Сучасна людина постійно у процесі самовдосконалення. Сьогодні для цього створені усі умови. В Інтернеті можна знайти багато інформації, уроків, майстер класів, за допомогою яких не складно освоїти професію, вивчити іноземну мову, створити виріб — а разом із нами QAGroup навчитися тестуванню програмного забезпечення та розпочати свій шлях у ІТ.

З розвитком інтернету постворювали уйму сайтів, котрі наповнюються різним контентом. Серед усього цього різноманіття інформації часом важко знайти потрібний текст (відео, формулу). Але якщо використовувати розширені можливості пошукових систем, знати, яку саме задати команду пошуку, які саме ключові слова ввести — відповіді на поставленні запитання знаходяться набагато швидше. І краще спробувати спочатку погуглити самому, а вже як не дізнаєтеся, запитувати колег, знайомих. Зауважте, за частих звернень, вони нервуватимуть, бо Ви їх відволікаєте, особливо коли через дріб’язкові питання.

Зброя 33 професійні методи пошуку інформації у Google

Враховуючи дані статистичних досліджень,до 85% українців використовують для пошуку інформації в Інтернеті пошукову систему Google. Більша половина не знає, про існування спеціальних команд, котрі роблять запит більш конкретним.

 1. Точний збіг по фразі полегшує пошук текстів пісень, робіт відомих учених. Щоб система відфільтрувала сайти, де опубліковано конкретній набір ключових слів у певній послідовності, необхідно з обох боків поставити «лапки». Наприклад, «Як стати тестером ПЗ».
 2. Якщо часом забули одне із ключових слів фрази-запиту, це не біда. Адже забуте ключове слово можна замінити на * (набір слів друкується у лапках), пошукова система знайде усі можливі варіанти разом із забутою частиною.
  Скріншот Google пошук
 3. Якщо метою пошукового запиту є пошук одного із перерахованих слів, то їх друкувати необхідно, розділяючи вертикальною лінією, без лапок:
  Скріншот Google пошук
 4. Щоб знайти речення, в якому використовуються слова, надруковані у полі запиту, необхідно розділити їх значком & (амперсанд):
  Скріншот Google пошук
 5. Щоб знайти потрібне швидше серед купи, де використано основне ключове слово, необхідно перед ним у стрічці пошуку використати знак додавання, з пробілом чи без пробілу — значення не має:
  Скріншот Google пошук
  Можна використовувати також декілька уточнювальних обов’язкових ключових слів у документі для більш коректного пошуку потрібної інформації.
 6. Навпаки, якщо необхідно виключити слово із ключового запиту (часто під час пошуку біографій відомих особистостей, пошуку рецепту без інгредієнту, який їсте), перед ним необхідно використати знак віднімання. Наприклад, перший президент України –Кравчук. Або порівняйте наш попередній запит із знаком мінус після ключового слова. Помітили різницю? Зовсім інший результат видачі. Нюанс! Після знаку мінус, на відміну пробілу НЕ ТРЕБА, бо інакше не спрацює.
  Скріншот Google пошук
 7. Для полегшення пошуку інформації на конкретному сайті, у Google є свій секрет – перед адресою ресурсу, на якому необхідно знайти дані, вводиться site: і основне слово. Наприклад, site:https://www.quality-assurance-group.com Лінус Торвальдс.
  Скріншот Google пошук
 8. Для пошуку документу у певному форматі, потрібно перед типом форматування вставити mime: На практиці такий запит виглядає mime: doc. Візьмемо… Заява на закордонний паспорт. Із вступом України у безвіз тема актуальна, і що вийшло:
  Скрін Google пошук
 9. Щоб знайти документ за назвою (заголовком), необхідно перед пошуковим запитом використати оператор intitle:
   Скріншот Google пошук
 10. related: Це надзвичайно корисний інструмент, котрий видає подібні сторінки з пошуковим запитом.
  Скріншот Google пошук
 11. В Інтернеті розміщені документи різними мовами. Щоб знайти інформацію на одній із мов, необхідно використати оператор lang. Після нього обов’язково ставиться двокрапка і абревіатуру потрібної мови міжнародного формату (ua – українська, fr – французька, ru – російська, en – англійська). Наприклад, інструкція з використання пральної машини lang: en
 12. Google дає можливість користувачам шукати інформацію за синонімами до слова-запиту. Для цього в пошуковій стрічці використовується значок тілди «приблизно» ~
  Google пошук
 13. Щоб пошукова система могла шукати запит у різних відмінках (множинах), використовують оператор * (wildcard):
 14. Щоб знайти визначення конкретного терміну, не потрібно додатково вводити запитання «що це?». Простіше використати оператор define:
  Gogle пошук слів
 15. Дізнатися історію своїх пошуків у Google, потрібно скористуватися наступним посилання, або добрати у адресному рядку цю адресу www.google.com/history.
 16. Щоб знайти зворотні посилання (лінки) на наш сайт, чи ін. сайт за бажанням необхідно використовувати оператор links: і адресу сайту. Наприклад, links:https://www.quality-assurance-group.com
  Скрін як гуглити
 17. По такій же аналогії можна дізнатися кількість сторінок сайту в основному індексі та «сопливому» індексі, і побачити які саме це сторінки. site:https://www.quality-assurance-group.com і відповідно site:https://www.quality-assurance-group.com/& або віднайти усі освітні сайти site:edu
 18. Використовуючи Google можна легко знайти кешовані сторінки. Це коли сторінку, інформацію на сторінці видалили, а Ви хочете її побачити. Для того щоб знайти одне із таких посилань, необхідно використати оператор caсhe:. Наприклад, caсhe: https://www.quality-assurance-group.com
 19. Конвектор величин у Google відкривається автоматично, коли написати у вікні пошуку «1 км в милях», так само конвертуються усі математичні величини й розмірності.
 20. Використовуючи пошукову систему, можна звірити годинники. Для цього у пошуку задають запит «час місто». Наприклад, час Львів. Погодьтеся, досить зручна опція для фрілансерів.
 21. Google – це також автоматичний калькулятор. Але про це мало хто знає. Якщо надрукувати рівняння, пошукова система за кілька секунд видасть правильну відповідь.
 22. Щоб перекласти фразу з однієї мови на іншу не використовуючи спеціальній сервіс, необхідно ввести «translate», набір слів мовою оригіналу «into» мова, на котрою необхідно перекласти (італійською). Зауважимо, можна вираз вказувати в лапках чи без латок. Важливий регістр мови пробілів для коректного перекладу. Потрібно знати транслітерацію мови країни. Та зі складними фразами не завжди спрацьовує. Наприклад: translate Я хочу тестувати into italian
  Google
 23. Пошук інформації у Google за голосовими запитами тільки починає набувати популярності серед українських користувачів Інтернету. Почати користуватися сервісом, достатньо натиснути на значок мікрофону біля пошукового поля. Голосові запити більш конкретні. Їх використання збільшує шанси швидко знайти потрібний сайт або документ.
 24. Щоб знайти графічне зображення конкретного предмету, варто скористатися фільтром «Картинки». Він знаходиться одразу під полем для пошуку. Хочете віднайти першоджерело, де була опубліковане фото? Використовуєте тоді пошук за зображенням, натискаєте іконку камери у полі пошуку, або на сторінці https://images.google.com/?gws_rd=ssl
  Пошук за зображенням скріншот
 25. Щоб полегшити пошук відеоролика, слід скористатися фільтром «Відео» і ввести слова для пошуку. Наприклад, «тигр». І пошукова система знайде усі відеоролики у назві котрих фігурує задане слово.
 26. Фільтр Google «Карти» полегшує пошук місцевості за кількома основними словами-запитами. Ось, якщо надрукувати у полі пошуку «тигр», система покаже на карті міста (місцевості) у назві котрих фігурує це слово.
 27. Щоби пошукова система почала шукати запит лише медійних ресурсів, необхідно використати фільтр «Новини».
 28. Є у Google можливість пошуку програм або книг по їх назві. Щоб активувати цей фільтр, необхідно у лінійці фільтрації натиснути «ще» (одразу після фільтру «новини»), і у списку, котрий видала система, позначити потрібний варіант.
 29. Функція витонченої фільтрації, котра відома далеко не всім посереднім користувачам, дозволяє знайти інформацію по конкретному пошуковому запиті на просторах усього Інтернету, або, навпаки, лише на українських сайтах. Визначити параметри фільтрації, необхідно скористатися «інструментами пошуку». А у списку, котрий з’явився на моніторі, «пташками» позначити необхідні параметри.
 30. Пошук інформації за часом її публікування дає можливість читати найсвіжіші новини. Використовуючи цей інструмент, можна знайти документи, опубліковані за останні 10 хвилин, або 24 години.
 31. Аби пришвидшити пошук документів за часом публікації, слід використовувати додаткові оператори. &tbs=qdr:h – знаходить інформацію, що з’явилася у мережі за останню годину, а &tbs=qdr:w – за минулий тиждень.
 32. Якщо необхідно знайти слово, котре міститься саме на сторінці блогу, у пошуковому полі вводиться intitle: (запит) inurl:blog. Якщо :blog буде шукати по блогах, а якщо конкретну адресу, дивіться на результат пошуку:
  Результат комбінації запиту пошуку Google

Використовуючи ці допоміжні параметри пошукової системи, користувачі зможуть максимально ефективно відфільтровувати інформацію, не гаючи час на перегляд «сміття». Така конкретизація запитів суттєво економить час. Бажаєте знати ще більше крутих фішок Як правильно шукати потрібну інформацію у Google, читайте повний гайд від гугла як гуглити за посиланням http://www.googleguide.com/advanced_operators_reference.html

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.