Марія розповідає з чого варто почати здоровий спосіб життя, щоб уникнути розчарувань та невдач

Maryana Korolishyna

Марія-Мар’яна Королішина —  сертифікований фітнес дієтолог ISSA (США), 5-разовий марафонець (м.Чікаго та м.Львів), автор блогу про здорове харчування та фітнес,  Wellbeing (https://2lookandbehappy.wordpress.com/)

QA Engineer  в QArtrock, випускниця QAGroup курсу «Тестування ПЗ», 

Досвід: Понад сотня людей, які успішно пройшли індивідуальні фітнес програми

 

Порада №1. Прийміть для себе рішення – бути та залишатися здоровим!

Ми всі часом стаємо заручниками трендів, міфів та чужих думок. Необхідне чітке усвідомлення, що регулярне заняття спортом – це лише один із «пазлів» здорового способу життя. Будь-яка наша діяльність спрямована на результат і в кожної людини своя мотивація бути здоровим! Для одних людей спорт – це підвищення власної продуктивності, як тест-інженера, щоб заробляти більше грошей 😊, для других – це можливість виглядати молодшими, а для третіх – спосіб зняття стресу! Вибір правильної мотивації для кожної людини дуже індивідуальний і Ви повинні знайти свою, щоб не зійти з дистанції, бо здоровий спосіб життя – це не спринт!  

Порада №2. Звертайтесь до спеціалістів!

Ви вирішили зайнятись фізичною активністю і це чудово! А коли Ви останній раз були в лікаря? Здавали аналіз крові? Неможливо отримати хорошу фізичну форму маючи проблеми зі здоров’ям і це факт, але як часто ми нехтуєм візитом до лікаря, знаходячи виправдання самим собі: «Я себе чудово почуваю!» Не вірте дієтологам та фітнес-інструкторам, які не цікавляться Вашим станом здоров’я та Вашим способом життя! Особисто я, як дієтолог та фітнес-тренер рекомендую в першу чергу звернутися до лікарів і здати загальний аналіз крові та зробити кардіограму!

Порада №3 Почніть фізичну активність з регулярної ходьби!

Найдоступніша та найпростіша фізична активність – це ходьба, яку дуже часто недооцінюють. Готуйте свій організм до навантажень поступово, без фанатизму! Дуже часто трапляється, що люди, котрі вирішили зайнятись фізичною активністю одразу починають бігати і, як наслідок,- виснажуються і самі себе демотивовують. Організм потрібно «готувати» в комплексі: фізична активність, спосіб харчування та режим сну!

Порада №4 Дбайте про свій мозок!

За своєю специфікою робота тест-інженера, та й інших спеціалістів ІТ-сфери загалом 😊 передбачає концентрацію та уважність на завданнях які ми виконуєм і для того, щоб досягати кращих результатів та бути максимально продуктивними необхідно дбати про здоров’я нашого мозку.

Як і інші наші м’язи, наш мозок потребує постійної стимуляції, а регулярні вправи допомагають мозку формувати нові нейронні зв’язки, що в свою чергу сприятиме Вашим можливостям «обробляти» більші об’єми інформації, розвивати здатність запам’ятовувати та навчатися! Для початку хоча б забезпечте киснем власний мозок і почніть з регулярних прогулянок щодня!

Порада №5 Поставте собі фітнес цілі та складіть план їх досягнення

Наша діяльність, як і наші результати мають бути чітко обумовлені конкретними вимірюваними показниками. Перед тим, як обрати для себе програму харчування та режим тренування визначтесь з Вашими цілями: Ви хочете схуднути? наростити м’язову масу? чи загалом покращити загальний стан організму?

Навіщо Вам потрібна ціль? По-перше, усвідомлення конкретної цілі- це «наріжний камінь» будь-яких починань, а по-друге – Ваші досягнення будуть помітними для Вас і в майбутньому стануть мотивацією на нові звершення та подвиги! 😊

Визначення фітнес цілі – це лише половина шляху до успіху! Для досягнення цілі- необхідний план дій, а план формується з персональних лімітованих факторів! У кожної людини є свої фактори: в одних – це сидяча робота, в інших- чоловік або дружина, котрі постійно приносять додому шоколадки.😊 Відштовхуючись від власних лімітованих факторів Ви повинні виробити поведінкові цілі, яких дотримуєтесь щодня. Якщо у Вас «сидяча робота» – ходіть пішки щодня, родичі та друзі «солодкоїжки» – провидите “роз’яснюючу розмову” і просимо приносити фрукти замість шоколадок!

Перефразовуючи Платона, котрий писав, що ніхто не стає хорошою людиною випадково, ми б додали, що здоровою теж випадково ніхто не стає! 😊

Related posts

3 коментарі

  • У сучасному світі прагнення вести здоровий спосіб життя набирає популярності, особливо серед молодого покоління. Люди стали більш освічені, більше читають, дивляться і прагнуть не марнувати своє життя, а прожити його з користю і, звичайно, бути здоровим. Тому інформація у статті є дуже корисною, особисто для мене.

  • Похудати вiдразу точно не вийде, треба дуже поступово, але постiйно нагружати свiй органiзм, обовязково гуляти i наполегливо робити вправи, тодi прийде результат той, що ти ждеш.

  • Мені здається, що в першу чергу потрібно налаштувати самого себе на те, що ви хочете бути здоровим та виглядати завжди на всі 100%, адже без бажання, я думаю нічого не вийде, також хочу добавити, що зайняття йогою також буде дуже гарно на вас впливати ну і само собою – це активний спосіб життя та зайняття фізичною активністю, і тоді ви завжди будете в тонусі і чудово себе почувати))

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.