Ірина розкриває основні принципи працевлаштування

Ірина МатвіївHR-директор у «Quality Assurance Group»; операційний директор в «QArtrock»

Досвід: понад 10 років досвіду та сотні працевлаштованих випускників курсу!

Чи є попит на ринку на тест-інженерів?

На сьогоднішній день попит на ринку на тест-інженерів дуже високий. Найчастіше компанії потребують спеціалістів хоча б з мінімальним досвідом роботи в тестуванні, але тут дуже допомагає практичний досвід на навчальних проектах.

Перевага надається тим кандидатам, які мають глибокі теоретичні знання та розуміння процесів тестування, а також знають як застосувати ці знання на практиці.

Окрім цього, вищі шанси швидко знайти роботу мають ті кандидати, які добре володіють англійською мовою, однак навіть якщо кандидат володіє англійською мовою на рівні нижче середнього, він також має шанси працевлаштуватись, оскільки є компанії які працюють з українськими замовниками, в таких компаніях спілкування ведеться українською мовою, і англійська мова використовується лише для читання документації.

Які особисті якості потрібні кандидату, щоб успішно пройти інтерв’ю з потенційним роботодавцем?

Найперше потрібно чітко знати чого ти хочеш і розуміти, що являє собою професія тест-інженера.

На сьогоднішній день роботодавець все частіше хоче бачити в своїх працівниках такі риси як комунікабельність, відкритість, вміння шукати інформацію та швидко навчатись.

Також важливою рисою є вміння працювати в стресових ситуаціях та вміти швидко переключатись між завданнями розставляючи пріоритети.

Для того щоб успішно пройти співбесіду необхідно добре знати теоретичну частину, глибоко розуміти мету роботи тест-інженера, мати навики хорошого командного гравця, бути готовим до викликів, також дуже важливою складовою є гнучкість.

В жодному випадку не варто сперечатись з потенційним роботодавцем, доводити свою правоту, а також дуже важливо показати зацікавлення та бажання працювати в цій компанії.

Яким чином Quality Assurance Group сприяє працевлаштуванню своїх студентів?

В рамках курсу «Тестування ПЗ» є заняття на якому студенти отримують необхідні знання про те, як успішно пройти співбесіду, як скласти конкурентоздатне резюме та як заповнити профіль в LinkedIn таким чином, щоб він виглядав, як профіль висококваліфікованого спеціаліста з сфери тестування програмного забезпечення.

В програмі курсу передбачені заняття на яких студенти проходять навчальні співбесіди за результатами яких ми готуємо рекомендаційні листи.

Налагоджені контакти з представниками багатьох ІТ компаній дають нам можливість оперативно отримувати інформацію про відкриття нових вакансії в їхніх компаніях.

Також дуже часто наші випускники, які працюють в ІТ компаніях, самі повідомляють нас про нові відкриті вакансії для початківців тест-інженерів у компаніях де вони працюють.

В соціальних мережах Facebook та LinkedIn, у нас є закриті групи лише для наших випускників, в яких ми розміщуємо актуальні вакансії.

Хочу наголосити на тому, що Quality Assurance Group спільнота, яка постійно підтримує контакт з усіма її учасниками, а це зокрема наші випускники, тому, якщо хтось з випускників після закінчення курсу приймає рішення на якийсь час відкласти працевлаштування, то згодом він матиме змогу змінити своє рішення та розраховувати на наше сприяння в працевлаштуванні.

Наскільки роботодавці задоволені рівнем підготовки студентів Quality Assurance Group? Які відгуки Ви отримуєте про випускників, яким Ви допомогли знайти роботу?

На мою думку роботодавці великою мірою задоволені рівнем підготовки наших студентів, про це також свідчить той факт, що коли відкриваються нові вакансії в компаніях де працюють наші випускники, представники роботодавців цих компаній, звертаються до нас, оскільки зацікавлені взяти на роботу наших випускників. Інколи роботодавці готові чекати на наступний випуск нашої групи, для того щоб взяти на роботу кращих спеціалістів.

Наші випускники дуже швидко починають займати топові позиції, стають керівниками проектів та менеджерами, це не може не тішити, оскільки для нас є дуже важливим рівень підготовки наших випускників, тому, що ми вболіваємо за нашу репутацію.

Цікаві випадки працевлаштування

Серед наших випускників є представники дуже різних професій, це і музиканти і спортсмени і стюардеси. Ми прийшли до висновку, що немає жодного значення чим людина займалась до того як прийти до нас на курси, важливим є лише те, що вона прийняла рішення стати тест-інженером.

Часто бувають випадки коли випускники бояться йти на співбесіду, тоді потрібно їх мотивувати, підштовхувати до того щоб вони не здавались.

Наші випускники працюють не лише у Львові, часто вони їдуть працювати в інші міста України, а також за кордон.

На сьогоднішній день все частіше наші випускники працевлаштовуються ще навчаючись на курсі «Тестування ПЗ».

Цей курс є унікальний тим, що студенти отримують всебічні знання роботи в команді та на проекті, вони розуміють як відбуваються процеси, хто задіяний в команді і хто за що відповідає, тому вже є неодноразові випадки, коли після курсу “Тестування ПЗ” випускники працевлаштовуються проектними менеджерами і координують проект в цілому.

Окрім цього в програмі курсу є два заняття з автоматизованого тестування та з секюріті тестінгу, що дає змогу студентам ознайомитись з цими напрямками. Досить часто студенти ще навчаючись на курсі «Тестування ПЗ», або ж відразу після закінчення, додатково закінчують курс з автоматизованого тестування чи тестування безпеки і стають спеціалістами з цього профілю, володіючи вже основними знаннями, які повинен мати тест-інженер.

Також курс «Тестування ПЗ» часто проходять тест-інженери практики, яким бракує теоретичних знань, і вони закінчують курс з метою заповнити прогалини в цих знаннях.

На сьогоднішній день можу впевнено сказати, що тест-інженером може стати кожен, хто прийняв рішення і цілеспрямовано йде до мети!

Related posts

Comment ( 1 )

  • Попит на ринку на тест-інженерів звісно великий, але як після закінчення курсів обрати компанію, в якій починати свою кар’єру? Зараз компанії конкурують не тільки в проектах та рівні заробітної плати, але й в умовах праці. Багато розвинений ІТ компаній, пропонують сніданки, обіди, абонементи до спортзали, уроки англійської, участь у конференціях, корпоративні заходи та ін. Тому стає все складніше обрати місце роботи. Було б цікаво дізнатись основні критерії за якими треба обирати компанію для старту кар’єри!

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.