Перспективні мови програмування

Рано чи пізно кожен ручний тестер задумується, а не податися б йому в автоматизатори? І задумується над питанням, як програміст початківець: Яку мову програмування вивчати краще? Вдасться, не вдасться, сподобається, а потяну? Так, у деякій мірі це спроба перевірити себе на міцність💪 — мігрувати з Manual QA Tester ➡ QA Automation. Бо як не вийде, відповідно на черзі пробувати інші шляхи #Кар’єрного розвитку — втечі від рутини: написання тест-кейсів, марудної документації з нуля, проклікування у регресійному тестуванні після кожного нового білду …тощо.

Отже, поговоримо які існують думки в ІТ спільноті з цього приводу. Погрупуємо фактори, від яких залежить вибір мови програмування, як тестерами, так і частково програмістами.

Яку мову програмування обрати головною майбутньому QA Automation:

 • Мова програмування Вашого проекту — більша частина тестувальників автоматизаторів, які вже працюють автоматизаторами, вважає, що тестовий фреймворк повинен писатися на мові додатку, який тестується. До речі, кажуть найвигідніше переходити в автоматизатори всередині компанії, у котрій вже працюєш, в межах свого проекту. Кілька пліток:
  Бувалі тестери говорили про випадки, коли за результатами співбесіди давали шанс перейти на Автомейшина всередині компанії із збереженням з/п на 3-4 місяці. Відповідно навчання за кошти компанії, і тобі надають ментора. Ось такі “плюшки”.
  Друге, навіть більше ПОРАДА:
  Якщо плануєте розвиватися у напрямку автоматизованого тестування, то не варто затягувати з переходом з ручного тестування в автоматизоване тестування аби не впустити слушного моменту. Одного разу прозвучало наївно моє запитання до колеги: “Чому ти не йдеш в автоматизатори?” Відповідь: — Тому щоя Senior QA Manager, а як переходити зараз в Автомейшина, то на джуна тільки, таке сильно знову ж таки відіб’ється на з/п. Потрібно дотянути знання до рівня мідла хоча б плюс пробувати плавний перехід на своєму проекті.

 • Обирайте мову програмування на якій є достатньо інструментів для тестуваннянаявність не означає кількість і голосні назви фреймворків! Інструменти автоматизованого тестування повинні бути надійними і підтримуваними, так щоб не приходилося думати у роботі про різноманітного роду прокладки, видумувати костилі, мутити невідомо як з кастомними налаштуваннями. Наприклад, обирайте ті мови програмування, які офіційно підтримує Selenium.
 • Попередньо ознайомтеся із трендами — слід проаналізувати, які з мов програмування мають тенденції до зросту, на якій з мов програмування програмує значна частина програмістів. Це означає, на цій мові програмування написано багато бібліотек з мільйонами рядків коду, а це фактор, що ця мова програмування не так скоро ще вийде з обігу. Сьогоднішній тренд вважається автоматизація на мові програмування Java Script.

  Популярні мови програмування
  Найпопулярніші мови програмування у 2018 році
 • Потрібно періодично відслідковувати вакансії QA Automation на сайтах пошуку роботи, автоматизатори якої мови програмування затребувані на ринку.

  Рейтинг мов програмування Доу
  Джерело: www.dou.ua
 • Ознайомитися із прогнозами — не зайвим буде поцікавитися думкою експертів, які мови програмування більш перспективні, попит не те що зростатиме, а не спадатиме надто різко, вони не вийдуть із моди, не застаріють до Вашої “Пенсії”. Наприклад, мови програмування Cobol, Fortran, Delphi — на них залишилося програмувати одиниці, а ось C# та Java досі живі. Але й не виключено, з ін. боку за знання рідкісних мов програмування буває багато платять, бо не має такої конкуренції на ринку, а переписувати повнімтю все ПЗ з нуля економічно недоцільно, доцільніше підтримувати :mrgreen:
 • Окрім мови програмування, слід обдумати, які підходи автоматизованого тестування застосовуватимете у своїй практиці тестування ПЗ. Приблизний списочок з чим доведеться стикнутися, можна ознайомитися з опитування на форумі тестувальників автоматизаторів.

Скріншот:

Підходи до автоматизованого тестування

Джерело: www. automated-testing.info

 • Хтось може обрати універсальну мову програмування і для Back end -у в вебіпідходящу, щоб можна було при бажанні змінити роботу на програміста.

Переваги популярних для автоматизації мов програмування

Java — чи не найпопулярніша мова програмування, строго типізована, портативна і кросплатформенна, працює на багатьох пристроях і всіх ОС, високопродуктивна, тобто швидка. У Java велика колекція бібліотек з відкритим кодом і активна спільнота підтримки, це означає що знайти в інтернеті безкоштовний туторіал по вивчення Java, або отримати пораду, відповідь на запитання зовсім не складно.

Rubyмова програмування популярна завдяки фреймворку Ruby on Rails. Мова програмування динамічна, високорівнева, характеризується високою швидкістю розробки, кажуть в тестуванні хороша (особисто не пробувала).

JSJavaScript єдина мова програмування, яка працює у браузері. Тому основи цієї мови програмування в будь-якому випадку потрібно знати усім, щоб розуміти суть DOM моделі і елементів, особливо, хто хоче юзати Selenium WebDriver, Postman. Відзначу, JS у порівнянні з іншими мовами програмування дуже гнучка мова. Застосовується для фронт енду здебільшого, але набирає обертів і для автоматизованого тестування. Існує багато фреймворків, Angular, React, Vue, Vanilla, модифікацій мови TypeScript, CoffeeScript тощо. Ось, знаний експерт у вітчизняному тестуванні, зокрема автоматизованому тестуванні, Пан Яків Крамаренко її ДУЖЕ рекомендує для вивчення !

Pythonв душі, я чомусь люблю її 😳 не типізована, не складна у вивченні, популярна для автоматизованого тестування, на Автоматизаторів мови програмування є стабільний попит. Знову ж таки скріншот опитування із форуму тестувальників автоматизаторів.

www. automated-testing.info

Сайт Сергія Заметки Автоматизатора там також підкаст і Телеграм канал.

Яка мова програмування вважається найлегшою?

Чисто філософський відповідь-питання 🙂 Без праці і зусиль, рибку не зловиш…

зарплата QA Automation

Звісно із досвідом, кожна наступна мова програмування дається швидше і легше, оскільки у наших мізках спрацьовують аналогії, ми їх тренуємо на цей спосіб мислення. І окрім того сучасні мови програмування схожі між собою. А ще тестери трішки обмежено використовують синтаксис, тому можуть охопити більшу кількість мов програмування і швидший кар’єрний зріст порівнюючи з розробниками.

Яку мову програмування вивчати першою

 1. Якщо вважати HTML/CSS мовами програмування потрібно розпочинати з них і статичних сторінок, щоб отримати початкове уявлення, що таке WEB, а сьогодні більшість програмних продуктів це є веб продукти. Для початківців QA ці мінімальні знання будуть + в резюме.
 2. Обираєте мову програмування на якій пишуть Ваші друзі, родичі, та знайомі хтось хто зможе допомоги Вам її опанувати, буде підказувати, направляти на вірний шлях . Буде Вас менторити. Рефакторити (перевіряти) Ваш код.
 3. Обираєте ту мову програмування до якої у Вас лежить серце! Вважайте це коханням. Побачив О це вона захотілося! Пишите і більше всього подобається. Код вдається. Синтаксис зрозумілий до глибини. Таку мову програмування Ви швидше всого освоїте, де у Вас все ОК.

До теми, якось зустріла в неті прикольний вислів-порівняння одного хлопця:

Ніби основи мови програмування знав, але нічого людського написати на ній не міг. Можна порівняти з вивченням алфавіту, літер, але без змоги практичного застосування. Німа мова. Тобто літери знаєш, а як із них будувати слова й речення – було зовсім незрозуміло.

 

Саме тому, важливі допомога, розбір помилок, навіть на платній основі на ІT курсах. Також дуже важлива практика під час вивчення не тільки програмування, а узагалі чого завгодно!

Summary:

Так, деякі мови програмування краще управляють пам’яттю ніж інші. На деяких дещо простіша реалізація тестового фреймворку. Та не має одних мов програмування, кращих за інші.

В цілому не у виборі мови програмування справа. Мова програмування це вторинний аспект, будь-яка мова програмування це лише засіб вираження думок і вирішення конкретних задач. Вивчайте алгоритми, патерни проектування, кращі практики, як влаштовані пристрої різного програмного забезпечення, API, різні формати даних і т.п.

При бажанні можна запиляти так, що страшно буде 🙂 Хоч на баяні кажуть програмісти. Важливо пиляти на тому, на чому відчувається впевненість, що вийде краще. А для цього потрібно знати свою мову і її “тонкощі”; перфектно розуміти її наявні інструменти, оскільки автоматизація — це теж по-суті “додаток”

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.