Ірина розповідає про важливість мотивації на шляху до успіху у тестуванні програмного забезпечення.

Ірина Баб'як Ірина Баб’якQA менеджер, «Access Softek», м.Рига

Досвід: понад 8 років в ІТ; від Junior Test Engineer до QA Manager з департаментом 60+ фахівців.

 

Чому Ви вирішили стати тест-інженером?

Понад вісім років тому у мене в житті склалась ситуація, коли виникла необхідність у зміні місця праці та за порадою знайомих я вирішила спробувати щось зовсім нове для себе – пішла на курси тест-інженерів у компанію “Epam, що у м.Київ.Після курсів був період пошуку роботи, співбесід та зустрічей, на одній з яких я дізналася про курс «Тестування Програмного Забезпечення» у Quality Assurance Group, де я і вирішила поглибити свої знання та продовжити розвивати професійні навички. Курс «Тестування ПЗ» допоміг мені отримати глибше розуміння:«що таке тестування?», «як це робити?» та «що таке якість?». Довершене розуміння – «що ж таке тестування пз?», я отримала вже після працевлаштувавшись Junior Test Engineer 😊.

На Вашу думку, як стати успішним у сфері «Тестування Програмного Забезпечення»?

На мій погляд, людина повинна мати внутрішню цікавість до всього, що відбувається навколо.З власного досвіду скажу, як QA Менеджер, що успішними стають ті тест-інженери, які не зупиняються, вміють знаходити мотивацію та продовжують рости і розвиватися.

Трапляються ситуації, коли тест-інженери, які приходять на проект і пропрацювавши 6 місяців втрачають мотивацію розвиватись і одразу приймають рішення змінити місце праці.Такі люди рідко досягають успіху. Ніхто і нікому професійний розвиток не «приносив на тарілочці»! Кожен тест-інженер може розвиватися у будь-якій компанії настільки, наскільки він чи вона захоче!

«В тестуванні бути невдахою неможливо, якщо постійно вчитися, працювати над розвитком власних навичок та шукати можливості удосконалюватись.»

З власного досвіду можу стверджувати, що тест-інженери діляться на дві категорії.До першої категорії належать люди, які постійно чекають від керівника завдань чи вказівок.До другої – фахівці, які самостійно шукають можливості удосконалення проекту, завдання або системи, що безперечно сприяє професійному розвитку та росту.Такі тест-інженери просто «приречені» на успіх! 😊.

Ірино, а що Вас мотивує у роботі?

Мені просто цікаво 😊.

Кожен раз я ставлю собі завдання, яке хочу досягнути! Як QA менеджера мене мотивує свобода в прийнятті рішень!

А які труднощі виникають у Вас у процесі роботи?

Як керівник департаменту я стикаюсь з найрізноманітнішими труднощами у роботі 😊.

В основному можна виділити ресурсні та проектні труднощі. До ресурсних слід віднести дефіцит спеціалістів, які можуть виконувати складні завдання та постійну необхідність мотивувати працівників.У мене в департаменті працює понад 60 спеціалістів і стверджувати, що хоча б третина з них є мотивованими тест-інженерами, які не чекають підказок та вказівок, на превеликий жаль – неможливо!

«Тест-інженери, які вміють знаходити мотивацію працювати та бажання удосконалюватись трапляються напрочуд рідко!»

Проектні труднощі трапляються в залежності від типів і стадій проекту.Це і фінансування, і дедлайни, і клієнтські запити, а іноді просто відсутність технічних знань у фахівців.У різні періоди часу можуть виникати ті чи інші труднощі!

Що б Ви порадили людям, які хочуть обрати для себе професію «тест-інженера»?

Просто спробуйте! Інформація в інтернеті, поради знайомих та книжки не дадуть Вам розуміння: «Що таке тестування?»

«Тестування, як кулінарія! Ви не можете стверджувати, що Вам не до смаку невідома страва, поки не покуштуєте!»

Related posts

Comment ( 1 )

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.