Щоб влаштуватися на роботу тестувальником, потрібен досвід, а щоб отримати той заповітний досвід, потрібно десь працювати у ІТ — замкнуте коло всесвіту. Нігди, нікуди від цього не подітися….


Із цією проблемою «на рівних» зіштовхується, молодь — випускники універів та коледжів, так і вже сформовані фахівці, які бажають поміняти сферу своєї діяльності на більш прибуткову.

Якщо Ви досі читаєте — значить Ви уже далеко не нуль у тестуванні ПЗ, але ще не маєте заповітної роботи IT спеціаліста із Забезпечення Якості.

У цьому дописі, я мабуть, не скажу Вам анічогісінько нового, а скоріше нагадаю, яким чином Ви зможете збільшити свої шанси на успішне працевлаштування у ІТ: QA, QA engineer, Junior QA, Manual/Automation, Solutions Engineer, Support та Technical Writer — здається я перерахувала назви усіх вакансій 🙄 жодної не пропустила, куди на роботу в ІТ можна потрапити, успішно завершивши курси тестування. Перевірити можна, при бажанні, у розділі #Вакансії. Ну, або ж де потрібний мінімальний досвід тестування ПЗ… як ото рекрутери полюбляють формулювання у вакансіях, особливо на Junior ВА (Busines Analist) та PM (Progect manager): “… необхідне знання циклу розробки програмного продукту.”

Порада майбутньому тестувальнику №1 Будьте завжди напоготові:

Теоретичний у когось мінімум, а у когось максимум — Ви повинні знати, “як Отче наш”. Уміти зграбно усно і письмово його відтворити. Ви можете бути хтозна наскільки технічно підкованим тестером, але якщо на співбесіді Ви не зможете чітко відповісти на елементарне запитання… розгубитеся, будете Бе-ммме-ме!!! Да-а-а-йте пооодумати… Неважливо чи від переживання, чи просто не вмієте висловлювати свої думки коректно — рахуйте це провал «чистої води».

Якщо Ви думаєте по-іншому аніж співрозмовник — вчіться аргументовано відстоювати свою позицію.

Також періодично повторюйте теорію тестування, не дозволяйте аби важлива інформація забувалася, набуті знання від того просідали.

Не гайте дарма часу — вправляйтеся у англійській мові. Чим вищий буде у Вас рівень володіння англійською мовою, тим швидше знайдете роботу у ІТ. Та й узагалі будете, значно упевненіше себе почувати у цивілізованому суспільстві.

Складіть собі правильне резюме, акуратно заповніть свої профілі у соціальних мережах лінкедін та фейсбук — попросіть друзів оцінити аватарку, альбоми з фото.

Перевіряйте вчасно повідомлення, слідкуйте аби Ваш телефон завжди був увімкненим, на гудку не стояли пісеньки типу Бутирки, дурнуватих жартів — «по приколу». Якщо Ваше резюме розглянуте успішно, Ви побували на співбесіді та очікуєте вже позитивної відповіді — краще надовго нікуди не від’їздити або попереджайте про таке заздалегідь.

Пропонують роботу? Не крутіть носом. Погоджуйтеся одразу! Першочергове завдання початківця тестувальника з чогось почати, працевлаштуватися у ІТ за будь-яку ціну!

Порада тестувальнику №2 Благаю, пам’ятайте от цих кілька одвічних істин…

“Не робота Вас шукає, а це Ви шукаєте роботу!”

“Робота хоче знайти Вас рівно настільки, скільки Ви роботу.”

Робота в IT

За статистикою цілком нормально на кожні 50 відправлених резюме => отримувати 5 запрошень на співбесіду. Хтось казав:

“Хто стукає в усі двері, бодай якісь та й відчиняться!” — отримаєте бажану роботу у ІТ та можливості

“Хто бажає — той завжди буде працювати!” Не буде знаходити причин у собі або в оточенні зайвий раз «не напрягатися»… «відмазки» я ще трішки повчуся-підівчуся того-то й того, стану більше впевненим, зараз у мене нестабільний період, несприятливі сімейні обставини — а тут пропонують роботу, ще й далеко незручно доїздити до неї, занадто мала зарплатня, мені її не вистачить на життя, узагалі я вартую більше і т.п. Процес у підсумку затягується вже не на лік місяців, а на роки…

Порада початківцю тестувальнику №3 Запустіть сарафанне радіо

Не соромтеся — усі Ваші родичі, друзі, знайомі мають знати, що Ви шукаєте роботу. Не відмовляйтеся від їхньої допомоги. Дослівно — оголошення повинне бути «на кожному стовпі!» Ще іншими словами: “Хто володіє інформацією, той володіє світом!” Добра порада, багато чого варта. На відміну від конкурентів у Вас з’явиться шанс володіти значно ціннішою інформацією із першоджерел. А якщо пощастить, хто б не виправдовувався, все одно ймовірніше, Вас на роботу візьме далекий знайомий знайомого друга, Вас йому рекомендували, аніж чужу людину.

Порада тестувальнику №4 Розширюйте коло своїх знайомств

Відвідуйте популярні ІТ форуми, загальні ІТ форуми та спеціалізовані ІТ форуми по тестуванню. Знайомтеся із відвідувачами, які на Ваш погляд можуть виявитися для Вас корисними. Вступайте, підписуйтеся на групи і спільноти у соцмережах, connect HR у linkedin. Слідкуйте за ІТ подіями Вашого професійного спрямування, відвідуйте їх, теж намагайтеся з кимось там познайомитися, попросити фахової поради, менторської допомоги (коуч — це вчитель, ментором у ІТ зветься репетитор — бажано запропонуйте їм гроші, Ви 100% відповідальніше поставитеся до науки, а у людей буде інтерес Вас навчати, нехай це буде незначна сума).

Погугліть у вільний час, багато хто зараз розповідає та досліджує вплив так званих слабких зв’язків на життя людини.

Порада тестувальнику №6 Якомога більше працюйте над проектами, невпинно поповнюйте свою скарбничку

Можливо цей пункт більше актуальний для графічних дизайнерів та програмістів… Перші збирають портфоліо на Behance, другі колекціюють свій код на GitHub але я не погоджуюся! Приклади: тест-плани, тест-кейси, перші програмістські проби тестувальникам варто зберігати також, і надавати у якості доказів того що вмієте. Це може бути статичний сайт, котрий показуватиме що Ви розумієте HTML, просту верстку, основи Java Script + мови програмування.

Не звертайте сильно уваги на вислів — «проекти комерційного спрямування». Пропонуйте свої послуги тестувальника програмного забезпечення на перших порах безкоштовно. Наприклад, на фріланс біржах — за позитивний відгук, щоб Ви після нього успішно змогли узяти вже платне замовлення. Протестуйте інтернет-магазин у якому зазвичай купуєте як вдячний клієнт. Варіантів при бажанні можна придумати море!

Головне, не зупиняйтеся на досягнутому! Будь-яка зупинка не просто затормозить Ваше просування, але може й зовсім викинути за борт IT світу. IT — сфера надзвичайно динамічна і любить тих, хто любить розвиток та прогрес.

Порада тестувальнику №7 Фріланс тестування

Не бійтеся, стрибайте туди! В результаті, можливо нормальна офісна робота в ІТ Вам і не знадобиться , бо фріланс із гнучким графіком, то Ваш вроджений стиль життя?

Ідеально працювати на біржі UpWork, фріланс тестування біржі Utest, а грошики виводити на Payoneerпрацювати напряму з Американськими та Європейськими замовниками. Але як Ви уже здогадалися, у Вас можуть виникнути труднощі із комунікацією з закордонним замовником. Та й узагалі без попереднього досвіду роботи на фрілансі, почуватимете себе: “неначе не у своїй тарілці”.

Не слухайте пліток стосовно українських та російських бірж, що там платять копійки, тебе надурять — повірте на слово, на UpWork за перше замовлення Ви 100% більше не заробите, але спробуєте, якщо Ви ще ніколи не куштували фрілансу. То буде своєрідна кількаразова генеральна репетиція. Коли повернетеся на будь-які закордонні біржі — у Вас буде перевага відчувати себе вже знавцем системи. Детальніше про фріланс ЧИТАЙТЕ: Топ сайтів фріланс тестування або найкращі точки роботи QA віддалено

Порада новачку тестувальнику №8 Слідкуйте за графіками інтернатур з тестування, курсів при компаніях, курсів із працевлаштуванням

Природно у таких точках більше шансів бути автоматом зарахованим на роботу. Хе-хе-хе! Багато є такими обізнаними, як Ви, тому конкурс на навчання та стажування зазвичай шалений на ГАЛЕРИ. Потрібно пройти жорсткий відбір, скласти тестування, проходити кілька співбесід з HR та технічну співбесіду — все, як при прийомі на роботу. Реальні проекти, робота у команді.

Порада тестувальнику №9 Не ставтеся скептично до платних ІТ курсів та ін. супутніх послуг у цій сфері

ГАЛЕРИ багато хто вважає, що це круто, але не уявляє до кінця жорсткості відбору про який ми говорили вище. Уявіть стодолу абітурієнтів на 300-400 осіб із якої мають обрати 10 осіб. Або реєстраційну кімнату на 1200 людей, із якої оберуть тих самих 10. Багато хто випробовує долю по 3-4 колу. За цих умов по закону Дарвіна вибирають найстійкіших, обізнаних психологічно і технічно. Отже, якщо по віку усвідомлюєте не має сенсу затягувати час, чому б не заплатити за свої знання, коли маєш таку можливість? І якість наданих послуг кваліфікована. Не шкодуйте для себе! Знання це не тяжкий вантаж, котрий за плечима носити. Все залежить від Вас!

P.S. Головне – бажання і не зупинятися в разі невдач. У кожного з нас є свій унікальний шлях і він, звісно у кожного може відрізнятись. Бажаємо вдалої #Кар’єри тестувальника.

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.