Я Вас чудово розумію: “Грошей багато не буває, їх хочеться більше і більше…” Кожен бажає отримувати достойну винагороду за свою працю і витрачений час. Важливий момент — стабільно високу! Щоби забезпечити все найкраще своїй родині …та інколи й собі дозволити яку розкіш 🙂

Буває часом… запитують у приватні повідомлення підписники нашої спільноти у фейсбуці (Оу, якщо Ви ще не з нами? Запрошуємо приєднатися до нас — ставте Like!)

Або коли особисто спілкуємося віч-на-віч із зацікавленими, стосовно Основного Курсу Тестування Програмного Забезпечення, котрий передбачає ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Яка буде моя перша зарплата?

Коли мені окупляться кошти витрачені на навчання на QA?

Чого мені слід очікувати у майбутньому?

Яка зазвичай періодичність підняття зарплат у різних компаніях?

ТОЩО

Розуміємо, серед нас присутні люди, кому дізнаватися ось таке може бути незручно чи соромно. Тому даний допис позиціонуємо у формі, все докладно описати, і зарадити необхідності виникнення схожих питань.

Значить:

Яка середня зарплата тестувальника по Україні?

Найзручніше актуальну середню зарплату тестувальника моніторити, використовуючи калькулятор зарплати на DOU. Калькулятор зарплати DOU дозволяє зручно відфільтровувати, хто скільки заробляє згідно до шкали компетенцій, типу звання: зарплата Junior QA, зарплата Middle QA, зарплата Senior QA engineer. Та досвіду роботи у роках — в низу пересуваємо бігунок скільки років налічує досвід. УВАГА, слідкуйте за кількістю поданих анкет-відповідей. Чим більше, тим краще — значить дані точніші.

З деякою періодичністю (квартал, півріччя, рік, не завжди регулярно) з’являється агрегована статистика зарплат на DOU у відповідній стрічці. Інколи схожі огляди статистики зарплат тестувальників та ін. ІТ спеціалістів публікують сайти роботи rabota.ua, work.ua У реальному часі по співвідношенню відкритих вакансій та поданих резюме відображається статистика на порталі trud.com

Статистика зарплат QA
До прикладу, таким чином виглядає Львівська середня зарплата у IT на момент публікації

Далі про конкретніші ТРЕНДИ на старті Кар’єри тестувальника у Львові:

Junior QA / Trainee QA (ручне тестування) — без досвіду або з мінімальним досвідом отримують 250-300 доларів, через пів року, як правило, відбувається перегляд зарплат в сторону збільшення, якщо по результатах роботи працівника буде видно, що він здобув нових навиків та розвинув уже існуючі.

Automation QA — можуть отримувати орієнтовно 500-600 доларів, також з подальшим підвищенням.

Перевірити чи Вас купують за Ваш ПРАЙС, анонімно можна на Джині. Запам’ятайте цей сервіс на майбутнє! Його «задумка» добра тим, що на ньому Ви можете розміщувати резюме й без твердого наміру змінювати роботу, а лише задля того, щоби дізнатися свою вартість на ринку праці IT.

Які фактори прямо чи опосередковано впливають на розмір з/п тестувальника?

На розмір заробітної плати впливає не лише рівень кваліфікації працівника та його досвід, обговоримо детальніше що ще…

Рівень та розмір компанії — в основному заробітна плата співробітника залежить від компанії. IT компанії в Україні класифікують: продуктові, аутсорсингові, аутстафінгові, сервісні, стартапи etc. Важливі географія розташування компанії та її ринок збуту.

Природно зарплата тестувальника у США значно вища за зарплату тестувальника в Україні. Але врахуйте працівники, які працюють на іноземних проектах можуть отримувати вищу зарплату ніж ті, які працюють на внутрішніх проектах де замовниками є українці. І навіть в Україні: в Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі, Вінниці чи Львові — зарплати тестувальників можуть дещо різнитися, деякі компанії дають надбавку за додаткові витрати на рівень життя, аби у людей в певному регіоні був економічний інтерес працювати у цій сфері і забезпечувати присутність компанії там на ринку. Завжди найбільше вакансій є у Києві.

Окрім цього, більш відомі компанії пропонують своїм працівникам менші зарплати ніж менші компанії, які тільки розвиваються. З іншого боку там Ви можете розраховувати на відрядження за кордон, скажімо США, Канаду та отримати від компанії не тільки гостьову візу, але й візу з дозволом на роботу (релокейт). Такі компанії EPAM, GlobalLogic.

Іноді працівники з певного набору великих компаній «ГАЛЕР» додамо сюди до попередніх компаній ще SoftServe, Luxoft отримують особливі уподобання у потенційних роботодавців. В основному це пов’язано з ринковим іміджем. Якщо Ви коли-небудь стажувалися, працювали з великими компаніями — цей минулий досвід завжди допоможе Вам отримати швидше нову роботу та більш вартісні пакети.

Отже, ще раз про минулий досвід якщо Ви досвідчена людина, нехай у Вас навіть мінімальний комерційний досвід. То на новому місці розмір заробітної плати все одно буде залежати від попередньої оплати і знань, які маєте.

Область тестування — наприклад: Ручне тестування (Manual Testing), Автоматизоване тестування (Test Automation using Selenium, Test Automation using UFT/QTP/JMeter), Тестування безпеки (Security testing), Тестування навантаження (Performance testing, Load testing), іншими словами додаткові навики — можуть принести додаткові гроші. Нехай зараз у Вашій компанії, одним з цих видів тестування не приділяють достатньої уваги, але коли виникне необхідність, їм буде легше доплатити Вам за додаткові обов’язки, чим розшукувати нового фахівця.

Залежно від призначеної ролі Team Lead, Tech Lead, Scrum Master — у всіх компаніях існує різний діапазон заробітної плати, зарплатна вилка в кожній розраховується індивідуально, і там враховуються, як хард скілс так і софт скілс працівників.

Soft Skills тестера:

  • аналітичні здібності;
  • комунікативні навики;
  • вміння працювати у команді;
  • виконавчість;
  • вміння чітко документувати;
  • відповідальність;
  • стресостійкість;
  • дипломатичність.

Особливості проектів — існують так звані пріоритетні проекти на які компанія чи замовник роблять «ставку», відповідно вони краще фінансуються і на них намагаються залучити кращих, досвідченіших і дорожчих працівників.

Технології проекту — є наступним фактором. Якщо Ви працюєте з дуже популярними технологіями, тестуєте веб-додатки, знаєте SQL тільки. В порівнянні з такими областями, як телекомунікації, робототехніка, машинне навчання, авіація, проекти у галузі охорони здоров’я тощо — вказані фахівці можуть отримувати більшу зарплату тестувальника в силу своїх більш унікальних знань. З іншого боку потрібно враховувати, що така вузька спеціалізація обмежує варіанти при пошуку нової роботи.

Потреба заповнити позицію якомога швидше — тут мають місце дві ситуації «компанія неждано та не гадано отримала замовлення», або буває команда з підбору персоналу не може найняти тривалий час людину на певну відкриту вакансію — і для того аби привабити потенційних кандидатів пропонують солодшу винагороду, кращий додатковий пакет чи те й те разом.

Рівень знання англійської мови або додаткової іноземної мови — гарантовано можете бути претендентом на посаду тестувальника з вищою зарплатнею, плюс мати переваги перед технічно сильнішими конкурентами.

Ініціативність працівника — «не просить більше грошей, значить і не треба платити більше» — так думає багато менеджерів з кар’єрного розвитку по компаніях. З цієї точки зору працівник може бути недооціненим, або ж хтось ініціативніший переоцінений. Але реально зарплата може опинитись нижчою, ніж колеги, який вміє і знає рівно однаково.

ЧИТАЙТЕ: Поради IT спеціалісту, як просити підвищення зарплатні

Підсумок:

Звісно з маленькою зарплатою ніхто не захоче вкладати масу часу та зусиль освоїти нову для себе професію фахівця із Забезпечення Якості (Quality Assurance, QA engineer, Solution Developer, тест-інженера, інтегратора, тестувальника…)

З власного досвіду та досвіду друзів, висока зарплатня мотивує до роботи лише перший час, тому раджу на одинці із собою подумати ще про якісь причини: “Чому я хочу/вирішив стати тестувальником?”

Related posts

2 коментарі

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.