А що таке Postman і для чого він потрібен? — стандартне запитання початківця тестувальника. Postman — це потужний інструмент тестування API.

Зі слів творців Postman:

Postman is the swiss army knife of API tools, allowing you to design, build, test, document and monitor your services, all in one place.*

ПЕРЕКЛАД: Postman це свого роду швейцарський ніж, який дозволяє створювати і виконувати запити, документувати й моніторити Ваші сервіси в одному місці.

Дійсно… немає такого запиту який не можна зробити через нього (принаймні у мене таких не було). Інструмент Postman створений не тільки для розробників. Сьогодні Postman необхідний у роботі багатьох тестерів також. Разом у команді вони створюють надзвичайні продукти, використовуючи приголомшливі API, які значно покращують продуктивність розробки продуктів, здатних «чарівним способом» взаємодіяти з користувачами та іншими додатками.

Коротко пропонуємо прочитати за наступним активним посиланням Оскільки у цьому дописі ми зосереджуватимемося виключно на Postman. Продовжуємо далі =>

Postman використовується більш ніж мільйоном розробників по всьому світу, і це число постійно зростає. І ми теж закликаємо Вас ним користуватися. ВИВЧАЙТЕ офіційний туторіал документацію, читайте там блог експертів Postman. Оскільки це першоджерело, і кожен зможе там у доступній формі почерпнути багато чого корисного.

Для переходу натисніть тут

Нинішня версія Postman наповнена безліччю корисних функціональностей доступних безкоштовно, і в налаштуваннях гнучка. Позитивною перевагою Postman, на відміну від JMeter чи Fiddler є те, що навіть його крута просунута функція тестування автоматичних відповідей — не вимагає особливих знань. Отже, Postman ДУЖЕ простий інтуїтивно зрозумілий інструмент, але в той же час могутній інструмент.

Крім того, Postman постійно удосконалюється, щоб надавати розробникам та тестувальникам найбільш оптимальні рішення для розробки і тестування API.

Інсталяція Postman

Встановити Postman можна кількома способами. Завантажити десктопну програму з офіційного сайту www.getpostman.com на Windows/Linux/Mac OC — залежності чим користуєтеся. Завантажити безкоштовний додаток розширення Postman — Chrome Web Store або App Store.

Давайте розглянемо кілька best features Postman

Надсилання запитів

Якщо Ви встановлюєте Postman вперше, команда розробки надає Вам колекцію “Postman Echo”. Це набір збережених запитів (і відповідей), організованих логічно. Postman Echo передбачена для легкого старту тестування API із заздалегідь налаштованими запитами, від яких Ви вільно можете відштовхуватися.

Для виконання елементарних запитів достатньо:

  1. вибрати тип запиту
  2. вбити запит у відповідне поле
  3. або заповнити параметри через форму
  4. натиснути кнопкуSend

Якщо відкрити цей набір, перейти в “Методи запитів” і потім в “Запити GET”, всі збережені дані відобразяться в центральній частині вікна Postman. Тепер натисніть “Відправити”.

img response in Postman

Запити POST трохи складніші, але все одно зрозумілі і логічні:

Цього разу показано приклад з власним запитом. Натисніть на плюсик, щоб відкрити нову вкладку, змініть тип запиту з GET на POST, і використовуйте https://jsonplaceholder.typicode.com/posts як URL запиту. Це безкоштовний REST-сервіс, який можна використовувати для фальшивих даних. Він дуже хороший для навчання, імітації роботи сервера, поширення прикладів коду тощо.

Тепер потрібен POST -запит. Натисніть на “Body” під URL запитом, змініть тип на “raw” і “Text” на “JSON”. Тепер вставте цей запит в редактор:

{
"title": "My first POST request",
"body": "Content of my first POST request!",
"userId": 789
}

Натисніть на відправку. Ви повинні отримати відповідь з вашим текстом, як підтвердження успішності запиту.

Збережіть запит для майбутнього використання. Просто натисніть на “Зберегти” праворуч від URL запиту. Відкриється діалогове вікно збереження, де ви можете дати своїм запитам ім’я і створити нову колекцію для цього запиту і інших, що належать до цієї навчальної статті.

Postman option save POST request

Тести Postman

Ще одна фіча Postman — це можливість автоматизації тестових запитів. Один раз створюєте тест для запиту, і кожен раз, коли приходить відповідь, Postman автоматично тестує їх згідно з Вашими тест кейсами. Додайте новий кастомний запит, щоб отримати POST від https://jsonplaceholder.typicode.com/posts з ID = 6, і відкрийте вкладку “Tests”.

У правій частині вікна Postman знаходиться список фрагментів. Він допомагає створити перший, другий і всі наступні тести, тому що цей код підходить для чого завгодно. Його потрібно тільки інколи трохи модифікувати залежно від потреб.

У нашому першому тесті ми перевіримо, чи повертає відповідь на наш запит HTTP-статус “200”, якщо ID користувача 1, а post id – 6, і містить тіло відповіді текст:

tests["Status code is 200"] = responseCode.code === 200;
var jsonData = JSON.parse(responseBody);
tests["User ID is 1"] = jsonData.userId === 1;
tests["Post ID is 6"] = jsonData.id === 6;
tests["Body matches string"] = responseBody.has("dolorem eum magni eos aperiam quia");

Тепер просто натисніть “Надіслати”. Після того, як відповідь отримана, ви можете натиснути на вкладку “Тести” і перевірити, чи пройдені вони.

Posman request HTTP status 200

Останнє, що хотілося б показати — це оточення. Якщо у Вас кілька оточень для застосунку або сайту. Наприклад, оточення розробки, тестування, приймання та т. П. В Postman Вам не потрібно створювати запити окремо для кожного оточення. Підтримувати таку купу запитів було б дуже важко, і гарантовано, що в результаті полізли б помилки і розбіжності. Postman дозволяє вам створювати оточення зі змінними, які можна використовувати при створенні запитів і тестів. Ось приклад.

У нас три оточення: розробка, тестування і приймальне тестування. Ми хочемо протестувати запит на всіх цих середовищах. Ми створюємо його з URL, прописаним ось так:

 {{Url}} / posts / 6

Потім ми створюємо три оточення і додаємо для кожного з них змінну з потрібним URL:

Add Postman Environment

Тепер вам всього лише потрібно вибрати потрібне оточення в випадаючому списку в правій частині вікна, і Postman додасть вашу змінну в потрібне місце при відправці запиту. Тепер вам не потрібно хвилюватися і змінювати окремо для кожного оточення, особливо для POST-запитів.

Створений запит можна зберегти для повторних використань в майбутньому. Збережені запити можна об’єднувати в колекції і під-колекції – ця можливість дозволяє не тільки структурувати зберігання запитів, але і запускати запити з однієї колекції ланцюжком, один-за-одним за допомогою Collection Runner.

Підсумок:

Ця стаття — всього лише введення. У цій статті коротко показано як просто і весело працювати з Postman тестуючи API. Особливо коли знаєш як багато людей, ще використовують JMeter навіть для таких найпростіших тестів. Звісно JMeter більш функціональніший і дозволяє більшу свободу налаштувань, але працювати з його інтерфейсом і складними параметрами важкувато для новачків.

Postman — зарекомендував себе відмінним засобом підмоги в повсякденній рутині API-тестування. Він позбавляє вас від купи текстових файлів з збереженими запитами, позбавляє від нудних і непоказних консольних запитів.

Джерело: https://michaldymek.me/postman-devoted-friend-api-testing/

 

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.