Шлях розвитку Тестувальника

Люди кораблі… Як у відомій пісні, їх постійно щось гризе… Тягне на дно. Аби досягнути омріяного берега, крізь темряву невігластва та своєї ліні — їм потрібен правильний маршрут та кілька порад від тих хто уже дістався до цілі раніше від них.

Якщо Ви ще не в курсі, то я залюбки поділюся із Вами секретом: “Усі ІТ -шники, надзвичайно зайняті люди!” І тестери у тому числі. Коли ти наївно просиш їх поділитися із початківцями якою-небудь інформацією. До прикладу, професія тестувальника:

Інші подібні питання

Стандартно звучить фраза: “Звільнюся, розгребуся на роботі, неодмінно це зроблю!” Такий день настає не скоро… і добре, що у тестувальників узагалі настає… Не звучить програмістське: Оу!!! А ти знаєш як це важко? Що поробиш? Така специфіка галузі… І не те що людям шкода поділитися цією інформацією… Їм складніше зібратися із думками. У когось «за компанію» із друзями все вийшло настільки швидко, що він і не встиг отямитися й зрозуміти толком, як все відбулося, коли опинився у вирі ІТ? А у когось навпаки шлях був настільки тернистим і довгим, що він багато помилок призабув.

Тому ми кмітливі дівчата із QualityAssuranceGroup вирішили зробити хід конем 🙂 Скористалися тим, що у нашого співробітника тестувальника QArtRock Сергія, кохана дівчина Інна журналіст за освітою.

тестер ПЗ Сергій Юрович з дівчиною

То ж вона нам із стенографічною майстерністю сформувала цей допис із його слів.

— Сергій:

Перший крок завжди зробити найважче. В основному, ми усі звикаємо до повсякденності. І по суті мало у кого із нас присутнє РЕАЛЬНЕ бажання щось змінювати у власній зоні комфорту. Незрозуміле лякає і шлях попереду видається О-ГО-ГО!!! А варто лише трохи розібратися… У тестуванні нема нічого складного, головне — це узятися НАРЕШТІ за це діло.

Отже, головні кроки, які приведуть до професії тест інженера:

  1. Основне навчання тестуванню

Самостійне навчання або навчання тестуванню за реєстрацією на курси QA — це на Ваш особистий вибір. Але якщо оберете самостійне навчання тестуванню: по відео он-лайн, чатах, форумах тестування, Книгах ІТ , то будьте готові до того, що часу піде значно більше. Ситуацій коли Ви звернули із вірного маршруту на шляху буде на порядок більше.

Курси, безкоштовні (переважно від великих продуктових компаній типу SoftServe, EPAM, GlobalLogic) чи платні як наші — хороший варіант тим, що викладач скерує у правильному напрямі, й успішно відсіє із мізків, вибачте на слові… усілякий «хлам». Тобто конкретно вкаже на помилки, підкаже куди не слід рухатися, і вкаже які питання можна зачепити пізніше вже, опісля працевлаштування навіть, у процесі роботи QA.

  1. Додаткове навчання тестуванню

Див. попередній пункт. Якщо Ви вибрали все ж таки варіант навчання на курсах тестування, ПАМʼЯТАЙТЕ: варіант самостійного додаткового навчання ніхто не відміняв. Найголовніше — це не шкодувати сил на саморозвиток. Кожен день свідомо приділяти по декілька годин навчанню, привчаючи себе до самодисципліни. У цьому плані налаштовувати свій внутрішній будильник. Методика Помідора — відома техніка управління часом, підійде щонайкраще.

  1. Практика

Її можна здобути, допомагаючи друзям безкоштовно або працюючи фрілансером. Для цього достатньо зареєструватись на спеціалізованих сайтах. Міжнародні біржі типу: UpWork, uTest, freelancer.com — найкращі варіанти, бо з них можна безбідно жити та навіть будувати власний бізнес. Але якщо сумніваєтеся у собі, своїх знаннях англійської мови — пробуйте українські, російські аналоги. Український FreelanceHunt у цьому плані досить хороший.

  1. Розвиток навичок, необхідних у роботі тест інженера

Вирішуючи логічні задачі можна розвивати аналітичне мислення — критично необхідне вміння для тест інженера. Це класичні ігри в шахи, шашки, нарди, складання кубика-рубика. Раджу прочитати хорошу КНИГУ за активним посиланням: Думай як математик. Як вирішувати будь-які задачі швидше та ефективніше

Аналіз уже реального існуючого продукту (вебсайти, програми і т.д.) дозволить розвинути прискіпливість та уважність до деталей, а також дасть змогу попрактикуватись. Знайдені недоліки можна пробувати описувати (у Bug report), практикуючи себе в чіткому формулюванні власної думки, а також шліфуючи навики оформлення тестової документації.

Як писати вірно Bug report, читайте: Bug report — поради, підказки & трюки

На останок Сергію хотілося б сказати:

Ваше завтра залежить від дій, які ви зробите сьогодні.

Побажання успіхів у будь-яких починаннях!

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.