Робота в ІТ: стереотипи та реалії

Не бійтеся змін у житті, до них треба завжди бути готовим, постійно навчайтесь та самовдосконалюйтесь, – радять викладачі Quality Assurance Group усім, хто вирішив втілювати свої мрії в життя і знайти роботу в ІТ.

Зустріч «Двері в ІТ відкриті кожному» пройшла у форматі змістовного і насиченого спілкування. Викладачі окреслили, як використати власні можливості для того, щоб увійти в ІТ, спростували поширені стереотипи, що ІТ – це лише для молоді з технічною освітою і добрим знанням англійської мови.

У свою чергу студенти-випускники Quality Assurance Group розповіли про свій шлях в ІТ і поділилися досвідом.

Під час жвавої дискусії учасники мали змогу поставити запитання і обмінятися думками, як скористатися шансом реалізувати себе в ІТ і чого для цього треба навчитися.

Зміна професії

Як розповіла викладач Quality Assurance Group Маріанна Нечипор, за даними світових досліджень, за своє життя людина змінює професію, в середньому, п’ять разів.

«Наші батьки, переважно, працювали на одній роботі все життя і це вважалося правильним і стабільним. Навіть, якщо не все задовольняло, вони мирилися з тим, що є. Сьогодні ситуація змінилася і світ став набагато рухливим завдяки технологіям, з’явилося більше можливостей. Взагалі, нам двері відкриті всюди. Насправді дуже важливо вірити в те, що можливості людини безмежні. І, як свідчить наш досвід роботи в ІТ компаніях та викладання в QAGroup, двері в ІТ відкриті кожному.

Те, що в ІТ йдуть лише програмісти – абсолютний стереотип. Програмістів в ІТ-галузі насправді менше, аніж 50 відсотків. Для того, щоб пройти тернистий шлях від ідеї до використання програмного продукту клієнтом, необхідна активна робота замовника чи ідейника та бізнес-аналітиків, солюшин архітектів, менеджерів по роботі з вимогами, проектних менеджерів, програмістів, тест-інженерів, маркетологів, сейлз менеджерів, техрайтерів, офіс менеджерів, ейчар менеджерів, рекрутерів, та ще багато багато інших різноманітних професіоналів. Тому не лише програмісти працюють, працюють багато інших людей за іншим фахом. Окрім того, програмістами також стають люди різних професій: філологи, спортсмени, економісти… Якщо є мрія знайти себе в ІТ – всьому можна навчитися. Quality Assurance Group спеціалізується у напрямку тестування, контролю якості та забезпечення якості. І тут ми точно можемо сказати, що ми готуємо спеціалістів без спеціальної попередньої технічної історії, але з наявним бажанням вчитися та працювати».

Освіта та іноземна мова

Як відмітила Маріанна Нечипор, ні спеціальна технічна освіта, ні добре знання англійської мови не є обов’язковими умовами для того, щоб розпочати кар’єру в ІТ. Студенти-випускники Quality Assurance Group – це люди, які приходять на навчання з різних сфер і згодом успішно реалізують себе в багатьох напрямках ІТ-індустрії.

«Насправді все залежить від бажання і працьовитості. В нас були студенти, які зовсім не знали жодної іноземної мови. Вони приходили, починали навчання і це додавало натхнення і мотивацію до інтенсивного вивчення англійської мови. Вони вивчили саме те, що їм потрібне для виконання своїх обов’язків, а потім вдосконалювалися», – зазначила викладач.

Related posts

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.