwork дає певну кількість безкоштовних заявок-відповідей на проекти на місяць, якщо не вистачає, їх теж можна докупити у кабінеті профілю.

Коли довго не з’являєтеся на біржі, але у Вас повністю по правилах заповнений профіль — Upwork надсилає для Вас підходящі вакансії дайджестом на пошту, ось якщо відповідати на ці проекти, то позитивну відповідь найімовірніше отримати — свого роду «завлєкалово».

Оплата заробітку на Upwork проходить або за весь проект, або по годинах. Майданчик залишає собі частку, плюс валютні втрати за конвертацію, разом близько 15-20%. Вивід коштів в Україні => на карту Payoneer.

Махлювати не вийде — біржа чітко слідкує за передачею контактів і строго «банить». Хоча новий «чистий» профіль, створити не проблематично. Стосовно заробітку, у початківців ціна стартує від 3 доларів/год. У Middle QA engineer — до 15 доларів. В Україні розвинуте комюнніті Upwork, багато спільнот у фейсбуці, періодично відбуваються конференції обміну досвідом.

Проекти на Upwork для тестувальників різні, починаючи від банального ручного дослідницького тестування, закінчуючи написанням selenium скриптів. Робота як разова, так і постійна — якщо гарно працюватимете замовники до Вас за послугами звертатимуться не раз.

Спеціалізовані фріланс платформи з тестування

Де сконцентрована робота виключно для тестувальників.

 • Fixber.com
 • Utest.com
 • Bugfinders.com
 • Test.io
 • Testlio.com
 • Testbirds.com => російська філія CrowdTesting.ru

Fixber.com — російськомовний майданчик. Тут велика кількість активних тестувальників з пост радянського простору. Цікавий проект, робота є, але не так щоб багато, достойні замовлення з’являються досить часто, навіть від гучних компаній. Хороший варіант потестити фріланс для новачків. Можна почати з цього майданчика, щоб зрозуміти як влаштований той фріланс у тестуванні. Щоб заробляти на цьому майданчику, потрібна “набита рука” і швидка реакція. Інакше Ваш баг додасть хтось інший. Не встиг, значить упустив заробіток!

Як основне джерело доходу Fixber — не варіант. Проте, у нас питання стоїть не в заробітку, а де отримати досвід початківцю. Будь-який досвід, що наближує до цілі — значить важить не мало!

Розглянемо більш докладно механізм роботи на Fixber:

 1. Спочатку реєструємося — щоби успішно завершити реєстрацію на біржі потрібно пройти невеликий тест на “компетентність”.
 2. Після реєстрації — відкривається доступ на проекти, де можна подати заявки на участь. Бувають закриті проекти, куди допускаються тільки «обрані».
 3. Підключаємося до проекту, читаємо технічне завдання і приступаємо до полювання!
 4. Якщо знайшли баг / фічу, то заповнюємо стандартні поля, вказуємо суму за баг. Але не поспішайте радіти або просити багато грошей. Тільки після схвалення замовником, сума піде на рахунок (опція ставити суму за баг особисто або торгуватися доступна після досягнення певного особистого рейтингу).
 5. Виводити накопичення можна при досягненні мінімальної суми — 500 рублів на Webmoney.

Рейтинг фрілансерів на Fixber формується: “Чим більше критичних багів заведено, тим сильнішим тестувальником Ви зважаєтеся. У закритих проектах, замовники віддають перевагу тестувальникам з високим рейтингом!”

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Не всі баги купуються. Замовник може відмовитися від покупки багу. І якщо обопільної згоди не було знайдено, можна розпочати суперечку, котру розгляне адміністрація.

Основний вид тестування на фіксбер — ручне тестування.

Utest.com — величезний відомий портал для тестувальників з різними замовниками, включаючи найбільші міжнародні компанії. І напевне це найбільша фріланс біржа для тестувальників. Велике ком’юнніті, додаткові курси та різного роду корисна інформація. Форуми й тести на знання. Майданчик англомовний, тому тут зібрані тестери з різних країн. Відповідно велика конкуренція.

Платять в доларах! Оплата висока практично на всіх проектах. Платять за баг від 5 доларів до 25 доларів. Проектів для тестування ДУЖЕ багато — робота знайдеться для всіх, це точно.

Замовники в більшості з Європи й США, з самими різноманітними видами ДІЯЛЬНОСТІ. Є міжнародні проекти, на яких потрібні тестувальники, що знаходяться виключно в певній країні. Є варіанти тестування, з виконання попередньо заготованих чек-листів. Середній чек-лист забирає часу до 1 години, винагорода рахуйте 5-10 доларів. Якщо в наявності 3 девайса зі списку, можна виконати відразу 3 чек листи й отримати за них оплату. Дуже багато проектів для найновіших iOs / Android пристроїв. Є окремі виплати за регресійне тестування.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! На цьому майданчику серйозні вимоги до багів. Окрім скріншотів, необхідне точне 100% відтворення багу часто відео запис.

Робочий інтерфейс проекту розроблений приємно. У платформі зручно тримати зв’язок з іншими тестувальниками, для цього є чат і кімната проекту, а також teamlead проекту. На відміну від фіксбера не Ви вибираєте проект, а «проект вибирає Вас», і багато залежить від везіння. Пройшовши пісочницю (підготовчий етап), Вам може пощастити на хороше замовлення. Хоча узагалі першого замовлення можете чекати місяцями!

Стосовно основних видів тестування на Utest — тут можна отримати запрошення на тестування буквально будь-якого виду.

Але найчастіше практикується формат тестування по тест-кейсах. ТЗ до кожного проекту якісні. Вам нададуть всі кроки, і заплатять за результат виконання. Також не рідко тестувальників залучають до регресійного тестування, запрошуючи на баг-фікс проекти.

Utest чи не єдина біржа фріланс тестування де можна працювати фул-тайм. $ 1000-2000 / міс — вільно. Є купа конкурсів з цінними призами. Але англійська, звичайно, потрібна на високому рівні аби «наколядувати» таку суму грошиків.

Вид виплати для України на Utest теж слід вибирати Payoneer, а не через PayPal, ми можемо PayPal лише відправляти платежі, бо на прийом закриті.

В цілому мені подобається підхід до роботи QA і умови на Utest для тестерів. Та цей майданчик фріланс тестування призначений не для новачків. Біжіть реєструватися тестити якщо Ви в тестуванні більше 1 року і розумієтеся вже на цій справі достатньо, тобто працювали на реальних комерційних проектах.

ПОРАДИ БУВАЛИХ: Вмикайте VPN — краще навіть на платній підписці, реєструйтеся на Utest під реальним ім’ям і прізвищем, але місце локації вибирайте все ж США, говоріть при питаннях, що недавно переїхали в США. Так діє більшість тестерів співвітчизників. Цей обман надасть більше замовлень 🙁 З українською локацією замовлень можна й не отримати взагалі.

Bugfinders.com — платформа аналогічна із Фіксбер, тільки англомовна. Не знаю яка з них з’явилася раніше, але bugfinders однозначно перспективніша. Видно засновники вкладаються в неї, вдосконалюють свої процеси, фріланс біржа прогресує на очах. Тим часом реклама змальовує наступні перспективи:

 • На початку потрібно пройти невеликі випробування, щоб підтвердити свої навички тестування, наприклад, стандартно дають на тестування сайт CNN.
 • Потім потрібно додати і верифікувати існуючі у Вас пристрої для тестування.
 • Опісля, нарешті отримуєте доступ до оплачуваних проектів. В основній масі це WEB-проекти, до речі з досить гучними іменами. Іноді зустрічаються мобільні додатки. Досить часто надходять нові замовлення.

Система додавання багів, аналогічна фіксберу. Знайшов баг, додав, отримав апрув, отримав оплату. Правило незмінне «хто перший встав того й тапки». Щоб заробляти потрібно бути готовим, жваво включитися в проект і швидко оформити баг. Але знову ж таки порівнюючи з Fixber, більш вимогливо ставляться до надання усіляких доказів по багу. Іноді на складних проектах, замовники агітують тестувальників знаходити більше багів і піднімають ціни за знайдені баги в процесі.

На bugfinders теж присутні проекти з тест-кейсами. Проходитеся по кроках, прикріплюються скріншоти, коментуєте результат кожного кроку. Тест-кейсів багато, але закріплюється тільки до одного тестувальника 1 тест-кейс. За гарну роботу можна отримати додатковий бонус. Отримання натестованих грошей в Україні стандартно на Payoneer.

В цілому фріланс платформа класна — РЕКОМЕНДУЄМО

Основні види тестування — функціональне тестування, тестування з тест-кейсів. Створений окремий розділ на Security Testing.

Test.io — теж цікава платформа фріланс тестування, яку неодмінно слід узяти на заміточку. Проекти бувають досить часто. Оплата в євро. Подобається, що оповіщення про проект приходять заздалегідь, тобто тестувальник може уважно почитати документацію з вимогами, добре підготуватись, а вже потім починати тестування.

Testlio.com — теж там є своєрідна пісочниця з тестування, проходите її, чекаєте на перший безкоштовний проект (цикл), проробляєте їх для досвіду та рейтингу кілька, якщо все пройде нормально кликатимуть на платні проекти.

Для розвитку радимо почитати інтерв’ю про наших «бувалих» на Testlio.

Що там можна робити виглядає так «в общем»:

Testbirds.com — коріння компанії у Німеччині. Надає послуги з крауд тестування QA, UX. Сайт для російськомовних замовників зветься CrowdTesting.ru

Після реєстрації попадаєте одразу у систему на панель управління, де відображається інфа щодо аккаунту. Ознайомтеся ОБОВʼЯЗКОВО з розділом частих питань FAQ, там розписані відповіді на більшість питань, що можуть виникнути у Вас.

Далі треба пройти вступний тест. Завдання у тесті не складне, десь на годину. Якщо в процесі роботи з’являться будь-які питання, сміливо задавайте їх менеджерам проекту. Протягом 1-2 днів вони справно відповідають на повідомлення. Вступний тест, за умови успішного проходження оплачується в розмірі 5 Євро. Вступне тестування ще привід попередньо потренуватися у пошуку дефектів. УВАГА! На сайті Testbirds додатково можна пройти безкоштовну онлайн школу тестування.

А далі стандартно… варто запастися терпінням і чекати запрошення в реальні проекти тестування. Шкода, вони надходять не так часто якби хотілося того. За цей час потрібно обов’язково заповнити повністю свій профіль фріланс тестувальника, вказати інформацію про себе, свої навички. За цими даними замовники будуть набирати собі групи виконавців.

Задля отримання більшої кількості замовлень і кращої видимості свого аккаунту тестера замовнику, слід піклуватися про очки досвіду і очки спільноти. Перші надають за успішне і своєчасне виконання завдань, а другі нараховуються за участь в житті платформи, спілкування на форумі і за рефку запрошення нових фріланс тестувальників на біржу цієї віддаленої роботи в інтернеті.

Загалом Testbirds по заробітку платформа скоріше для розваги або додаткового заробітку, великих грошей там не заробиш, але в Українських реаліях все одно відносно солідні гроші вийдуть.

Testbirds середні розцінки

ВЕЛИКИЙ ПОДАРУНОК тим хто дочитав наш допис до кінця 😆 Ось активне посилання на гілку форуму Говорить Америка по Utest на 1500 сторінок знову ж таки від співвітчизників по цеху. В цьому джерелі Ви зможете знайти найповнішу інформацію не тільки по Utest, а по багатьом біржам тестування і узагалі стосовно фріланс тестування, і найцінніше відповіді на багато запитать, як вирішити проблеми, котрі виникатимуть по ходу.

Знаєте ще які класні перевірені точки для віддаленої роботи QA пишіть у коментарях, діліться із колегами — плюси до карми у пошані :mrgreen:

Related posts

9 коментарів

 • Приввт, в мене є питпння по bugfinders, як відбувається перерахунок грошей на payoneer, якось автоматично? Там є якісь естімейтнуті дати, але пише комент, що сума має бути 15gbp. Хоча перша виплата естімейту є 4gbp

  • Приєднуйтеся тоді до нас, долучайтеся до QACoworking, Тестуйте, Практикуйтеся, Здобувайте професію QA Тестувальника — віддалено безкоштовно

 • дуже дякую за чудову статтю!
  шукав переважно роботу вбиваючи в Ґуґл англійські або російські запити. але коли почав https://www.quality-assurance-group.com/top-sajtiv-frilans-testuvannya-abo-najkrashhi-tochky-roboty-qa-viddaleno/)

  дякую дуже! першу виплату на Ютесті отримав, зараз на Баґфайндерз ще зареєструвався і проходжу тестове завдання (фу, аж погано робиться від словосполучення “тестове завдання” після десятків інтерв’ю! на біржах фрілансу – набагато краща атмосфера!)

  бажаю тобі гарного дня, читачу мого повідомлення!

  чудової віддаленої роботи і охєрєнних заробітків!

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.