Поняття УСПІХ, схоже на поняття ЩАСТЯ — важко піддається опису, бо інколи ДУЖЕ абстрактне.

Як зображується успіх

Зазвичай, успішними у IT, ми називаємо людей, які змогли свої здібності, деяку сукупність теоретичних знань і практичних навичок трансформувати у певні позитивні результати.

Але навіть у сучасну, прагматичну еру карколомних технологій, успіх все ж не у всіх особистостей вимірюється статусом чи статками. Виглядає зі сторони начебто все гаразд. Та на душі неспокій… почуття само реалізованості не на всі 100%? ЧОМУ?

Не будемо обіцяти, що опісля прочитання даної статті — у цю секунду усе поміняється. Одначе підштовхнути до деяких роздумів і аналізу, підказати ідеї, які сприятимуть покращенню стану речей — ми залюбки!


Стати успішним допоможуть правильно розставлені пріоритети та чітко визначені цілі

Успішні люди, як правило знають чого вони хочуть від життя. Знають напрям у якому рухатимуться по життю. У них є план. Краще розбивати довгий шлях на кілька етапів і позначати найближчу ціль! У ідеалі на 5, 10, 20 років.

Приміром: “Я реєструюся на Курси тестування, цього року розпочинаю кар’єру із Junior QA Engineer, за півтора року буду Middle QA Engineer, далі розвиватимуся в управлінську ланку на PM(Project Manager) у віддаленому майбутньому, як акумулюю достатньо досвіду та ресурсів хочу свій стартап, потім задумаюся над створенням сімейного гніздечка”

Якщо ж не має настільки старанно продуманих життєвих планів — то завжди будьте готові відповісти чим займатиметеся по життю. Ця відповідь демонструватиме, зацікавленим Ваш інтерес до бізнесу, лідерства та наставництва.

Будьте у міру амбітними

Амбіційні люди, як правило успішні. При цьому не слід одразу ставити перед собою щось надзвичайно грандіозне. Амбітні люди, з реалістичними амбіціями — подобаються іншим. Вважаються перспективними працівниками. Навпаки, відсутність амбіцій у довгострокових цілях — це поганий знак.

Не розпорошуйтеся

Неможливо досягти показових успіхів у всіх напрямках діяльності, які Вас потенційно цікавлять: Front-end, DevOps, системне адміністрування, тестування ПЗ, Java, робототехніка тощо. Згадайте себе у дитинстві: гурток малювання, плетіння з ниточок, гурток дзюдо, гурток гри на гітарі… Багато чого було, а толку?

Навіть якщо володієте досвідом роботи в декількох сферах IT бізнесу, все-таки краще зосередитися на одній справі. Це дозволить більш якісно опанувати професію, і підходити до вирішення робочих питань на підставі більш глибших знань наявної інформації.

Окрім того, запорука успіху полягає ще у правильності обраної справи чи напряму

 

Обраний напрям діяльності повинен приносити не тільки зростання добробуту, але й моральне задоволення! Як говорять, «душа не лежить», віддачі від роботи не чекайте! Матеріальна винагорода — мотиватор «ходити» на роботу, у значенні плестися туди. Але не віддаватися їй цілком.

Практика, практика і ще раз практика

Теорія це добре, але практика основа! Якщо Вам подобається сам процес, то багато практики принесе ще більше задоволення, і принесе ще більше плідних результатів. Попрошу, тільки не затягуйте, не гайте часу! ІТ розвивається надзвичайно стрімко і все дуже швидко змінюється. Хутчіше влаштовуйтеся на роботу. В ІТ нічого не вивчите досконально. Максимально наблизитеся до цього порогу, БАЦ технологія кардинально змінюється. Знову навчаєшся нового з початку. Отже, любителям спокою і розміреного способу життя, краще не потикатися у ІТ, ліпше обрати завше потрібну давню професію. Нехай, лікаря… м-м-м… перукаря?

Ваше ставлення до обраної справи — рушійна сила

“Будьте максимально вимогливими до себе, але милостивими до інших!”

Будьте серйозні, серйозно налаштовані на роботу, серйозні результати. Менше пустих балачок й демагогій. Дійте. Робіть. Хоча майте своє слово.

Встановіть собі певний об’єм роботи для виконання на щодень і не менше.

Кожну дрібничку, кожне робоче завдання намагайтеся виконувати максимально якісно на найвищий бал. Але якщо не виходить у колеги, не критикуйте його, спробуйте підбадьорити настановами чи порадами.

Соціальність

Це Ваша здатність спів існувати із іншими людьми у колективі. Управління взаєминами це те, як Ви сприятимете здоровим та продуктивним відносинам у колективі. Йтимете на компроміси.

Ми не радимо стояти осторонь усіх конфліктів, ба пліткувати аж ніяк не радимо. Ніколи, не порівнюйте себе з оточуючими!

Самоорганізація

Відзеркалює здатність керувати власними діями та реакціями. Успішні люди завжди усвідомлюють ціну часу. Вони постійно відшліфовують уміння ефективно керувати своїм часом й визначати пріоритетність справ і рішень, котрі не терплять зволікань. При цьому, в першу чергу вибирають ті, які можуть допомогти вирішити наступну проблему або без них неможливий подальший рух.

Часова бізнес модель у ІT

Успішні люди не бояться відповідальності

Тому будьте готові брати на себе відповідальність. Здебільшого успіхів досягають ті, хто проявляє ініціативу. Витягує корисний досвід, як із успіхів так із помилок, допущених не тільки власноручно, але й іншими людьми.

Пам’ятайте: “Не помиляється тільки той, хто нічого не робить!”

Слідкуйте за ринком, тримайте руку на пульсі!

Будьте в курсі подій, які відбуваються у сфері Ваших інтересів. Дивіться як працюють колеги і, особливо кращі люди, що досягли успіху у Вашій галузі. Переймаєте їх позитивний досвід. Підписуйтеся на них у соціальних мережах, їх відео, блоги.

Будьте завжди охайним та у гарній фізичній формі

Доречні 2 шт. популярних приказкок:

“Зустрічають по одягу, а проводжають по розуму!”

“У здоровому тілі здоровий дух!”

Ніякий, найкращий одяг, не приховає нездорового і хворобливого вигляду людини. Не миті, не голені, обдерті, розумні хлопці з пузиком — стереотип программера, який неминуче відходить у минуле. Тому, про шкідливі звички типу куріння теж варт забути.

До повного комплекту радимо лише не забути про здоровий сон. Він впливає на продуктивність. Якщо 1 ніч не поспали — «з горем навпіл попрацюєте», а от після 2-гої неспаної ночі продуктивність праці = 0.

P.S. Бажаємо успіхів!

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.