Сьогодні ми хочемо познайомити Вас з Юрієм Білячем — Automation QA Engineer, випускником QAGroup.

Тест-інженер Юрій Біляч змалку цікавився медициною та мав не аби яке прагнення до знань. Він завжди, як губка, поглинав будь-яку нову інформацію, як згадувала мама 🙂 По сьогоднішній день ці риси в ньому так і не змінилися.

Юрію, яку освіту отримав? Чи навчаєшся досі, якщо так, то чому саме?

— Власними силами поступив до Політехнічного університету м. Львова на інженера метролога. Дана спеціальність мало кому про щось говорить, тому уточню, ця професія здійснює контроль вимірювальної техніки та нагляд якості продукції. Саме під час навчання, я ознайомився вперше з програмуванням. Це заняття мені дуже сподобалось, але на той час, я ще не знав, як себе в тому реалізувати. Не ставивши собі ніяких цілей, не планувавши будь-що на перед, єдиною метою для мене було (в принципі й зараз є) — навчатися.

Тільки по закінченню університету, визначившись зі своїми пріоритетами, зрозумів чим хочу займатися надалі. І так, кожен новий свій день я починаю з того, що отримую нову та корисну для себе інформацію, виявляючи її будь-де: в інтернеті, в книжках, в людях. Це виходить само собою, по звичці.

А як почав власну кар’єру у тестуванні, з якої посади?

— Один з моїх знайомих, який закінчив курси спільноти Quality Assurance Group, порадив мені піти на ці ж курси тестування програмного забезпечення. Під час навчання, я дізнався, що одна компанія шукає тестерів на роботу. Я склав та відправив власне резюме, як і всі з нашої групи, але пройшло тільки двоє, я і ще один хлопець (Юрович Сергій, з яким я і досі співпрацюю). Думаю, вони шукали не спеціалістів, а людей, яких можна було навчити, ми були до того не аби як схильні.

На той час було складно поєднувати роботу та навчання на курсах, але коли маєш мету і робиш те, що подобається, на втомі перестаєш загострювати увагу. Починав роботу з manual тест інженера, але мене почала більш приваблювати робота automation тест інженера і я зрозумів, що хочу розвиватись саме в цьому напрямку. Запропонувавши свої послуги по напрямку автоматизованого тестування (на той час цей напрямок тільки набирав рух у Львові), компанія в якій я працював повідомила, що потребує виключно тестерів ручного тестування. Бажаючи розвитку, мені нічого не залишилося, як піти з роботи та почати займатися самонавчанням, програмуючи на мові Java.

Через якийсь час я успішно пройшов співбесіду на позицію automation тест інженера в одну з найбільших ІТ компаній Львова, де пропрацював майже два роки, після чого, бажаючи подальшого розвитку своїх навиків, я прийняв джоб оффер від компанії QArtrock, де маю змогу працювати над дуже цікавими та складними проектами з найкращими, не побоюся сказати, automation тест інженерами Львова. Та переймати їхній досвід.

Як казав Пауло Коельо: «Якщо ти чогось дуже сильно хочеш, то весь всесвіт буде сприяти тому, щоб твоє бажання здійснилось».

Що найбільше подобається у власній роботі?

— Свобода! В нашій роботі ми можемо бути креативними, автоматизувати так, як того хочемо, нас ніхто не ставить в жорсткі рамки. Відчуття від того, що ти створюєш щось функціональне, яке працює, просто не передати словами. Можна приблизно порівняти із конструктором «Лего» з дитинства. Коли ти маєш лише набір окремих деталей і з цього вибудовуєш щось конкретне, що забажаєш.

Як думаєш? Які якості характеру Вам допомогли вдосконалитись і рости?

— Посидючість, бо перебувати на одному робочому місці в основному буває складно. Стриманість та терплячість, оскільки ти співпрацюєш з різними людьми, ці риси інколи бувають необхідними для створення якісного продукту. Також досить важливо бути креативним. На своїй посаді я не просто тестую продукт, а створюю програму, яка це робить. Тому необхідно мати оригінальний, в якійсь мірі, творчий підхід до своєї справи.

З якими труднощами доводиться зустрічатись на своїй роботі і як з ними справлявся?

— Звичайно не завжди все йде гладко. Виникають деколи труднощі з аплікаціями, які не завжди написані по стандартах. Або девелопери пишуть продукт, який ми тестуємо, скажімо, не дуже гарно. Ти сидиш, дивишся і розумієш, що могло б бути ліпше, по інакшому. Але з тим нічого не поробиш, бо всі ми різні люди з різним мисленням. Вихід з того я знаходжу, «копаючись» в самому коді браузера, бачачи всі вади, шукаю обходи. На зразок, замість того, щоб піти на пряму короткою дорогою, ти йдеш в обхід. Десь так smiley

Ще бувають ситуації з тест-кейсами, в яких тяжко розібратися, коли їх пишуть не зовсім досвідчені люди. Є два варіанти вирішення проблеми. Перший — це підійти на пряму до людини, яка цим займалась та уточнити непорозуміння, якщо немає такої можливості, то в силу йде другий — зробити так, як вважаєш за потрібне.

В любому випадку ніколи не треба виключати себе з робочого процесу. Головне – думати за продукт і за його якісний кінцевий результат.

З твоєї точки зору, що є твоєю формулоюуспіху, якою би ти хотів поділитися?

— Мати бажання вчитися та розвиватися, не боятися нової інформації, пробувати себе в різних напрямках! Бути відкритим та щирим до людей, бо вони також можуть тебе багато чому навчити, допомогти дізнатись щось нове.

Чим подобається займатись у вільний час? Яке хобі?

— Люблю комп’ютери та все, що з ними пов’язано. Враховуючи свою малорухливу роботу, захоплююсь кросфітом, дуже допомагає тримати себе в тонусі та слідкувати за здоров’ям в цілому.

Щоби хотів порадити тим, хто хоче стати тест інженером?

— Головне — це мати велике бажання та прагнення до своєї роботи, адже кожен може стати тим, ким він захоче! І не боятися труднощів, які можуть виникати на вашому шляху! Щаслива людина та, яка зі свого хобі, зробила роботу!

Дійте, навчайтеся та досягайте успіхів!

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.