Preview: Стаття презентована нашому блогу, маркетологом Аліною Пасічної Вона коротко розповідає, яким чином Ви зможете ДУЖЕ просто, гарною інфографікою, прикрасити свій сайт, доповідь, презентацію, бізнес аналітику, тестову документацію. Показати свою експертність — не маючи жодних дизайнерських навичок та талантів.

Інфографіка — це сучасний і ефективний спосіб представлення даних. Давно доведено: краще сприймаються зображення, аніж звичайний текст.

Людський мозок обробляє візуальний об’єкт в 60 000 разів швидше, ніж чорні літери на білому папері.

Тобто, ЗНАЧНО швидше! Що вже говорити про спосіб сприйняття інформації в інтернеті… Лише 28% тексту з веб-сторінки читає середньостатистичний користувач, аналізуючи в першу чергу заголовки, списки — решту «по діагоналі». Звісно, зображення не помітити неможливо!

Особливо, це варто пам’ятати, коли мова йде про інформацію, насиченою числами, показниками, фактами тощо.

Звичайні діаграми також поступово стають минулим (всі бачили слайди презентацій, перевантажені графіками з мікроскопічними підписами?). На щастя, зараз можна створити цілісну картинку на основі сукупності даних, і головне, це легко а, в більшості випадків, безкоштовно!

Тут ми зібрали декілька пунктів, на які слід звернути особливу увагу при створенні інфографіки

Логічно, якщо Ви шукаєте способи донести певну інформацію до більш широкої аудиторії, то напевне вважаєте її цінною. Проте дуже важливо поглянути на інфографіку очима людини незацікавленої. Людини, увагу якої ще треба привернути. Спеціалісти радять скористатися для цього методом «FIRED» — гарячим методом. Тобто, слід переконатися, що Ваша інфографіка:

  1. Fresh (свіжа) — знайомтеся з останніми трендами та інноваціями, завдяки чому Ви зможете виділитися з натовпу. Запропонувавши своїй аудиторії щось кардинально нове.
  2. Informative (інформативна) — не забувайте про сенс, смисл, зміст — ганяючись за привабливою формою.
  3. Relevant (відповідна) — дизайн повинен відповідати суті інформаційного наповнення. Погодьтеся ж, дизайн в усіх кольорах веселки буде м’яко кажучи недоречний для ілюстрації похмурої статистики.
  4. Entertaining (розважаюча) — те, що люди інстинктивно прагнуть «хліба і розваг» — нікому не новина. У цьому випадку значить, цільова аудиторія спочатку повинна бути приємно вражена для того, щоб почати розбиратись в суті питання.
  5. Different (інша) — робите інфографіку по шаблону? — Ага, не тільки Ви шукаєте легкі шляхи! Просто пам’ятайте про це!

Виявлено, ключовими аспектами для створення ефективної інфографіки є, власне, самі дані та форма їх ілюстрації. І якщо джерела інформації різняться відповідно до Ваших цілей, то з інструментами для її візуалізації все значно простіше. Поговоримо про кілька найпопулярніших.

Piktochart — www.piktochart.com

Простий у використанні он-лайн сервіс, дозволяє звичайним користувачам, які не є графічними дизайнерами, й взагалі не мають особливого художнього таланту, створювати базову інфографіку на основі введених даних та презентації.

Спеціальний майстер налаштування аналізує дані та допомагає обрати найкращий спосіб їх візуалізації. Також Ви можете додавати свої елементи. Приємний бонус: базова версія сервісу абсолютно безкоштовна! Необхідна лише реєстрація. Editor piktochart

Infogr.am — www.infogr.am

Один з найвідоміших сервісів для створення інфографіки. Можливо, це пов’язано з його назвою! Але на даний момент, ми не обговорюємо вдалий неймінг.

Infogr.am — це латвійський стартап, який пропонує користувачам простий 3-кроковий спосіб створення вражаючої інфографіки. Вам потрібно обрати один із запропонованих дизайнів, завантажити/ввести дані і похвалитися отриманим результатом у соцмережах. Звісно, останній пункт не обов’язковий. Ви можете вбудувати інфографіку на свій сайт, використовувати її у презентаціях і т.д.

Сервіс дозволяє працювати з графіками та діаграмами, зображеннями, картами, відео, текстом. Всі створені роботи зберігаються в архіві сервісу, тому можете в будь-який момент повернутися і відредагувати/допрацювати свою інфографіку. Infogr.am також орієнтований на користувачів, які не мають спеціалізованих знань у сфері дизайну чи Data science.

Visual.ly — www.visual.ly

Цей сайт не так інструмент для створення інфографіки, як спільнота з величезною бібліотекою уже готових робіт. Ви можете публікувати свої роботи на сервісі, створювати портфоліо, а також надихатися інфографіками інших авторів. Для роботи з Visual.ly не потрібні навиків графічного дизайну, тому спробувати попрацювати з цим сервісом може кожен охочий.

Скріншот Інтерфейсу Visual.ly

Canva.com www.canva.com

Веб-сервіс для створення банерів, постерів, постів для соцмереж, презентацій і, звичайно ж, інфографіки. Редактор для побудови інфографіки містить на жаль не велику кількість готових шаблонів. На скрішоті показано. Колір, підписи міняються на потрібні. Більше там фото, шрифтів, макетів, рекламок, навіть на друковані ілюстрації тощо.

Працює за принципом drag-n-drop. При бажанні з легкістю можете дозавантажити власні матеріали з комп’ютера чи інтернету і використовувати їх. Є частково безкоштовним сервісом.

 

Працювати можна створивши свій обліковий запис або ввійшовши за допомогою Facebook. Сервіс містить і платні опції, зокрема це стосується доступних дизайнів. Преміум-елементи коштують 1$ за одиницю.

Рух – це життя! Як не дивно, твердження справедливе й для тематики нашої статті. Інтерактивна (рухлива) інфографіка, зокрема створена за допомогою HTML5, стала наступним кроком розвитку візуалізації даних.

Adobe Edge Animate — це програма, яка дозволяє створювати графіки та анімацію з використанням HTML, JavaScript и CSS. Така інфографіка дозволяє користувачу взаємодіяти з представленою інформацією і таким чином підвищує інтерес до неї.

Інтерфейс Adobe Edge Animate

Adobe Edge Animate, як і більшість програм Adobe Призначена для професійного використання. Графіка виходить ідеально якісною. У програмі багато різноманітних тонких налаштувань. Але я не скажу, що програма є інтуїтивно зрозумілою, особливо якщо раніше не користувалися хоча би Adobe Photoshop. З іншої сторони завдяки тому, що вона генерує коди HTML5, JavaScript, CSS, є чудовим рішенням для користувачів, які не вміють кодувати, UX дизайнерів. Всіх хто хочуть внести новизну у свої проекти, створити захоплюючі анімовані елементи для сайтів, привабливу рекламу, на яку так і хочеться клікнути.

Ось перегляньте різноманітні приклади анімованих кругових діаграм «пиріжків», які можна зробити цією програмою:

Сервіс повністю сумісний з іншими продуктами Creative Cloud, що дозволяє експортувати контент з Adobe Edge Animate до інших інструментів серії або ділитися ними з іншими користувачами. Програма досить нова, тому постійно розвивається і в ній з’являються нові можливості. Від Adobe у програми потужний Support Форум підтримки у багатьох користувачів на YouTube створені канали з уроками, навчальними відео. Adobe Edge Animate платний. Але Adobe Edge Animate це той варіант у житті, коли захоплення анімацією у якості хоббі може перерости у ДУЖЕ прибуткову професію.

Animatron studio — www.animatron.com

Хороша альтернатива професійному Adobe Edge Animate. Увага! Російський продукт! Якщо Ви просто студент або непрофесіонал-любитель, який хоче погратися з чимось дійсно інноваційним: створити рухливу картинку, презентацію до курсової, ролик для соцмереж, листівку привітання — сервіс Animatron саме те що требе. А головне, зараз Animatron безкоштовний!

У привітальному відео показано, все що уміє Animatron. Та є пряма ссилка на канал із вебінарами та навчальний матеріал.

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.