Англійська для ІТ спеціалістів

Читання — це стародавній й досі ефективний спосіб розширення словникового запасу і світогляду людини. І відмінний інструмент у вивченні англійської мови ІТ спеціалістам. За допомогою читання можна дізнатися не тільки значення слів, побачити розбіжності у словах, але подекуди відчути відтінки, як при живій розмові — залежності від зв’язків у реченні, ситуацій, у котрих слід застосовувати окремі слова.

Щоб читання на англійській мові ІТ спеціалістам було максимально ефективним, а незнайомі слова дійсно осідали в пам’яті, пропонується використовувати алгоритм роботи з англомовним текстом нижче:

Та спочатку розглянемо ряд помилок, які часто допускаються нами усіма при читанні ІТ статтей англійською мовою:

  • лінь — найбільша помилка при читанні ІТ статтей англійською. Ми концентруємо увагу на складному технічному тексті 3-4 хвилини… та біжимо до Google перекладача аби пришвидшити процес;
  • часте заглядання у словник — так ми втрачаємо задоволення від читання, тому знову ж таки див. попередній пункт, біжимо до транслейту гугла;
  • використання перекладних дослівних словників, коли слід просто спробувати вгадати слово чи скористатися тлумачними словниками (Напр. Oxford, Thesaurus чи Сambridge Dictionary — активне посилання);
  • марна спроба відразу вникнути в усі деталі тексту;
  • читання занадто складних статей рівня Upper-intermediate, Intermediate з рівнем знання англійської мови на рівнях Beginner або Elementary.

Всі ці помилки у вивченні англійської мови ІТ спеціалістам легко виправити ось так:

Правила роботи з ІТ текстами на англійській:

Підбирайте відповідну статтю

Не рекомендуємо відразу кидатися на технічну літературу або IT статті та туторіали з масою непростих деталей, бо їх бачите радять гуру та експерти ІТ сфери. Якщо Ви розумієте, що поки це не Ваш рівень 🙂 Готові читати простіші тексти, то за них і беріться! Вибирайте лише насправді цікаві Вам статті, інакше нічого не вийде.

Змусьте себе прочитати статтю «від А до Я»

Як би не було складно, спробуйте прочитати текст від початку і до кінця, не відволікаючись. Це потрібно, щоб вдалося вловити загальний зміст статті. Якщо Ви додатково почнете заглиблюватися в якісь деталі і станете згодом їх шукати в словнику, буде шанс текст зрозуміти досконало. Таке ознайомлювальне читання стане в нагоді на тестуваннях TOEFL, IELTS, де теж потрібно опрацьовувати англомовний текст і дати відповіді на питання до нього. Цілком ймовірно, що знання технічних деталей у тексті може Вам не знадобитися, зате Ви наблизитеся ще на крок до ґрунтовного знання англійській мови, ІТ спеціалістам надзвичайно необхідної для роботи.

Читайте повторно

Латинське прислів’я: «Repetitio est mater studiorum» — повторення матір навчання. При повторному читанні можна вникати в усі подробиці. Перечитайте кожен абзац двічі. Переконайтеся в тому, що зрозуміли зміст статті повністю. Під час читання виділяйте або краще виписуйте незрозумілі слова в окремий блокнот або файл, щоб потім його переглядати час від часу.

Розбирайте слова по складових

Читаючи речення з одним із незрозумілих слів, спробуйте вгадати його значення — напишіть його навпроти незнайомого англійського слова. Уважно вивчіть структуру складових частин цього слова, форму і його зв’язки з усіма членами речення. Це допоможе Вам краще зрозуміти частину мови і форму, в якій представлене слово, наприклад герундій, інфінітив, пасивний стан, способи дієслова, participle тощо.

Вчіться працювати з тлумачним словником (для рівня Pre-Intermediate і вище)

Не поспішайте одразу все перекладати дослівно. Знайдіть невідоме англійське слово в тлумачному словнику, ознайомтеся із його описом і його прикладом у реченні. Якщо ж Ви ще на рівні англійської Beginner або Elementary, цей крок поки пропустіть.

Використовуйте словник правильно

Шукаємо найбільш підходящий нам переклад: перевіряємо частину мови, вибираємо значення, яке найбільше відповідає тематиці статті і перевіряємо приклади з цим словом.

На даному етапі звірте знайдені значення невідомих слів з тими, які самі вгадуючи пропонували раніше. Так для кожного слова буде створено свій прецедент в пам’яті, і так воно запам’ятається краще. Бажано вести спеціальний зошит, документ або заносити слова в якийсь додаток IOS чи Android, щоб потім була можливість їх повторювати.

Повертаємося до статті з точки зору цілісності

Опісля перерахованих кроків читаємо ІТ тексти і отримуємо задоволення від читання англійською мовою, адже нам вже зрозуміла кожна кожнісінька фраза і всі деталі. Намагаємося запам’ятати саме те значення англомовних слів, що зустрілися в статті, щоб вони краще зафіксувалися в пам’яті, і вірно були використані у майбутньому.

Процес такого читання може здатися досить тривалим, але повірте це того варте! Згодом, швидкість читання англомовних ІТ статей буде зростати і можна буде знизити кількість повторних прочитань.

Англійська ІТ
Кроки вивчення Англійської ІТ спеціалістами

Підсумок:

Читайте статті, новини, публікації зі світу ІТ англійською мовою. Під час ознайомчого читання відразу виділяйте незнайомі слова, а потім їх усіх разом розбирайте зі словником, краще тлумачним. Не забувайте вести свій власний список слів, щоб повторити їх пізніше. Краще навіть коли це буде імпровізований технічний словничок Вашої ІТ спеціальності. Таким шляхом Ваш пасивний словниковий запас буде постійно розширюватися.

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.