Одне із 2-х у 95% випадків — ми відгукуємося на вакансії на спеціалізованих сайтах пошуку роботи або на електронну пошту. Буває Лінкедін ще… І зовсім вже не передаємо своє паперове резюме із рук у руки перед самою співбесідою, як то раніше. Чи не так?

Для порівняння ось: коли ми йдемо на співбесіду до роботодавця, щоб справити гарне враження — зазвичай ми максимально підготовані, свіжі, гарні, зосереджені та уважні.

І на противагу зовсім не такі !!! У нас включається азарт. Вмикається лічильник, того яке має бути число? Коли на автоматі масово розсилаємо резюме, клікаємо наліво і направо — в надії вхопити у відповідь своє робоче щастя.

Тому постаралися підготувати кілька покрокових порад, котрі:

Допоможуть уникнути поширених помилок. 

Упорядкують сам процес.

Навчать Вас правильно відповідати на вакансії.

Від створення «Apply» до натискання кнопки «Надіслати», так щоб робоча заявка була помічена HR. Додані резюме, супровідний, мотиваційний лист були відкриті та уважно прочитані.

Інформація буде наведена у послідовності:

  • подання заявки на роботу електронною поштою;
  • подача заявки через спеціалізований сайт роботодавця (он-лайн систему) або дошку оголошень

Порада #1 Завжди пишіть відповідь на вакансію професійно та грамотно

Коли Ви використовуєте електронну пошту для відгуку на вакансію, ДУЖЕ важливо, щоб уся Ваша переписка у тілі листа була такою ж фаховою, грамотною, як у резюме та супровідному листі, які знаходитимуться у вкладенні. Шрифт повинен бути класичним і легко читатися. Усі посилання клікабельні — не сподівайтеся що HR буде зайвий раз обтяжувати себе щось копіювати і переносити стрічку браузера.

Не вживайте сленгу, неформальних зворотів, навіть якщо вони “ходять” у колі Вашого професійного цеху. Стосується теж у разі надсилання резюме вже знайомому HR, CEO або колишньому колезі. [notification type=”stop”] Не використовуйте: Смайликів та інших Емоджі — це атрибути приватного спілкування! [/notification]

Без усіляких “Друже, ти пам’ятаєш за мене, не забув?”

Порада #2 Попередньо перевірте готовність до відправки Ваших документів

Пересвідчіться ще раз чи все гаразд. Побачили помилки — виправте. Читайте уголос і слідкуйте щоб дихання не переривалося. Якщо щось складно читається теж переправляйте. Підкорегуйте в черговий раз зміст, як вважаєте за краще, згідно конкретного випадку вакансії, вимог роботодавця. Якщо потрібно, оновіть інформацією на більш актуальну у Вашому резюме.

Порада #3 Надсилайте документи у стандартних масових форматах, які зможуть бути відкриті на будь-якому компі

Наступний крок зберегти Резюме, Супровідний лист, Мотиваційний лист у потрібному форматі, коли надсилаєте їх, як вкладення електронної пошти.

Ваші документи слід надсилати у форматі PDF або Microsoft Document. Якщо у Вас є програмне забезпечення для обробки текстів, відмінне від Microsoft Word, зберігайте, скажімо, резюме як документ Word з розширенням (.doc), яку б програму обробки текстів, Ви б не використовували.

Щоб зберегти документи у форматі PDF, Ви можете просто обрати меню завантажувати файли на друк і зберегти вибравши параметр PDF, як описано тут. Якщо ні, є купа онлайн сервісів, які можна використовувати для перетворення файлу в PDF.

Збереження документів у форматі PDF допомагає запобігти випадковим виправленням, забезпечити відсутність помилок форматування, якщо особа, яка відкриває документи, володіє відмінною операційною системою від Вас.

Порада #4 Коректно називайте резюме, супровідний лист

НАГАДУЄМО називайте ім’я файлу таким позначенням, щоб HR чи роботодавець знали чиє це резюме та супровідний лист. [notification type=”info”] Наприклад: CV_Moshkina_A.pdf [/notification]

Порада #5 Правильно називайте адресу електронної скриньки

Думаю, те що не потрібно називати свою електронну скриньку Зайчик, Киця — Вам давно відомо? Адреси російських поштових сервісів в ЖОДНОМУ випадку не підійдуть, нагадуємо в Україні війна — в кращому випадку листи надіслані звідти попадуть у спам, у гіршому адресат HR узагалі нічого не отримає, як ні в чому не бувало. Створюйте терміново нову поштову скриньку!

[notification type=”info”] #АнтиПриклади 2 в 1:  fialka@mail.ru; lapochka@yandex.ru [/notification]

Бажано щоб назва Вашої пошти була нейтральною. Не дуже довгою, і нескладною на слух, щоб за необхідності Ви могли її продиктувати, а співбесідник вірно записати.

Порада #6 Правильно налаштовуйте електронну скриньку

Коли Ви будете писати листи, введені Вами ім’я і прізвище, одержувач буде бачити в полі листи “FROM” або “ВІД”. Використання кириличних букв в імені і прізвищі небажане — зважаючи на різнобій в кодуваннях, роботодавець може побачити в цьому полі набір незрозумілих йому символів. Особливо це майте на увазі коли надсилаєте своє резюме за кордон: США, Японію, Китай, арабські країни тощо.  Також не бажано замість реального імені і прізвища використовувати псевдоніми не схожі на словосполучення ім’я-прізвище. Дані про Вас повинні коректно відображатися!

Фото завантажте чітке, у гарній якості і крупним планом, щоб при бажанні роботодавець зміг на Вас подивитися 🙂 натиснувши іконку.

Перевіряйте інколи папку «СПАМ», «Заблоковані адреси». Деякі цінні листи некоректно можуть туди потрапляти. Добре створити собі окремі папочки на пошті, в одну, куди надходитимуть пропозиції роботи, та другу — відповіді на подані вакансії QA.

Порада #7 Відповідь на Вакансію з корпоративної пошти

[notification type=”info”] Корпоративна пошта приклад: join.lviv@globallogic.com [/notification]

Логічно, надсилати відповідь можна лише якщо Ви подаєтеся на вакансію у межах своєї компанії. У всіх ін. випадках… Красота… Чи Ви маєте підтвердити те що Ви дійсно працюєте в компанії Х?

Порада #8 Не забудьте додати резюме та супровідний лист до повідомлення електронної пошти

Не забувайте натиснути вкладку «Вставити», щоб вибрати файл, який хочете додати до повідомлення електронної пошти. У Gmail є налаштування, коли Ви пишете слово «Вкладення» у тілі листа, а нічого не підкріпляєте? Після натискання кнопки «Надіслати» — з’являється сервісне повідомлення із запитанням: “Ви нічого часом не забули?”

Повторно перевірте чи часом не прикріпили до резюме застарілі або орієнтовані на іншу позицію документи?

Порада #9 Як правильно вказати тему в повідомленні електронної пошти

Subject Line є однією з найважливіших частин повідомлення електронної пошти, коли Ви відповідаєте на заявку на роботу. Переконайтеся, що Ваше повідомлення електронної пошти містить рядок теми, яка пояснює читачеві, хто Ви та на яку посаду претендуєте.

[notification type=”info”] CV_Moshkina_A, position Middle QA Engineer [/notification]

Додайте тему до повідомлення електронної пошти, перш ніж починати писати лист. Таким чином, Ви гарантовано не забудете включити його пізніше. І HR в цей момент потребує-чекає фахівців із згаданого у адресному рядку профілю.

Порада #10 Не надсилайте у жодному разі чистого листа

Уявіть. Як би Ви відреагували на такий нерозпізнаний об’єкт? Ні, привіту. Ні, на тобі жодного пояснення. Логічно, що HR натреновані, звернути увагу чи є вкладення у листі. Але не факт? Що Вони доберуться до них. І не відсортують такого листа, як непрофесійного.

Навіть банальний Супровідний лист кращий, аніж нічого:

[notification type=”info”] “Вітаю! Прошу розглянути мою кандидатуру на вакантну позицію … і ознайомитися з моїм резюме у вкладеному файлі. З повагою, … “ [/notification]

[notification type=”info”] “Hello! Please consider my candidacy for the vacant position … and see my resume in the attached file. Yours faithfully, …” [/notification]

Порада #11 Як написати супровідний лист електронною поштою?

Використайте найкраще тіло листа для коротенького Супровідного листа у e-mail, який буде відправлений разом з Вашими документами. Нехай у ньому буде привітання і змістовна чітка розповідь про Вас: Приблизний зміст: Надсилаю своє резюме на позицію… Я володію п’ятирічним досвідом… у компанії на позиції, протягом останнії 3-х років на проекті….реалізовано разом зі мною…. Мої здобуті знання, навички, ставлення до роботи….тощо

Важливо тільки дотримуватися вказівок, які вказані в оголошенні вакансії при надсиланні листа з Супровідним листом та Резюме інакше Ваша заявка може не розглядатися.

Також Ви можете безпосередньо скопіювати та вставити Ваш Супровідний лист у повідомлення електронної пошти. Але зауважимо це не повинна бути розповідь усього Вашого життя!

Ваш супровідний лист електронною поштою не повинен перевищувати двох або трьох коротких абзаців.

Порада #12 Яким повинен бути підпис до повідомлення електронної пошти?

Важливо включити в електронний підпис: повне ім’я, адресу електронної пошти та номер телефону, щоб менеджер з персоналу швидко побачив, як зв’язатися з Вами. перевод

Щоб додати свій підпис до повідомлення електронної пошти, натисніть на «Налаштування», «Підпис», якщо у Вас є збережений підпис, Ви зможете відналаштувати підпис, який Ви використовуватимете суто для пошуку роботи. Якщо Ви не бажаєте створили підпис електронної пошти, введіть вручну свою контактну інформацію (ім’я, електронна адреса, телефон) внизу повідомлення.

Порада #13 Надішліть тестового листа самому собі або другові-пораднику

Якщо вакансія для Вас важлива зробіть саме так!  Щоб бути впевненим на всі 100% що Ви зробили ідеально все від Вас залежне. Переконатися, що всі вкладення надходять. У тексті не виникає помарок форматування, не має помилок граматики, правопису. Перевірити можна за допомогою спеціального сервісу Адвего, те що Ви не бачите — він підкреслить червоним.

Порада #14 Групова розсилка

Не вірю, що таке буває, але раптом? Вдруг? В жодному випадку не робіть такого !!! Щоб кілька десятків HR бачили одна-одну і куди Ви надсилаєте резюме.

Фото із ЛАЙФХАКЕР ру

Порада #15 Не надсилайте надто великих файлів у вкладеннях листа HR

Цей пункт мабуть більше буде стосуватися дизайнерів, які можуть надсилати портфоліо із фото, ілюстраціями. Та раптом і тестувальник щось велике намагатиметься пропхати? У більшості випадків сучасний Gmail нівелює такі файли, пропонує зберегти їх на диск. Але ж ми на 100% не знаємо який поштовий клієнт у HR на другому кінці? Тому не надсилайте надто важких листів.

Порада #16 Коли краще надсилати листи HR зранку чи ввечері?

За статистикою, 40% листів, написаних пізно ввечері або рано вранці, відкриваються частіше. Щоб бути у перших рядах у скриньках IT HR, які рекрутер перегляне, отож-бо відправляйте свої листи після 20:00 і до 8:00.

Порада #17 Адекватно оцінюйте себе відповідаючи на вакансії

Читайте уважно умови вакансії, якщо Ви тестер не надсилайте резюме на вакансію бухгалтера, водія, програміста. Надсилайте резюме точно по алгоритму описаному в описі вакансії.

Плюс не варто надсилати резюме на вакансію Senior QA engineer якщо Ви Junior QA engineer. І не надто розраховуйте, що вистрелить на Middle, якщо самі відчуваєте, що у Вас є серйозні прогалини у навиках та знаннях.

Це не означає, що не слід відгукуватися, навпаки відгукуйтеся на все, що Вам подобається. Але не сподівайтеся, що Вам дадуть відповідь, якщо не відповідаєте вимогам.

Порада #18 Пишіть запитання, уточнення якщо вони у Вас виникли у відповідь листа

Хорошим тоном вважається не видаляти історію переписки і писати свій новий лист у відповідь, щоб можна було повернувшись для якихось уточнень і прочитати весь діалог. HR якщо отримає такий лист легко зрозуміє хто і що від нього хоче. Виключення якщо ланцюжок RE: вже занадто довгий.

Порада #19 Перевірте адресу електронної пошти отримувача

Та-да-да-дам!!! Натискайте «Надіслати»

We do IT !

Ваші Супровідний лист та резюме на шляху до роботодавця. Пальці хрестом !!!

Останненька:

Порада #20 Не набридайте надто HR -ам

Ви можете уточнити, Резюме успішно надійшло? Дізнатися офіційний свій фідбек відповіді на вакансію. Але надсилати кілька листів з питаннями: Чому? Чому не підійшов? А чому саме детально? Вкажіть! Перерахуйте! Поясніть — НЕДОРЕЧНО Скажімо так… вони ще спілкуються інколи між собою 🙂

Коли ми відгукуємося на вакансію, ми не знаємо, хто і як буде приймати рішення на тій стороні. Ви не можете вплинути на ці рішення. Цього і не потрібно. Ви можете тільки підготувати кращий з можливих відгуків на вакансію, відправити його і повернутися до своїх буденних справ. Коли Ви знайдете відповідну «Вашу» роботу, все складеться «Легко» само-собою якось.

«Ніколи не ставте всі карти на одну вакансію!» навіть якщо на всі 100% упевнені, що вам запропонують місце. Завжди надсилайте відгуки на кілька вакансій. Краще отримати кілька пропозицій, ніж рвати серце в очікуванні відгуку від тієї самої — єдиної.

Вдалого пошуку роботи !!!

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.